Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 12 din 12

Subiect: Lucian Bute vs. Carl Froch – adevar sau fumigena?

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.509
    Putere Rep
    10

Implicit AMR 4 - Bute vs. Froch

"E momentul să-i arăt cine sunt! O să-i închid gura", a declarat Bute.

"Au trecut vreo doi ani de când Froch a început să vorbească urât la adresa mea şi a venit momentul să-i arăt cine e Lucian Bute. Am să-i închid gura!

Sunt convins că deja creierul lui lucrează şi nu doarme noaptea liniştit, este foarte stresat de modul cum am acceptat eu să vin la el acasă. El abia aştepta să refuz, ca să mă atace în continuare. Nu-i va fi uşor să piardă un meci în faţa propriilor supoteri.

Am încredere în mine şi cred că viteza de execuţie a loviturilor poate face diferenţa. Froch este un adversar foarte puternic, foarte agresiv, care nu face pasul înapoi şi care are o barbă de granit. Dar până şi granitul se sparge", a declarat Lucian Bute, 32 de ani, pentru Dolce Sport.

Sursa: prosport.ro
    ----------
    Deşi va boxa "pe teren propriu", Froch nu este favorit la pariuri. Britanicul are cota 2.60 la victorie, în timp ce Bute primeşte cota 1.57. Boxerul nostru are până în prezent are 30 de meciuri la profesionişti, toate castigate, 24 dintre ele prin KO. În acelaşi număr de lupte, Froch (35 de ani) a înregistrat 28 de succese, 20 prin KO. Pe 2 le-a pierdut, ultima în decembrie 2011, contra americanului Andre Ward.

Pentru cei din Bucuresti:
    Astfel, cu ocazia meciului lui Bute, iubitorii sportului sînt aşteptaţi în Piaţa Timpului, aflată în imediata vecinătate a magazinului Cocor, de unde vor putea viziona partida pe cele 13 ecrane LED care se întind pe o suprafaţă de 565 metri pătraţi.

Pentru cei din New York
    Pe lîngă posibilitatea de a urmări meciul la televizor şi pe site-ul epixhd.com, confruntarea în care românul îşi va pune în joc pentru a zecea oară titlul mondial IBF la categoria supermijlocie va fi transmis şi pe un ecran uriaş în famioasa piaţă Times Square.

Sursa: gsp.ro

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.509
    Putere Rep
    10

Implicit AMR 3 - Bute vs. Froch

Un link pentru sporturi live, unde e foarte probabil ca va fi dat si meciul lui Bute:
    http://www.wiziwig.tv/index.php?part=sports

Bute vs Froch si la Epix Tv
    Pentru cei care aveti Dishnetwork, Epix1 e pe canalul 9533 sau 380 (costa $7/luna, nu e inclus in pachetele normale si se poate renunta oricand). Lumea spune ca meciul se va putea urmari si online pe http://www.epixhd.com/
    Ultima modificare făcută de sorin; 25.05.2012 la 21:45. Motiv: adaugat info epix tv. corectat apoi cu numarul corect de canal

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •