Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 24

Subiect: Remove the Conditions of Residence

Data înscrierii
    03.05.2009
    Locație
    Puerto Rico
    Posturi
    506
    Putere Rep
    8

Implicit Remove the Conditions of Residence

Helooooooo

Iaca am ajuns si aici,in mai putin de o luna de zile o sa trimit actele pe care deja le-am facut,doar ca astept sa intru in countdown-ul celor 90 de zile pana imi expira GC.Mai este cineva in situatie?
    Life is full of surprises!

Data înscrierii
    12.10.2011
    Posturi
    34
    Putere Rep
    0

Implicit

Nu dureaza mult Corey....cam o luna doua dupa ce trimiti ,iti vine cardul permanent.si nici nu mai trebuie sa mergi la un al doilea interview ,doar trebuie sa trimiti probe si semnaturi.asa stiu eu.asa era in 2005.dar acum e si mai repede.

Data înscrierii
    12.10.2011
    Posturi
    34
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de roxy2012 Vezi post
    Nu dureaza mult Corey....cam o luna doua dupa ce trimiti ,iti vine cardul permanent.si nici nu mai trebuie sa mergi la un al doilea interview ,doar trebuie sa trimiti probe si semnaturi.asa stiu eu.asa era in 2005.dar acum e si mai repede.
    Eu am fost in situatia asta acum cativa ani,acum am inaintat pt sotul meu. isi baga si el actele pe la sfarsitul anului de residenta permanenta.

Data înscrierii
    03.05.2009
    Locație
    Puerto Rico
    Posturi
    506
    Putere Rep
    8

Implicit

Citat Postat în original de roxy2012 Vezi post
    Eu am fost in situatia asta acum cativa ani,acum am inaintat pt sotul meu. isi baga si el actele pe la sfarsitul anului de residenta permanenta.
    Ohhh deci el este inca in process....interesant.....
    Sper sa fie totul ok cum a fost si pana acum pt mine si..bafta si voua in continuare

Data înscrierii
    12.10.2011
    Posturi
    34
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Corry26 Vezi post
    Ohhh deci el este inca in process....interesant.....
    Sper sa fie totul ok cum a fost si pana acum pt mine si..bafta si voua in continuare
    Da Corey ,eu trebuie sa semnez pentru el in decembrie pentru definitiv, o sa fie ok si la tine,ai incredere.Mi aduc aminte cum a fost si la mine acum cativa ani.Acum procesul de e mai scump ,sau scumpit taxele,insa merge mai repede mi se pare mie,multe hartii u can file online.Iti doresc mult noroc si totul o sa fie bine.

Data înscrierii
    03.05.2009
    Locație
    Puerto Rico
    Posturi
    506
    Putere Rep
    8

Implicit

Sunt f aproape de trimis actele si eu am crezul ca este 505$ + 85$ pt biometrics dar am mai citit cu atentie si am vazut ca de fapt pt biometrics eu nu trebuie sa mai trimit.Stie cineva este asa sau nu?

Data înscrierii
    28.11.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    113
    Putere Rep
    9

Implicit

Cat dureaza pana se primeste noul green card ? stie cineva? Eu am depus la sfarsitul lui decembrie, m-au chemat la amprente in 17 martie si ateptam....

Data înscrierii
    03.05.2009
    Locație
    Puerto Rico
    Posturi
    506
    Putere Rep
    8

Implicit

Nici eu nu stiu. Am fost la Biometrics si eu pe 2 Mai si de atunci nu am mai primit nimic. Cred ca are legatura si cu data pe care iti expira GC. Am meu a expirat pe 5 Mai. Acum tre' sa primesc fie data pt un posibil interviu sau noul GC, sincer nu stiu dar...vedem ce si cum

Data înscrierii
    03.05.2009
    Locație
    Puerto Rico
    Posturi
    506
    Putere Rep
    8

Implicit

Nici eu nu stiu. Am fost la Biometrics si eu pe 2 Mai si de atunci nu am mai primit nimic. Cred ca are legatura si cu data pe care iti expira GC. Am meu a expirat pe 5 Mai. Acum tre' sa primesc fie data pt un posibil interviu sau noul GC, sincer nu stiu dar...vedem ce si cum

Nici in ziua de astazi nu am primit absolut nimic!!!!! Ce se intampla oare???? Imi cam strica planurile ca fara GC in mana nu pot sa fac niste chestii. Degeaba arat eu NOA lor unde scrie ca pt un an de zile sunt ok.....

Data înscrierii
    24.06.2010
    Posturi
    12
    Putere Rep
    0

Implicit

Nici in ziua de astazi nu am primit absolut nimic!!!!! Ce se intampla oare???? Imi cam strica planurile ca fara GC in mana nu pot sa fac niste chestii. Degeaba arat eu NOA lor unde scrie ca pt un an de zile sunt ok.....
    Si eu sunt in aceeasi situatie si chiar imi fac griji..!!! Mie mi-a expirat GC-ul pe 29 aprilie iar la biometrics am fost pe 9 martie..sper ca pana la sfarsitul lunii sa primesc ceva !!!! Fara GC nu stiu daca pot pleca in Romania ....?????!!!!!!!

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •