Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 26

Subiect: Caut muncitori - finisori pentru Germania

Data înscrierii
    31.03.2012
    Posturi
    17
    Putere Rep
    0

Implicit Caut muncitori - finisori pentru Germania

Angajez MUNCITORI CALIFICATI CONSTRUCTII cu EXPERIENTA (renovari,amenajari interioare-exterioare,Gresie,Faianta,Zidarie,Tencuieli,Rigips ,Glet,Polistiren)
    Varsta 25-45 de Ani .
    SE LUCREZA LEGAL CA PERSOANA FIZICA AUTORIZATA PERIOADA FIIND NEDETERMINATA ,COSTUL AUTORIZATIEI ESTE 45 EURO SI SE PLATESTE IN GERMANIA .
    CAZAREA ESTE ASIGURATA ,2 persoane in camera .
    MASA NU ESTE ASIGURATA .
    TRANSPORTUL ROMANIA-GERMANIA ESTE 100 euro REVINE IN SARCINA MUNCITORULUI
    ASIGURAREA DE SANATATE ( 110 euro si 190 euro functie de varsta, sau 50 euro din Tara ) REVINE IN SARCINA MUNCITORULUI .
    MUNCITORUL TREBUIE SA AIBA LA EL BANI DE MASA PANA LA PRIMA PLATA, CARE ESTE PE DATA DE 10 A LUNII URMATOARE .
    MUNCITORUL TREBUIE SA AIBA LA EL SALOPETA SI BOCANCI DE SANTIER .
    SALARIUL = SE PLATESTE 7,5 EURO/NET/ORA/LUCRATA.
    se realizeaza intre 160 si 220 ore de lucru lunar .
    dupa prima luna lucrata ora de manopera va fi renegociata cu fiecare in parte.
    Acte Necesare , Trimite-ti copii la adresa de e-mail
    1.Copie C.I si pasaport,
    2.Cazier judiciar fara antecedente,
    3.Adeverinta de la medicul de familie ( clinic sanatos apt pentru munca fizic si psihic),
    4.Certificat de calificare sau acte care sa ateste experienta ceruta,
    5. Curiculum Vitae C.V. 6.permis de conducere cine poseda
    Cunoasterea limbi Germane la nivel minim sau mediu un avantaj
    Toate aceste acte vor fi trimise in COPIE prin e-mail la adresa de mai jos.

gexge.bau45@yahoo.com

Caut numai meseriasi de calitate Seriosi,Cinstiti,Harnici.

Data înscrierii
    07.04.2012
    Locație
    Timisoara
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

zugrav finisor , montator de gips carton , santem echipa de 3 , unul dintre noi e vorbitor de limba germana , avem experienta in domeniu , scule , daca este nevoie !!

Data înscrierii
    31.03.2012
    Posturi
    17
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de mihai baltac Vezi post
    zugrav finisor , montator de gips carton , santem echipa de 3 , unul dintre noi e vorbitor de limba germana , avem experienta in domeniu , scule , daca este nevoie !!
    trimite - mi un e-mail cu nr de telefon .
    Sunteti in Romania acum sau in Germania?

Data înscrierii
    07.04.2012
    Locație
    Timisoara
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

santem in romania

Data înscrierii
    07.04.2012
    Locație
    Timisoara
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

am incercat sa va trimit mail , dar imi tot da eroare la trimitere ,nr meu de tel .. este 0766305535 mihai _baltac@yahoo.com

Data înscrierii
    31.03.2012
    Posturi
    17
    Putere Rep
    0

Data înscrierii
    15.04.2012
    Locație
    Essen
    Posturi
    56
    Putere Rep
    3

Thumbs down

gewerbe costa decat 20 euro, de ce ceri 45? si de ce nu ii informezi pe oameni ce repercusiuni poate sa aiba acel gewerbe?

Citat Postat în original de gio Vezi post
    Angajez MUNCITORI CALIFICATI CONSTRUCTII cu EXPERIENTA (renovari,amenajari interioare-exterioare,Gresie,Faianta,Zidarie,Tencuieli,Rigips ,Glet,Polistiren)
    Varsta 25-45 de Ani .
    SE LUCREZA LEGAL CA PERSOANA FIZICA AUTORIZATA PERIOADA FIIND NEDETERMINATA ,COSTUL AUTORIZATIEI ESTE 45 EURO SI SE PLATESTE IN GERMANIA .
    MASA NU ESTE ASIGURATA .
    ASIGURAREA DE SANATATE ( 110 euro si 190 euro functie de varsta, sau 50 euro din Tara ) REVINE IN SARCINA MUNCITORULUI .
    MUNCITORUL TREBUIE SA AIBA LA EL BANI DE MASA PANA LA PRIMA PLATA, CARE ESTE PE DATA DE 10 A LUNII URMATOARE .
    1.Copie C.I si pasaport,
    3.Adeverinta de la medicul de familie ( clinic sanatos apt pentru munca fizic si psihic),

gexge.bau45@yahoo.com

Data înscrierii
    31.03.2012
    Posturi
    17
    Putere Rep
    0

Implicit

ASTA ESTE TOT CE TE DERANJEAZA ????

daca ai fi citit mai atent ai fi vazut ca nu este nimic ascuns sau mascat ,

cu alte cuvinte , taxa de 45 euro se plateste de fiecare inparte in Germania la Ornugsamt , si atat costa in orasul unde locuiesc eu........ca exista mai ieftin la alta primarie , fiecare are posibilitatea de a alege....
    cat despre GEWERBE , sunt aceleasi conditii ca la Persoana Fizica autorizata in orice tara ./ pentru venituri ( venituri = incasari - cheltuieli ) de maxim 17500 euro /an impozitul este zero .peste se intra intr-o scala de impozitare .........
    un calcul simplu al celor 17500 euro anual , iti pot arata ca 11 luni lucrate in germania cu un venit de maxim 1600 euro pe luna si o luna in Romania , fac 12 luni , si nu platesti nici un impozit . Cheltuielile deductibile sunt facturile de telefon , scule , abonament transport ,si tot ce tine de desfasurarea activitatii pe teritoriul Germaniei .Contabilitatea se face odata pe an .

Daca mai stii si alte "" REPERCURSIUNI "" scriele aici , sa poata fi combatute !
    Fiecare este liber sa se informeze si sa accepte sau nu conditiile .

Am reusit sa am contact cu 8 persoane cu care m-am si inteles pentru o colaborare , in termenii de mai sus.

Data înscrierii
    15.04.2012
    Locație
    Essen
    Posturi
    56
    Putere Rep
    3

Implicit

In marea majoritate A ORASELOR costa intre 20 si 35 euro dar se poate SI ce zici tu...Si sa stii ca nu ma deranjeaza deloc,eu nu vreau sa ma angajez daca la asta te gandesti...Si cu impozitul ..e pana in 14500..ce peste se impoziteaza .Asigurarea din tara de anul asta nu mai e valabila aici cu gewerbe,si esti obligat sa itzi faci doar privata,care costa destul de mult de persoana.Eu nu ma iau de tine sau eu stiu ce mai crezi tu...dar am zis ca e normal sa detaliezi ce reprezinta aacest GEWERBE,ca lumea vrea sa stie exact de la inceput ce si cum..Trebuiesc taiate chitante lunar,trebuie sa ai un steuerberater care depune la finanzamt actele,chiar daca e odata pe an...La marea majoritate a meseriilor care sunt trecute pe Gewerbe trebuie sa ai minim 2 clienti,deci pe tine odata si le mai trebuie un client,ca doamne fereste daca ii controleaza cei de la zollamt au probleme,trebuie steuer nummer care il iei de la finanzamt,unele meserii trebuiesc intregistrate la hanwerkerskammera.
    Inca odata ,eu nu vreau sa ma iau de tine la modul ca vrei sa pacalesti pe cineva...Doar sa informezi oamenii corect. Plus ca trebuie sa le faci un anmeldung ca sa poata sa faca acel Gewerbe.,si sa aiba si contactul de casa plus ca unii cer si permisiunea proprietarului ca se face la adresa respectiva gewerbe....si sincer nu stiu de unde scoti atatea contracte sa isi faca lumea gewerbe.
    MFG Noro.
    Ultima modificare făcută de noro; 16.04.2012 la 11:14.

Data înscrierii
    31.03.2012
    Posturi
    17
    Putere Rep
    0

Implicit

Multumesc domn'l noro , pentru ajutorul adus , in explicarea traseului greoi de a ajunge sa muncesti in Germania , si de rolul real al celui care iti faciliteaza intocmirea actelor .

Astept in continuare persoane harnice , cinstite si serioase ce doresc sa lucreze in Germania in constructii .

Varsta 25-45 de Ani .
    MASA NU ESTE ASIGURATA .
    1.Copie C.I si pasaport,

gexge.bau45@yahoo.de

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •