Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 12

Subiect: Lucian Bute vs. Carl Froch – adevar sau fumigena?

Data īnscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit Lucian Bute vs. Carl Froch – adevar sau fumigena?

Deocamdata e o stire aparuta, nestiindu-se daca e ceva sambure de adevar la mijloc sau doar “fumigene” ziaristice.
    --------------------------------------
    Romānul Lucian Bute este foarte aproape să-şi vadă visul cu ochii. Managerul britanicului Carl Froch a anunţat că boxerul său este dispus să-l īntīlnească de două ori pe compatriotul nostru, deţinătorul centurii la categoria supermijlocie, versiunea IBF. Īntīlnirile ar putea avea loc īn 2012, unul īn Canada şi unul la Nottingham, informează The Guardian, citat de mediafax.
    Jurnalul englez notează că, īnainte de finala Super Six dintre Froch şi Ward, promotorul englezului, Eddie Hearn, s-a īntīlnit cu managerul lui Bute, Jean Bedard.”

Lucian Bute şi-a apărat de 9 ori centura mondială. Cu Froch, īn aprilie, şi-o poate pune īn joc pentru a 10-a oară
    Romānul Lucian Bute este foarte aproape să-şi vadă visul cu ochii. Managerul britanicului Carl Froch a anunţat că boxerul său este dispus să-l īntīlnească de două ori pe compatriotul nostru, deţinătorul centurii la categoria supermijlocie, versiunea IBF. Īntīlnirile ar putea avea loc īn 2012, unul īn Canada şi unul la Nottingham, informează The Guardian, citat de mediafax.
    Jurnalul englez notează că, īnainte de finala Super Six dintre Froch şi Ward, promotorul englezului, Eddie Hearn, s-a īntīlnit cu managerul lui Bute, Jean Bedard.

Froch se află printre boxerii care l-au criticat permanent pe romān. "Bute nu s-a bătut cu nici un adversar de mare calibru, aşa cum am făcut eu. Īl bat fără nici un fel de probleme", declara Forch īnainte să fie īnvins, duminică dimineaţă, de Andre Ward īn finala SuperSix.
    "Este o confruntare care vine natural. Sunt foarte īncrezător că se va realiza cīt mai curīnd posibil. Nu cred nici o clipă că Bute va boxa cu Ward. Nu cred că Bute s-ar duce la Vegas, nu cred că Ward ar merge īn Canada. Deci ce vor face? Eu vreau un meci īn aprilie īn Canada şi unul īn iulie sau īn august, īn Nottingham. Au fost foarte receptivi la asta. Termenii despre care am discutat au fost foarte clari. După cinci minute ne-am īnţeles īn toate privinţele, astfel că nu văd de ce nu putem concretiza īnţelegerea săptămīna viitoare. Mai īntīi am discutat cu Bedard. Este un gentleman, este foarte uşor de vorbit cu el, de colaborat cu el şi am putea face afaceri foarte bune īmpreună. Ei ar vinde acolo 20-30.000 de bilete. Eu am spus că noi am vinde cel puţin 20.000 de bilete la City Ground īn Nottingham. Cred că ar fi un meci care ar atrage publicul şi sunt mulţi bani īn discuţie", a declarat Eddie Hearn.

Potrivit boxingscene.com, Lucian Bute consideră că Froch are nevoie de o confruntare cu el. "Poate cu Froch putem face o īnţelegere pentru două meciuri, unul īn Nottingham şi unul la Montreal. Toată lumea ar fi fericită aşa. Acum, dacă vrea să aibă şansa de a deveni din nou campion mondial, are nevoie să boxeze cu mine", a spus Bute.

Sursa: gsp.ro

Data īnscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit Mai mult adevar decat fumigena? Acord aproape definitivat intre Bute si Froch

Bute boxează īn următoarele două meciuri contra lui Froch

Negocierile dintre oficialii care īi reprezintă pe Lucian Bute şi pe Carl Froch au ajuns pe ultima sută de metri.
    Potrivit declaraţiilor oferite pentru presa canadiană, Jean Bedard, preşedintele Interbox, a afirmat că a ajuns la o īnţelegere cu promoterul englezului pentru un contract īn care sīnt prevăzute două confruntări īntre campionul mondial IBF şi finalistul turneului SuperSix. Acordul final īntre cele două părţi urmează să fie definitivat īn următoarele zile cīnd se vor anunţa şi īn mod oficial cele două meciuri.

"Am conturat două date, 14 aprilie pentru confruntarea de la Montreal şi 4 august pentru cea din Nottingham”, a declarat Hearn, reprezentantul lui Froch, potrivit espn.go.com

”Discuţiile merg īntr-un sens pozitiv şi sīnt avansate. Sperăm ca anunţul oficial să-l facem īn cursul săptămīnilor viitoare”, a afirmat şi Jean Bedard pentru postul de televiziune TVA Sports.

Data īnscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Pana la urma stirea ramane la nivel de fumigena, pentru ca cica a picat intelegerea,din cauza ca Showtime vrea ca Bute sa se bata cu un pugilist american, Hopkins, Ward, sau cine o mai fi. Naspa, abia asteptam sa-i inchida lui Froch gura aia mare.

Data īnscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit Hmm, meciul Bute vs. Froch e in carti din nou!!??

Am mai verificat si alte surse in afara de ziarele romanesti si se spune ca meciul Bute vs. Froch a fost pana la urma stabilit si va avea loc pe 14 aprilie, cu sau fara Showtime, care pusese initial bete in roate, pentru ca ar fi vrut ca Bute sa se bata cu un american (preferabil Andre Ward, dara acesta a refuzat) in SUA. Siteurile de box spun ca IBF l-a impus ca challanger obligatoriu pentru Bute, pe Froch, conform clasamentului (Froch e #5) si a disponibilitatii (Edwin Rodriquez si Arthur Abraham avand deja meciuri programate.

Se mai discutase cu o zi inainte de aceasta hotarare ca ar urma un meci intre Andrade si Froch, iar castigatorul sa se bata cu Bute, asta fiind tot una din ideile Showtime, care nu agreeaza inca meciul Bute vs. Froch, dar pana la urma banuiesc ca vor fi interesati, in conditiile in care nu ei pot totusi dicta adversarul lui Bute.

Momentan, inca am retineri ca totul se va intampla asa cum se spune, dar totusi sper ca aceasta lupta va avea loc. Vom trai si vom vedea.

Data īnscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit Bute vs. Froch – Nottingham Arena – 26 mai 2012

Conform unor surse de sport, Bute a acceptat sa se bata cu Froch la el acasa. De ce o fi facut asta, nu stiu, pentru ca in mod normal el fiind campionul, el trebuia sa impuna conditiile. Meciul o sa fie mai greu pentru el pe terenul adversarului, dar probabil ori unele dedesupturi financiare, or faptul ca simte ca-l poate bate oriunde pe englezoiul cu gura mare l-a facut sa ia o astfel de decizie, sau chiar ca sa….ii inchida gura lui “Moshu” (Doroftei), care nu a pierdut vreo ocazie sa-l critice ca se bate cu adversar slabi : )

Meciul va avea loc pe data de 26 mai, pe “Nottingham Arena”, in Anglia, conform anuntului facut de Froch pe Facebook si confirmat de Rudel Obreja.

Data īnscrierii
    28.02.2012
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0

Implicit

Bine spus , sunt de acord !

Oricum astept meciu cu nerabdare !

Data īnscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit Bute ori are incredere in sine, ori este prost, zise Froch :)

Biletele pentru partida dintre Carl Froch si Lucian Bute, ce se va disputa īn 26 mai, la Capital FM Arena din Nottingham, contand pentru centura mondiala IBF la categoria supermijlocie, vor costa intre 48 si 360 de euro.

Lucian Bute isi pune in joc centura mondiala IBF la categoria supermijlocie in fata finalistului SuperSix, Carl Froch. Cei doi au fost prezenti astazi, la Nottingham, la prima conferinta de presa sustinuta pentru promovarea luptei de la sfarsitul lunii mai. O a doua conferinta va avea loc, miercuri, 21 martie, la Montreal.

Froch despre meciul cu Bute: ”Sunt foarte motivat pentru acest meci. L-am criticat constant pe Bute pentru adversarii pe care i-a avut si pentru ca nu a participat in SuperSix. Nu a boxat aproape deloc in exterior, asa ca sa-si puna centura in joc departe de casa inseamna ori ca care incredere in sine, ori ca este prost. Mizez pe prima varianta. Este campion, nu vad de ce nu ar avea īncredere. Il respect pe Lucian, este un sportiv valoros. Vom lasa meciul sa vorbeasca de la sine”

Lucian Bute despre meciul cu Carl Froch: ”Vreau sa-i mulţumesc lui Carl ca a acceptat sa urce in ring alaturi de mine. Sunt fericit ca ma aflu aici. Pentru meciurile mari este nevoie de timp pentru a incheia cu succes negocierile. A venit timpul să boxzez in deplasare, sa-mi pun centura in joc. In inima mea simt ca voi īnvinge. Am fost criticat pentru faptul ca nu lupt departe de casa. Imi amintesc atunci cand Joe Calzaghe a boxat departe de ai sai si la sfarsitul carierei a primit respect pentru ca a facut acest pas. Asta urmaresc si eu.”

Data īnscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit AMR 10 - Bute vs. Froch

Ultimele stiri:

"Managerul lui Carl Froch, Eddie Hern, a anunţat īn Marea Britanie că va oferi două bilete la partida din 26 mai celui care va posta o poză cu locul īn care Lucian Bute se antrenează!

Romānul se pregăteşte īntr-un loc păstrat secret din Marea Britanie, iar Hern doreşte să afle unde este acesta, pentru a-l putea spiona pe pugilistul romān īnaintea meciului contīnd pentru titlul mondial IBF.
    Partida dintre Carl Froch şi Lucian Bute se va disputa pe 26 mai, la Capital FM Arena din Nottingham. Īn meciul cu Froch, Lucian Bute īşi va pune pentru a zecea oară īn joc centura IBF la categoria supermijlocie."

Data īnscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit AMR 9 - Bute vs. Froch

Bute: ”Este momentul să demonstrez că sīnt cel mai bun!”

"Adrenalina, emoţiile... Este pentru prima dată cīnd lupt pe un alt teren, cīnd merg acasă la adversar. Nu este uşor din punct de vedere psihologic, dar sīnt pregătit pentru asta. Este momentul să demonstrez tuturor că sīnt cel mai bun luptător. Cīnd eşti aşa, te baţi cu oricine, oriunde. Froch este un boxer bun. E rezistent, puternic şi agresiv, dar eu am viteza pe care el nu o are. Cred că boxerul cu viteză este cel īn avantaj", a precizat Bute.

El a īncheiat: "Īn mintea mea, eu merg īn Anglia pentru a-mi pune centura pe masă, astfel că mă voi lupta ca şi cum ar trebui să o cuceresc. Vor fi 10.000 de oameni care īl vor susţine pe Froch. Va fi multă gălăgie, dar merg acolo pentru a cīştiga şi a mă īntoarce cu centura. Indiferent dacă va fi la puncte sau īnainte de limită, obiectivul meu este să īnving".

P.S. Pentru cine nu stie, AMR e prescurtarea de la “Au Mai Ramas” si se refera la numarul de zile ramase pana la un anumit eveniment.

Data īnscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit AMR 7 - Bute vs. Froch

Inca o sapamana pana la marele meci. Pe Froch a inceput sa-l ia valul si sa viseze cai verzi pe pereti:
    "Īl voi īnvinge cu siguranţă. Cred că va fi un stopaj spre final, īnsă nu īndrăznesc să numesc o rundă anume. Spun doar că īl voi īnvinge prin KO", a spus "The Cobra" Froch, fost deţinător al titlului WBC.
    Replica lui Bute a fost scurtă şi la obiect: "Am venit aici să īnving".

Mi se pare mie, sau Bute e mai modest?

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •