Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 9 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 88

Subiect: parerea ta conteaza [3]

Data înscrierii
    20.06.2007
    Locație
    44°27'13.39"N , 26° 5'14.92"E
    Posturi
    1.358
    Putere Rep
    20

Implicit

sal

de cand a fost mutata cafeaneaua in subsolul primei pagini a forumului .... mie mi se pare ca forumul a pierdut enorm , mai ales ion capitalul uman.

bye
    dependent de Romania

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

De ce nu? Cate o schimbare e buna din cand in cand, mai ales ca au trecut ani buni de cand ordinea sub-forumului a fost schimbata ultima data.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    oops, banuiam eu. au zis unii ce au zis, dar de la voi plecase prima jignire. bafta multa oriunde v-ati afla!
    Nu ca as fi vrut sa dai penalizari (pt o jignire izolata) dar ce mi se pare interesant e ca de mai bine de 3 ani nu ai mai fost nevoit sa dai nici o penalizare si asta pentru ca pana de curand nu au mai fost jigniri grave de la nici un membru al acestui forum ...si asta e o nota buna pt ca atmosfera a decurs amiabil in mai toate topicele, iar decenta in discutii a fost pe masura scontata ...chiar daca sporadic ai fost nevoit sa dai doar cate un avertisment verbal.

Fie membrii vechi, dar mai ales cei noi, ar trebui sa faca un pic de diferenta in discutiile noastre si cand se vorbeste serios sau in gluma ...si sa nu se simta ofensati de anumite comentarii.

De cand activez pe acest Forum am observat (si-mi mentin parerea) ca majoritatea membrilor din Romania (cu mici exceptii) se simt jigniti, sau in cazuri izolate, umiliti de membri forumisti din diaspora ...mai ales membrii "veterani".
    In proportie foarte mare optica lor e total gresita, mare parte dintre noi incercam sa ajutam cu sfaturi si informatii utile chiar daca mai strecuam si cate o gluma decenta.

Sper ca in continuare atmosfera sa decurga normal intre noi si cei noi veniti si sa nu fi pus in situatia sa penalizezi sau sa excluzi pe careva care "a sarit calul"

Este la latitudinea fiecaruia daca mai vrea sau nu sa activeze p-aici, dar asta nu inseamna ca tre sa explodeze si sa se lase cu "jigniri" grave, dand dovada de vadita ne-educatie si doar de un vadit interes personal.

p.s. Ca un sfat de la un "veteran" pt cei care s-au stabilit sau planuiesc sa se stabilesca curand in "diaspora"
    In orice ocazie, "NU sariti in concluzii pripite in urma unei discutie virtuala si mai ales reala, pe care o considerati personal ofensatoare sau care nu va convine! ...lasati loc de BUNA ZIUA! ...nu se stie niciodata cand o sa fiti nevoiti sa mai apelati la cel care candva v-a dat un "gram" de ajutor sau speranta!"
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit Azi Spt. 19, 2013

Most users ever online was 506, Today at 03:52 PM.

...se pare ca acest Forum revine in popularitate!
    ...si poate "jupanu' Sorin" mai "pasuieste" o "tira" pana se hotareste sa-l inchida

p.s. orice mica donatie pentru cheltuielile de mentinerea acestui Forum e bine-venita!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.217
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    Most users ever online was 506, Today at 03:52 PM.

...se pare ca acest Forum revine in popularitate!
    ...si poate "jupanu' Sorin" mai "pasuieste" o "tira" pana se hotareste sa-l inchida

p.s. orice mica donatie pentru cheltuielile de mentinerea acestui Forum e bine-venita!
    Mersi Pisoi ..dar nu era necesar sa spui raspicat ca de cand am revenit eu traficul pe forum a crescut.

P.S. Pentru donatii, tin sa mentionez ca accept si credit card-uri.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    s-ar parea ca momentan vreo 1-2 luni inca nu se pune problema inchisului, desi se preconiza ca la sfarsitul lui septembrie trag obloanele. posibil sa se ocupe cineva de proba vreo 1-2 luni si apoi vom vedea.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Mersi Pisoi ..dar nu era necesar sa spui raspicat ca de cand am revenit eu traficul pe forum a crescut.
    ...oare cine te-o fi convins?

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit Am revenit d eunde am plecat

Hmm, acel cineva a dat-o la intors si nu prea mai vrea sa se ocupe. Situatia e destul de incurcata si orice e posibil.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Hmm, acel cineva a dat-o la intors si nu prea mai vrea sa se ocupe.
    ..."acel cineva" probabil ca a crezut ca poate obtine un "venit" in plus cu minimum de efort pe acest site/forum ...ci nu cum ai fost tu de ani ca "sa bagi mana in portofel" ...poate gresesc, dar asta banuiesc!
    Situatia e destul de incurcata si orice e posibil.
    ...oricare ti-ar fi decizia eu zic ca sa dai un anunt de inchidere a site-ului si/sau forumului cu 2 saptamani perioada de atentionare ....asta ca sa poata cei interesati sa-si incheie "conturile" ...fie verbale p'aici sau schimburi de adrese de contact personal!

p.s. ....Sorine, te rog nu ma intelege gresit! Nu vreau sa inchizi acest FORUM care de-a lungul anilor a fost de un real ajutor considerabil cu informatii utile pt cei care l-au vizitat si care si-au obtinut "informatia vitala" in "durerea" strict personala ...chiar daca din pacate multi dintre cei care s-au vazut cu "stiuletii in caruta" au preferat sa nu mai frecventeze acest FORUM si nici macar sa revina cu un neconditionat "multumesc" pentru cei care si-au pus in primul rand "sufletul" si apoi "portofelul" pt o cauza nobila a comunitatii romanesti .........
    p.s.2. ...remarca... "mortii mamei" ...ma urmareste fara voie si in vis! ...cu toate ca nu am "radacinilre" aferente!

Data înscrierii
    11.07.2009
    Locație
    Nürenberg, DE
    Posturi
    84
    Putere Rep
    11

Implicit Poate speranța există, însă noi (nu) suntem si(n)guri.

Cu respect vă salut, mă bucur să vă regăsesc ( sper că mai înțelepți si mai tineri ).
    Nu știu dacă este oportună prezența mea aici. Însă eu cred că o să reușiți. Vă doriți asta ?

La bună vedere !
    Forţa să fie cu tine !

Pagina 2 din 9 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •