Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 20 din 20 PrimulPrimul ... 10181920
Rezultate 191 la 192 din 192

Subiect: Basescu, Presedintele Romaniei 2011 ...perle si pareri!

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.204
    Putere Rep
    39

Implicit

cand m-am reintors pentru prima data in tara,am avut de carat o gramada de pachete pentru cunoscuti si necunoscuti. multi dintre cei pe care i-am sevit i-am vazut prima si ultima data cand mi-au inmanat pachetul. de atunci a curs multa apa pe Malagarasi,lumea s-a schimbat.
    spun asta pentru-ca vazind fotografia d-lui Neagu mi-am adus aminte ca prietenul Gigi pleaca cu familia pentru un concediu in tara. ma gandeam sa trimit cu el un carucior cu rotile si cateva pungi de scutece.
    dar pina la urma m-a cuprins o jena nelamurita la reactia mea si am renuntat la idee.

imi place cum gandeste dl. Neagu.

”Eu cred că este o mare eroare să ne fie teamă de Rusia. Rusia este o țară pe cale dispariție. Să vă spun ceva, de la Vistula (râu de la marginea Poloniei - n.r.) și până la Vladivostok (oraș de la marginea de est a Rusiei, de la granița cu China și Coreea de Nord - n.r.), imensitatea rusească din Siberia este o întindere unde rușii-ruși, care conduc din punct de vedere intelectual și politic, sunt o mică minoritate, adică un sfert din populația dintre Vistula și Vladivostoc. Sunt un fel de lifte păgâne fără niciun fel de interes intelectual, pentru noi. Ei nu mai reprezintă niciun pericol, nici pentru Europa, nici pentru români.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.611
    Putere Rep
    22

Implicit

Vai, vai, nene Djuvara...si mie tocmai ca imi placea...probabil senilitatea isi spune cuvantul, saracul...
    Rusia, dimpotriva, ca este pe pozitii tot mai puternice, de-abia acum isi revine dupa retragerea strategica din 89-90. Pentru cine nu stie, rusii nu fac planuri pt urmatorii 5-10 ani, ci pt urmatoarea suta...Ultimul exemplu in care si-au trimis avioanele sa efectueze raiduri in Siria a fost doar o mostra, pot sa trimita ce vor, cand vor, und vor.
    De forta Chinei, inclusive cea militara, care creste, creste, creste, nici nu mai vorbim...
    Ultima modificare făcută de shogunelu; 19.10.2015 la 10:26.

Pagina 20 din 20 PrimulPrimul ... 10181920

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •