Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Atentie!

Data înscrierii
    29.07.2011
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Atentie!

Un reportaj die RM, adevar cutremurator. Reacţile creştinilor la legalizarea islamului în Republica Moldova

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=1zgWvBMG2mA

MariaO

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

ete fâs!....
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.333
    Putere Rep
    30

Implicit

N-am stat sa vad toata emisiunea, timpul meu este foarte pretios si nu-mi place sa-l irosesc cu dobitoci, pentru ca niste dobitoci sunt toti care apar in emisiune si urla impotriva Islamului. Eu nu sunt un om religios, dimpotriva, sunt foarte aproape de ateism, dar observ ca sunt mult mai tolerant fatza de Islam, decat dobitocii astia care, unii manipulati fiind de preoti lipsiti de scrupule, apar in emisiune si latra impotriva Islamului. Chiar daca nu cred nimic din ceea ce propovaduieste Islamul sau religia crestina, n-am sa fiu niciodata de acord cu o demonstratie impotriva unei religii sau alteia. Toate religiile ar trebui sa fie egale in fatza legii si toti sunt liberi sa practice crestinismul sau Islamul fara nici o discriminare.

PS Intocmai ca si aramis, concluzia mes este: ete fâs!!
    Ultima modificare făcută de christianT; 31.07.2011 la 16:52.
    Despite that it is written on the signpost "Do not pick-up the flowers" it is useless against the wind that does not know to read. (Hindu Poem)

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    943
    Putere Rep
    13

Implicit

Halucinant! Doar acum am vazut filmuletzul asta postat cu trei ani în urma. Intre timp a aparut IS care taie capete si are eticheta "Islam". Probabil ca Mahomed nu i-a învatzat asta ci le-a dat "porunci" si instructiuni pe care fiecare le interpreteaza dupa mintea lui. E loc berechet în mintea noastra pentru prostie, ura, frica, dar si pentru încredere, toleranta si iubire...Cei care nu gândesc cu capul propriu le înghit nemestecate. E punctul la care ancoreaza politicienii care vor sa ne "apare" de cel rau, dar si parintii care ne educa înainte ca mintea sa fie coapta. Cuvintele si imaginile ne manipuleaza si liderii stiu asta chiar daca ei însasi sunt lipsiti de educatie si caracter. Unii nu sunt lipsiti de intentii bune...he,he,.. drumul spre cimitir e pavat cu intentii bune!

Baaaaai, sa va fie frica ca altfel muriti!!! Ca sa nu muriti si sa ajungeti în rai trebuie sa respectati urmatoarele: ....
    ...
    ...
    Ultima modificare făcută de toni41; 23.09.2014 la 03:07.
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.272
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    Halucinant! Doar acum am vazut filmuletzul asta postat cu trei ani în urma. Intre timp a aparut IS care taie capete si are eticheta "Islam". Probabil ca Mahomed nu i-a învatzat asta ci le-a dat "porunci" si instructiuni pe care fiecare le interpreteaza dupa mintea lui. E loc berechet în mintea noastra pentru prostie, ura, frica, dar si pentru încredere, toleranta si iubire...Cei care nu gândesc cu capul propriu le înghit nemestecate. E punctul la care ancoreaza politicienii care vor sa ne "apare" de cel rau, dar si parintii care ne educa înainte ca mintea sa fie coapta. Cuvintele si imaginile ne manipuleaza si liderii stiu asta chiar daca ei însasi sunt lipsiti de educatie si caracter. Unii nu sunt lipsiti de intentii bune...he,he,.. drumul spre cimitir e pavat cu intentii bune!

Baaaaai, sa va fie frica ca altfel muriti!!! Ca sa nu muriti si sa ajungeti în rai trebuie sa respectati urmatoarele: ....
    ...
    ...
    la fel si eu. pe mine ma shocheaza intoleranta generata de incultura si izolare. cad te gandesti ca toata Europa este plina de moldoveni care au pretentia la un tratament uman,conform coventiei pentru apararea drepturilor omului.

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •