Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 88

Subiect: parerea ta conteaza [3]

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit parerea ta conteaza [3]

continuarea de aici

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

sorine,
    de spameri n-o sa scapi de nici un fel atata timp cat acest forum functioneaza/exista, si in orice efort vei face ca sa-i elimini sau..., dar cred ca-l umple cu topice inutile(gunoaie) pe care nimeni nu o sa le acceseze in veci.
    ...am inteles ca editezi mesajele ca sa nu-ti "iasa" spameru' ...si sa-ti dea fo' copita'n "fildesi"......deci!
    ...io zic ca sa deschizi un topic special pt acesti indivizi care nu-ti citesc regulamentul de postare si sa muti cele 2-3-n mesaje postate, apoi sa stergi acele "pete"(topice) de' p-aici
    p.s. ...cred io, ca indicat e sa lasi si sa transferi si mesajele aferente topicului respectiv!
    p.s. ....ie doar o idee
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    p.s. ...cred io, ca indicat e sa lasi si sa transferi si mesajele aferente topicului respectiv!
    p.s. ....ie doar o idee
    interesanta ideea. o sa o "rumeg" : )

Data înscrierii
    27.02.2012
    Locație
    Timisoara
    Posturi
    16
    Putere Rep
    0

Implicit

V bulettinul din cate stiu eu are si un modul block spam word ? sau IPB ? nu mai tin minte exact , te-ar putea ajuta sa filtrezi cuvintele obscene - insulatatoare la adresa cuiva.

http://www - ca block word nare rost , din punct de vedere seo un link intrun thread nu afecteaza cu nimic siteul cu conditia sa nu fie multe catre warezz , iar blockul acesta iar incurca si pe membri buni care impartasesc una alta.

Nu inteleg spam-ul pe forumuri , se inregistreaza pierde timpu scrie mesajul , si nu obtine nici un trafic aproape catre link , dar totusi se chinuie si nu renunta. Iar unui administrator ii ia 2 secunde sa stearga ce a facut el in 10 minute degeaba.

E un joc de soarecele si pisica ) Vad ca Pisoi are o idee buna , o categorie Trash ar fi binevenita

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit Întrebare pentru Sorin sau cei care ştiu

Cum se postează imagini în albumul personal, la profil aici pe forum? eu am creat un album numit „test” însă atunci când apăs „upload” mă ia vbulletin ul de urechi şi-mi spune că nu am voie :(

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit

Eu nu stiu, ca nu postez albume, dar poate te ajuta "muschetarul", ca s-ar parea ca el a mai facut din astea.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

nu am cum să o ajut. opțiunea de upload pentru fotografii e blocată. trebuie ca tu (sorin) ca administrator să permiți userilor, din "Administration Control Panel" să uploadeze fotografii.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    trebuie ca tu (sorin) ca administrator să permiți userilor, din "Administration Control Panel" să uploadeze fotografii.
    din pacate, nu pot sa permit incarcarea/upload de fotografii, pentru ca acestea ocupa foarte mult spatiu si in cateva zile/saptamani serverul s-ar umple si forumul ar muri. daca nu se pot posta poze folosind aceleasi metode de tip photobucket sau similar, va sugerez sa postati linkuri catre pozele pe care vreti sa le aratati, sau sa va deschideti topice pe forum. daca as fi Facebook, sau similar, n-ar fi o problema sa incarcati direct pe server pozele, dar asa, nu-mi permit sa platesc din propriul buzunar mii de $/luna pentru a avea un server dedicat cu o memorie imensa.

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

nu e nicio problemă, Sorine, am vrut doar să ştiu dacă se poate şi de fapt nu pentru mine am întrebat, tu ştii că eu îmi postez pozele în topice, găzduite fiind de photobucket, am întrebat de fapt pentru forumista „pahare pictate”. eu i-am recomandat să posteze mai multe fotografii cu pahare pictate de ea însă mi-a zis că-i e teamă să nu fie considerate ca reclamă, de aceea ne-am gândit să le posteze în albumul de la profilul ei. totuşi ar fi reclamă dacă ar posta mai multe fotografii pe acel topic al ei? eu i-am spus că nu dar ii e teamă să nu fie suspendată.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit

poate sa puna ce poze vrea, atata timp cat nu imprastie linkuri peste tot, sau nu deschide "n"-spe topice. pozele fara linkuri le accept.

Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •