Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Credeti ca suspendarea permanenta pt. jigniri aduse forumistilor trebuie eliminata?

Votanți
13. Nu poți vota în acest sondaj
  • NU, pentru ca odata reprimiti, vor jigni din nou

3 23,08%
  • NU, pentru ca stiau la ce sa se astepte cand au jignit

2 15,38%
  • DA, acestia trebuie suspendati doar pentru un an, nu definiv

0 0%
  • DA, acestia trebuie suspendati doar pentru 6 luni, nu definiv

8 61,54%
  • Nu imi pasa

0 0%
Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 39

Subiect: Credeti ca suspendarea permanenta ar trebui eliminata?

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.299
    Putere Rep
    40

Implicit

buna ideea cu deschiderea rubricii de reactivare a conturilor..la repezeala imi vin in minte sauzimdebine, zeusplebeus,rebela..

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

când vă pişcă ăl cu aripioare să votaţi 3 ori 4, citiţi mai înainte mesajele terranului. şi staţi o clipă să cujetaţi...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    când vă pişcă ăl cu aripioare să votaţi 3 ori 4, citiţi mai înainte mesajele terranului. şi staţi o clipă să cujetaţi...
    Cine-i terranul ?

Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    18

Implicit

http://forum.romanian-portal.com/mem...p?11171-terran

terran e cel care se certa rău cu Divo (și nu numai cu ea ...)

Dacă cei suspendați nu apar la Community -> Member List (ar fi trebuit să fie după Termopil)

se poate da un Advanced Search .. (când începi să scrii apar numele de useri ...).
    Eu am pus acolo și un cuvânt mai des întâlnit ("care" - dacă nu ieșea încercam cu altul .. dar văd că a ieșit repede un topic ... și am dat de urma lui terran ...)

Julian M.

Data înscrierii
    18.08.2009
    Posturi
    853
    Putere Rep
    18

Implicit

Julian, messajul lui angeline a fost in gluma, adica l-a comparat pe terran cu un pisoi nevinovat si cu privirea inocenta. Adica a fost un fel de ironie, cum ar veni.

Nu era nevoie de search, cu atit mai putin de advanced search.

Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    18

Implicit

Citat Postat în original de encore Vezi post
    Julian, messajul lui angeline a fost in gluma, adica l-a comparat pe terran cu un pisoi nevinovat si cu privirea inocenta. Adica a fost un fel de ironie, cum ar veni.

Nu era nevoie de search, cu atit mai putin de advanced search.
    Îmi pare rău că nu m-am prins de glumă .. Chiar nu mi-am dat seama de asta ... Asta e ...
    Dar poate servește cuiva, vreodată, chestia cu Search...

Iar eu nu știu dacă așa e chestia cu cei suspendați, așa că îl întreb pe Sorin dacă cei suspendați nu apar în listă .. (sau e tot chestia cu adresa de mail nevalidată - cum a fost la keyframe).

Thanks !
    Julian M.

Data înscrierii
    07.05.2007
    Posturi
    3.757
    Putere Rep
    36

Implicit

Ilustrarea prin fapte f. recente a pct. 1 & 2 (de sus in jos) din lista de optiuni in sondaj:

http://forum.romanian-portal.com/showthread.php?18357-Urgent&p=205637#post205637

http://forum.romanian-portal.com/sho...638#post205638
    Ultima modificare făcută de Raven; 27.06.2011 la 04:20.
    Everything the same; everything distinct. (Zen)

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de encore Vezi post
    ...angeline...,...l-a comparat pe terran cu un pisoi nevinovat si cu privirea inocenta.
    Eşti sigur ?

Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    18

Implicit

Citat Postat în original de JulianM Vezi post
    ...
    Iar eu nu știu dacă așa e chestia cu cei suspendați, așa că îl întreb pe Sorin dacă cei suspendați nu apar în listă .. (sau e tot chestia cu adresa de mail nevalidată - cum a fost la keyframe).

Thanks !
    Tocmai am văzut că ăsta de fuse suspendat azi nu mai apare în lista de membri ...
    Deci cred că așa funcționează .. și cine e suspendat trebuie găsit cu Search ...

Eu nu prea îi știu pe cei care au avut măcar 100 de postări și care au fost suspendați ... (dar poate cineva vrea să (re)lectureze postările lor .. eu nu vreau).

Dar îmi mențin părerea legată de suspendare ...

Julian M.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Smile “gratieri” in avans :)

Daca tot e weekend lung si Ziua Americii maine, m-am hotarat sa ma ocup azi de acest topic si sa iau in avans unele hotarari, deoarece sunt destul de putine sanse ca rezultatele sondajului sa fie rasturnate.

Deci se vede treaba ca majoritatea forumistilor considera ca suspendarea permanenta ar trebui eliminata si chiar ca o suspendare de sase luni in locul celei permanente ar fi prea mult. Voi anula suspendarile permanente (exceptand in mare ce a subliniat si Raven), lasand doar suspendarile care sunt specificate la regulament (2 saptamani, 1 luna, 3 luni).

In ceea ce priveste reactivarea conturilor propuse de Loniia si FidelKatzo, iata situatia:

apex - nu exista contul, probabil a fost pe forumul vechi si nu s-a transferat daca nu a avut adresa de email la profil
    sauzimdebine - cont reactivat
    sad_rain - cont reactivat
    adyc - cont reactivat, dar daca nu-si stie parola nu-si va putea-o reactiva, pentru ca are o adresa de email falsa. poate sa ma contacteze daca are nevoie de ajutor.
    zeusplebeus - contul nu exista, probabil caz similar cu al lui apex.
    rebela - cont reactivat

In plus, am reactivat conturile lui clark29 si nicoletamihaela, pe care le-am suspendat permanent intr-un moment de furie, pentru ca si-au sters pozele din photobucket si am fost nevoit sa pierd vreo 1-2 ore sa fac curat pe niste topice. Consider ca pedeapsa cu suspendare permanenta a fost prea aspra si acum pot activa din nou pe forum daca vor.

Astept si alte propuneri (daca mai sunt), dar imi rezerv dreptul de a refuza reactivarea unor conturi, daca o sa consider ca nu se incadreaza in regulament si in ce se discuta pe acest topic.

Personal, nu stiu cati, sau daca vreunul din cei rectivati vor reveni, din motive de mandrie personala, incapatanare, sau mai stiu eu ce, dar asta e treaba lor, eu doar am dat ascultare cererilor forumistilor care au venit cu astfel de propuneri.

Happy 4th of July!
    Ultima modificare făcută de sorin; 03.07.2011 la 15:07. Motiv: adaugat info

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •