Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Vegetarian(a)?

Votanți
15. Nu poți vota în acest sondaj
  • Ce-s alea carne, oua, lactate?

0 0%
  • Burp (dupa o tava de mici grasi)

1 6,67%
  • Mananc de toate cu moderatie

8 53,33%
  • Carnea e OK, dar putina si rar

5 33,33%
  • Carnea e OK, dar nu orice fel (ex. nu porc sau nu vita etc.)

1 6,67%
  • Carnea nu e OK, dar ouale si lactatele sunt necesare

0 0%
Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate 31 la 32 din 32

Subiect: Poll: Vegetarianismul

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

un mare filozof popular anonim a zis odată: cea mai bună legumă e porcu'!
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    25

Implicit

Citat Postat în original de livia Vezi post
    Creierul meu reactioneaza ciudat cand i se da comanda "nu e voie ceva", parca atunci ma apuca poftele de cele interzise,
    Mie imi place sa imi propun ceva si sa ma tin de ceea ce mi-am propus, asta ma face sa ma simt bine, poftele mi le-am facut cu varf si indesat cand am fost copila cel putin asta este ce simt.

Citat Postat în original de Loniia Vezi post
    fara conditionare,mi-am permis alegerea ca in clipa cand imi doresc voi manca.
    O alegere buna ai facut.Nimic din ceea ce este fortat nu este bun , desi unii sunt obligati sa tina un regim din motive de sanatate iar altii preferaa sa ia pastille in loc sa tina un regim adecvat .

Citat Postat în original de qualia Vezi post
    Eu cred ca fiecare om poate sa manince tot ce-i place atita timp cit se simte bine. Daca insista intr-un regim care nu-i face bine, nu are energie, digestie buna, ceva e in neregula si trebuie schimbat. Intrebarea pe care trebuie sa ne-o punem in primul rind n-ar trebui sa fie daca sa mincam carne sau nu, ci cite alimente procesate mincam. Aici intra alimente la care nu va ginditi drept procesate, gen unt, piine, smintina. Eu incerc sa maninc cit mai mult crud si cit mai putin procesat, in unele anotimpuri/perioade 0.05% procesat si am avut si perioade de 100% crud (doar vegetale, n-am mincat peste crud sau alte carnuri desi se poate si unii o fac).
    In ziua de azi nu prea mai gasesti alimente neprocesate fara hormoni , antibiotice , pesticide, nu poti decat incerca ca dintr-un rau sa il alegi pe cel mai mic.

P.s. Multe lucruri pe care le facem ne fac sa ne simtim bine doar pe moment.
    Ultima modificare făcută de sorin; 13.03.2014 la 05:49. Motiv: reparat "quote"
    free your mind before your mind will set you free

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •