Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Credeti ca suspendarea permanenta pt. jigniri aduse forumistilor trebuie eliminata?

Votanți
13. Nu poți vota în acest sondaj
  • NU, pentru ca odata reprimiti, vor jigni din nou

3 23,08%
  • NU, pentru ca stiau la ce sa se astepte cand au jignit

2 15,38%
  • DA, acestia trebuie suspendati doar pentru un an, nu definiv

0 0%
  • DA, acestia trebuie suspendati doar pentru 6 luni, nu definiv

8 61,54%
  • Nu imi pasa

0 0%
Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate 31 la 39 din 39

Subiect: Credeti ca suspendarea permanenta ar trebui eliminata?

Data înscrierii
    29.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    1.686
    Putere Rep
    22

Implicit

http://forum.romanian-portal.com/sho...ti+suspendarea

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Aici treaba e destul de clara si vad putine sanse sa se rastoarne rezultatul final. S-ar parea ca ne indreptam spre varianta cu mentinerea suspendarii definitive........................................ ................asta in cazul in care nu apare cineva cu vreo idee geniala care sa rastoarne toate previziunile.

Daca tot e weekend lung si Ziua Americii maine, m-am hotarat sa ma ocup azi de acest topic si sa iau in avans unele hotarari, deoarece sunt destul de putine sanse ca rezultatele sondajului sa fie rasturnate.

Felicitari pentru ideea geniala de a reface chestionarul dupa 6 luni, a avut rezultate 100% opuse fata de acum 6 luni. In Decembrie 2011 o sa ramana la vot doar Katzo asa ca rezultatele va fi indubitabil! Dupa cum observi cei opt care au votat in aceasi directie acum 6 luni si-au mentinut votul, in schimb din cei 13 care au votat in directia opusa au ramas sa zicem patru. Peste inca 6 luni......

imi rezerv dreptul de a refuza reactivarea unor conturi,

Inca odata ai dovedit ca esti un "antrenor jucator".

Personal, nu stiu cati, sau daca vreunul din cei rectivati vor reveni, din motive de mandrie personala, incapatanare, sau mai stiu eu ce, dar asta e treaba lor, eu doar am dat ascultare cererilor forumistilor care au venit cu astfel de propuneri.,
    Hai ma Sorin ca sti foarte bine ca nu vor reveni si sti exact din ce motive, in nici un caz cele enumerate de tine.

Lumea a plecat de pe forum si numai revine din cauza inconsecventei tale de a aplica regulamentul. Azi il aplicai/maine nu, azi mai atasai un amendament/maine uitai sa il aplici si tot asa tot asa, ba ai tinut cu Ion ba cu Gyuri, moderatorul ar trebui sa fie impartial si sa aplice regulamentul. Forumului nu ii lipseste aproape niciunul din cei suspendati definitiv, dar ii lipsesc cei care nu sunt suspendati dar numai activeaza (eu activez ), nu cred ca trebuie sa ii enumar, ii sti si tu!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Sherlock Vezi post
    http://forum.romanian-portal.com/sho...ti+suspendarea

Felicitari pentru ideea geniala de a reface chestionarul dupa 6 luni, a avut rezultate 100% opuse fata de acum 6 luni. In Decembrie 2011 o sa ramana la vot doar Katzo asa ca rezultatele va fi indubitabil! Dupa cum observi cei opt care au votat in aceasi directie acum 6 luni si-au mentinut votul, in schimb din cei 13 care au votat in directia opusa au ramas sa zicem patru. Peste inca 6 luni......

Inca odata ai dovedit ca esti un "antrenor jucator".

Hai ma Sorin ca sti foarte bine ca nu vor reveni si sti exact din ce motive, in nici un caz cele enumerate de tine.

Lumea a plecat de pe forum si numai revine din cauza inconsecventei tale de a aplica regulamentul. Azi il aplicai/maine nu, azi mai atasai un amendament/maine uitai sa il aplici si tot asa tot asa, ba ai tinut cu Ion ba cu Gyuri, moderatorul ar trebui sa fie impartial si sa aplice regulamentul. Forumului nu ii lipseste aproape niciunul din cei suspendati definitiv, dar ii lipsesc cei care nu sunt suspendati dar numai activeaza (eu activez ), nu cred ca trebuie sa ii enumar, ii sti si tu!
    Godri, daca nu-ti convine ceva, poti sa iei o pauza, chiar una lunga. Crezi ca-i pasa cuiva de aberatiile tale, sau ca scrii si tu cate un mesaj din cand in cand doar pentru a incita la scandal?
    Nu-mi plange mie de mila, te rog. Pentru mine e OK cand e liniste, ca nu ma mai stresez asa tare, in schimb tu, s-ar parea ca ai mari probleme cand nu ai cu cine sa te contrezi. Desi vad ca-l provoci sistematic pe FidelKatzo, acesta e suficient de inteligent sa nu se bage in tarate.

Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    18

Implicit

......
    Felicitari pentru ideea geniala de a reface chestionarul dupa 6 luni, a avut rezultate 100% opuse fata de acum 6 luni. In Decembrie 2011 o sa ramana la vot doar Katzo asa ca rezultatele va fi indubitabil! Dupa cum observi cei opt care au votat in aceasi directie acum 6 luni si-au mentinut votul, in schimb din cei 13 care au votat in directia opusa au ramas sa zicem patru. Peste inca 6 luni
    ......

Am votat atunci pentru păstrarea suspendării permanente. Dar am justificat mai bine în cuvinte ceea ce doream să spun, sau cu cine eram de acord ... (apoi am intrat în niște detalii tehnice, dar despre continuarea acelei discuții nici nu vreau să-mi reamintesc ..)

E posibil ca atunci întrebările să nu-mi fi convenit .. chiar nu-mi pasă (și chiar dacă aș fi greșit votul nu văd de ce ar trebui să fiu jignit, de exemplu .. fiindcă e posibil ca postarea asta să aducă anumite "atacuri" .. de care însă nu-mi pasă, dar nu înseamnă că ador să fiu jignit ..).

Dar acum poate că am fost mai atent (și uite că deschiderea ulterioară a unui chestionar asemănător - nu identic - a fost bun și la asta ...)

Fifi a avut dreptate ... Si mie mi-a plăcut mult cum a scris ea ..

Între timp am fost pe alte forumuri .. Si am văzut că acolo este multă libertate la capitolul "suspendări" .. Si mi-am zis că e mai bine ca în majoritatea forumurilor (.. deci poate că am mai învățat câte ceva între timp .. Nu ne naștem toți învățați ..)

Aşa că nu m-am mai băgat eu să zic Administratorului să suspende pe cineva (oricum, am specificat și aici pe Topicul ăsta, că eu (ca Administrator) aș fi suspendat imediat pe câte unul care m-ar fi "atacat", n-aș fi stat la discuții .. dar asta e altceva, privește direct pe Sorin .. Fiecare cu stilul lui ..)

E bine pentru membrii forumului că Sorin face astfel de Topice. Eu unul nu aș fi făcut ...
    Aş fi eliminat pe cineva când aș fi considerat eu de cuviință să o fac ...

Julian M.

Data înscrierii
    29.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    1.686
    Putere Rep
    22

Implicit

Godri, daca nu-ti convine ceva, poti sa iei o pauza, chiar una lunga. Crezi ca-i pasa cuiva de aberatiile tale, sau ca scrii si tu cate un mesaj din cand in cand doar pentru a incita la scandal?
    Nu-mi plange mie de mila, te rog. Pentru mine e OK cand e liniste, ca nu ma mai stresez asa tare, in schimb tu, s-ar parea ca ai mari probleme cand nu ai cu cine sa te contrezi. Desi vad ca-l provoci sistematic pe FidelKatzo, acesta e suficient de inteligent sa nu se bage in tarate.

Da, intradevar a ramas doar lumea inteligenta si cei cu idei geniale.
    Eu nu ma plang de mila ta, eu doar ti-am dat niste raspunsuri, dar stiu ca topicul "parea ta conteaza" e inamicul no.1 as ca nu ma asteptam la un altfel de raspuns decat cel de mai sus.

"Pentru mine e OK cand e liniste, ca nu ma mai stresez asa tare" Eu nu stiam ca tu cauti liniste, chiar esti haios, vrei sa aduci inapoi pe toti "pedepsiti" si afirmi ca iti place linistea.

"in schimb tu, s-ar parea ca ai mari probleme cand nu ai cu cine sa te contrezi" aha deci eu sunt ala care voteaza pentru eliminarea suspendari definitive.

Cat despre Katzo, il aduc in vorba din cauza celor declarate chiar de tine.... eu am ghicit din prima postare cine vrea carne de tun pe acest forum, chiar daca tu te faci ca nu intelegi. Oricum mersi ca mi-ai confirmat banuiala in postarea ulterioara. Ce nu ar da prietenul tau pe un pic de sauzimdebine, sad_rain sau ZeusPlebus.

In ceea ce priveste reactivarea conturilor propuse de ............... si FidelKatzo, iata situatia:

Data înscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.090
    Putere Rep
    35

Implicit

Mi-am amintit de un user mai vechi Zamolxe,un tip inteligent si foarte impetuos in postari...
    "Numai cu inima poti vedea ceea ce este invizibil pentru ochi"
    Antoine de Saint-Exupery

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Da, intradevar a ramas doar lumea inteligenta si cei cu idei geniale.
    Eu nu ma plang de mila ta, eu doar ti-am dat niste raspunsuri, dar stiu ca topicul "parea ta conteaza" e inamicul no.1 as ca nu ma asteptam la un altfel de raspuns decat cel de mai sus.

"Pentru mine e OK cand e liniste, ca nu ma mai stresez asa tare" Eu nu stiam ca tu cauti liniste, chiar esti haios, vrei sa aduci inapoi pe toti "pedepsiti" si afirmi ca iti place linistea.

"in schimb tu, s-ar parea ca ai mari probleme cand nu ai cu cine sa te contrezi" aha deci eu sunt ala care voteaza pentru eliminarea suspendari definitive.

Cat despre Katzo, il aduc in vorba din cauza celor declarate chiar de tine.... eu am ghicit din prima postare cine vrea carne de tun pe acest forum, chiar daca tu te faci ca nu intelegi. Oricum mersi ca mi-ai confirmat banuiala in postarea ulterioara. Ce nu ar da prietenul tau pe un pic de sauzimdebine, sad_rain sau ZeusPlebus.
    Godri,
    eu personal ...ori eu nu am citit toate postarile ori chiar ce am citit ...ori postarile ce le-am citit nu sunt semnificative si de luat in serios in sensul tau ...dar nu am remarcat nici o afirmatie referitoare ca cum pe forum ar fi ramas doar lumea inteligenta si cei cu idei geniale, ...practic nu asta e important si nu cred ca multi (din cei vechi) au incercat sa-si "dovedesca materia cenusie" vs. Sorin ...ci ar fi trebuit in principal o comunicare prietenoasa si a intretine o legatura de prietenie si ajutor reciproc intre cei ...aia care ne numim ROMANI (indiferent de etnie) ...fie ca suntem deja "clasificati sau in curs de clasificare" ...ci nu "un razboi" impotriva forumului si implicit o "cat de mica lauda' a ..."aluia care ne-a dat aceasta posibilitate"
    ...io m-am dus la fata locului sa-l "confrunt" pe "iel" ...al' cu ideea, si fara motiv intemeiat sa-i fac maro ochii aia de culoarea... "blajini" ...dar mi-am dat seama ca "nici la table nu ma poate depasi" ...si nu se enerveaza de fel chiar daca Max ...trage un pipi mic pe carpet

p.s. prietene Godri, inca port o corespondenta sporadica cu unii din cei "banati" ...si ce pot sa spun e ca "mandria bate prejudecata" indiferent de ce si cum si ce argumente "bag"
    p.s.2 ...iti sugerez ... sa nu te mai ofilesti sa-ti irosesti timpul pretios sa postezi daca "credinta" ta nu te trage sa dai un ajutor celor care au nevoie ..."time is monies" ...si nu cred ca merita sa-ti irosesti timpul doar de dragul de dovedire a unui punct de vedere deja apus ..
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    29.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    1.686
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    Godri,
    eu personal ...ori eu nu am citit toate postarile ori chiar ce am citit ...ori postarile ce le-am citit nu sunt semnificative si de luat in serios in sensul tau ...dar nu am remarcat nici o afirmatie referitoare ca cum pe forum ar fi ramas doar lumea inteligenta si cei cu idei geniale
    FidelKatzo, acesta e suficient de inteligent
    asta in cazul in care nu apare cineva cu vreo idee geniala care sa rastoarne toate previziunile
    Salutari Pisoi!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi
    Godri,
    eu personal ...ori eu nu am citit toate postarile ori chiar ce am citit ...ori postarile ce le-am citit nu sunt semnificative si de luat in serios in sensul tau ...dar nu am remarcat nici o afirmatie referitoare "ca cum" pe forum ar fi ramas doar lumea inteligenta si cei cu idei geniale
    Citat Postat în original de sorin
    FidelKatzo, acesta e suficient de inteligent
    Citat Postat în original de sorin
    asta in cazul in care nu apare cineva cu vreo idee geniala care sa rastoarne toate previziunile
    Salutari Pisoi!
    Salutari si tie!

...apoi ce tot am rumegat io mai sus! ...unde ie aia la care referi?
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    30.06.2012
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

nu cred ca ar trebui eliminata, daca nu s-a putut abtine din prima n-o s-o faca nici a 2-a oara...

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •