Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 19

Subiect: suma cont bancar

Data înscrierii
    23.07.2010
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0

Implicit suma cont bancar

buna ziua.
    am o suma de bani intr-un cont bancar si voi face demonstratia la interviu. intrebarea mea este daca, dupa obtinerea vizei, pot utiliza o parte din suma pentru eventuale cheltuieli de deplasare...sau mi se cere sa fac demonstratia intregii sume la aeroport sau alte autoritati abilitate?
    va multumesc. numai bine tuturor

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

singurul loc unde trebuie să faci dovada suportului financiar e la interviu. cu un extras de cont bancar. pe care îl iei cu 2-3 zile înainte de interviu. deci vei putea să plăteşti inclusiv taxele de interviu din banii din cont.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    23.07.2010
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0

Implicit multumesc

va multumesc pentru raspuns.
    numai bine tutoror.
    fery

Data înscrierii
    19.09.2011
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit

ce valoare trebuie sa aiba suma cont bancar pentru ca sa iei cu succes Viza?Multumesc.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

nu există așa ceva.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Ruslan13 Vezi post
    ce valoare trebuie sa aiba suma cont bancar pentru ca sa iei cu succes Viza?
    Daca esti singur, cam $5000-$6000 pe care-i poti dovedi cu un extras de cont, ar fi o suma satisfacatoare. Aceasta suma este necesara, dar nu garanteaza ca vei primi viza, aceasta depinzand si de alti factori pe care trebuie sa-i indeplinesti. De regula, daca ajungi la interviu, ai sanse mari sa primesti viza.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

ai mei parinti aveau 40k euro, propietati si altele si nu au luat viza....cum ti-e norocul...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    19.09.2011
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit

Salut!Am interviul peste 2 saptamani, problema este ca nu am bani de ajuns si probabil o sa merg cu o valoare a extrasului de cont in jurul a 1000dollari, in rest nu cred ca as avea probleme fiindca am mai fost in US de 2 ori cand eram student. Ce se poate intampla daca ma duc cu o suma mica la interviu si cu o istorie ca am mai fost in US? As mai putea sa obtin o oferta de munca la un mini market,m-ar ajuta asta cu ceva la interviu tinand cont de faptul ca nu dispun de bani?Multumesc de pe acum!

la ce se refera urmatorul text extras de pe site-ul oficial:

Important Notice: All Immigrant Visa applicants must submit a long form original birth certificate. Short form birth certificates will not be accepted.

cum sunt aceste "long form original birth certificate" si care e diferenta fata de "Short form birth certificates"?
    Ultima modificare făcută de Ruslan13; 08.03.2012 la 06:50. Motiv: any

Data înscrierii
    03.06.2012
    Posturi
    99
    Putere Rep
    8

Implicit

Citat Postat în original de Ruslan13 Vezi post

Important Notice: All Immigrant Visa applicants must submit a long form original birth certificate. Short form birth certificates will not be accepted.

cum sunt aceste "long form original birth certificate" si care e diferenta fata de "Short form birth certificates"?
    certificat de nastere european cred. stii, alea vechi galbene sau verzi-ce culoare aveau- nu mai sunt valabile, trebuie sa mergi la primarie in orasul in care te-ai nascut si ceri sa iti un certificat european. costa doar 7 lei si ti-l poate da pe loc.
    Ultima modificare făcută de tabytta; 16.08.2012 la 18:06.

Data înscrierii
    09.02.2009
    Locație
    NY
    Posturi
    100
    Putere Rep
    12

Implicit

Short form birth certificates sunt un fel de extrase din registrul de nasteri, dar la noi nu se elibereaza astfel de documente decat pentru uz oficial, la cererea autoritatilor publice. Si certificatele de tip vechi si cele de tip nou sunt long form. Totusi, cred ca e indicat sa obtii un certificat de tip nou care este trilingv (romana, engleza franceza).
    Good judgement comes from experience. Experience comes from bad judgement.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •