Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 8 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 77

Subiect: Povestea mea, cat de greu am obtinut o viza turistica 651 pentru Australia

Data înscrierii
    03.03.2011
    Locație
    Warringah, Sydney, NSW, Australia
    Posturi
    36
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...si tocmai in Australia ti-ai propus sa te stabilesti si sa-ti petreci urmatorii 20 de ani sa-ti papi gologanii? ...se pare ca ai "lucrat" intens prin US si EU
    Nu am fost niciodata acolo, vreau sa vad cum e acolo. Eu nu ma duc in Australia cu ideea de a emigra pe o pajiste mai verde, ci ma duc in spirit de aventura.

Si cu ocazia asta, vreau sa vad daca sunt capabil sa prostesc vreo englezoaica sa iau rezidenta permanente, pentru ca pe urma sa o aduc pe verisoara-mea si pe frate-mio mai mic, ca ambii sa mearga la facultate aicia. Si cu ocazia asta sa imprastii familia si in Australia !

...bag'seama ca s-a cam stricat piata prin EU
    In EU, am fost peste tot, cu exceptia tarilor slavone si a Ungariei.

In Norvegia (nu este in EU) am batut pe cativa de i-am bagat in spital, si daca ma fac 2 an de zile nevazut, procurorul inchide cazul (asa e regula acolo), iar eu raman cu cazier curat.

Deci este o situatie WIN-WIN

Data înscrierii
    03.03.2011
    Locație
    Posturi
    36
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de kiddy Vezi post
    Sa-nteleg ca tu ai fost insarcinat sa veghezi la "propasirea" neamului?
    Ha ha ha, mierda divertida.

Aiiii, nu sti tu ce bine iti prinde sa ai neamuri peste tot !

Oricum eu am o verisoara de 17ani, ea tot il bate la cap pe frate-su ca vrea sa traiasca fie la Miami fie la Sydney.

Ei bine, cand isi va termina liceul, eu am sa-i fac cadou, o rezidenta si un loc la facultate in Australia !

Iar frate-mio deasemenea are 16ani si spune-mi mie cu cei strica daca cand va fi de 20 de ani va avea rezidenta permanenta in Australia ?

eu ma "insor" cu verisoara-mea, iar verisoara-mea se "marita" cu frate-mio.

Sti de ce este nevoie pentru a ti se oferii viza de imigrant? ... de poze ! Yepp, de poze care sa dovedeasca ca solicitantii vizelor sunt super indragostiti, iar in cazul de fata exista numeroase poze, de la nunti, botezuri, petreceri, craciune, revelioane, zile onomastice...

He he he, scoate capul din borcan si gandeste.... Nu ai tu ideea cate si mai cate se intampla pe lumea asta. De exemplu cat timp am stat in Anglia am ramas uitmit, de tactica aplicata de indienie, care in 10 ani isi aduceau toata familia in UK. Adica se casatoreaun intre ei !!!

Ha ha ha, esti copil manolo, iar daca nu ai frati, neamuri, surori, sa sti sincer ca imi pare rau. Ca totusi daca ai fi avut te-ai fi simtit super fericit !!!!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de eurotek Vezi post
    ....
    In EU, am fost peste tot, cu exceptia tarilor slavone si a Ungariei.
    ...pai actual prin ce tara iti "clatesti" ochii? ...ca banuiesc ca nu-ti irosesti "vistieria" prin romanika
    In Norvegia (nu este in EU) am batut pe cativa de i-am bagat in spital, si daca ma fac 2 an de zile nevazut, procurorul inchide cazul (asa e regula acolo), iar eu raman cu cazier curat.

Deci este o situatie WIN-WIN
    ...impresionant! ...sa intelegem ca ai un "masterat" si in pugilistica
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    21.02.2011
    Posturi
    15
    Putere Rep
    0

Implicit

Bai eurotek, am citit acest topic doar asa din curiozitatea de a vedea cu ce te mai lauzi in limita ta de gandire!
    Din cauza unor scarbe ca tine multi dintre noi suntem huiduiti pe strazile din afara tarii, din cauza unora ca tine toti cred ca romanii sunt tigani si invers!
    Imi cer scuze fata de restul pentru vorbele urate scrise insa unul ca acest individ nu merita sa traiasca!
    Am un gand si am sa muncesc pentru el iar apoi de nu am sa ciurui la tigani pana nu mai ramane unul in Tara Romaneasca!

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.392
    Putere Rep
    28

Implicit

Citat Postat în original de alex21 Vezi post
    Bai eurotek, am citit acest topic doar asa din curiozitatea de a vedea cu ce te mai lauzi in limita ta de gandire!
    Din cauza unor scarbe ca tine multi dintre noi suntem huiduiti pe strazile din afara tarii, din cauza unora ca tine toti cred ca romanii sunt tigani si invers!
    Imi cer scuze fata de restul pentru vorbele urate scrise insa unul ca acest individ nu merita sa traiasca!
    Am un gand si am sa muncesc pentru el iar apoi de nu am sa ciurui la tigani pana nu mai ramane unul in Tara Romaneasca!
    Ai grija, sa nu calci vreodata prin Australia. Ai vazut in Norvegia...
    When the going gets tough, the tough get going
    Nu stiu ce-nseamna, da'mi place cum suna.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

totul mi se pare ata de manelistic...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de kiddy Vezi post
    Ai grija, sa nu calci vreodata prin Australia. Ai vazut in Norvegia...
    ...ete' na! ....extrapolezi intentionat! ...eu unu' n-am auzit de fu'n "birt" deschis de fu'n "faraon" ca "Doroftei" in Australia
    Citat Postat în original de manolica1 Vezi post
    ..shezi bland! ...daca n-ai fu'n ciocanel la'ndemana ...sit back and relax! ...si eventual (te rog) sa-mi amintesti cand "sunt dus rau..." ...ca sa-mi revin ...la realitate!

Data înscrierii
    03.03.2011
    Locație
    Posturi
    36
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de alex21 Vezi post

Auzi, se pare ca esti de varsta mea, 20-25 ani, undeva pe acolo.

Deasemenea, se prea pare ca urasti tziganii, ei bine puto, nu sunt nici tzigan, nici roman 100%, sunt albanez !

Si sa iti mai spun ceva, daca vrei sa faci curatenie, mai bine iti faci o prastie si te apuci sa dai cu prastia dupa Basescu, Boc si Udrea. Bineinteles, daca te tzine scula !

Data înscrierii
    03.03.2011
    Locație
    Posturi
    36
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de manolica1 Vezi post

Si de ce te mira, ca totul este manelistic... ?

Nu, nu este deloc manelistic, este spirit balcanic-turcesc, infipt adanc in cultura romaneasca.

Si sa iti aduc aminte, ca inca de la "conducatorii" tarii pleaca manelismele ! ! !

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

...pai actual prin ce tara iti "clatesti" ochii? ...ca banuiesc ca nu-ti irosesti "vistieria" prin romanika
    Auzi, se pare ca esti de varsta mea, 20-25 ani, undeva pe acolo.

Deasemenea, se prea pare ca urasti tziganii, ei bine puto, nu sunt nici tzigan, nici roman 100%, sunt albanez !

Si sa iti mai spun ceva, daca vrei sa faci curatenie, mai bine iti faci o prastie si te apuci sa dai cu prastia dupa Basescu, Boc si Udrea. Bineinteles, daca te tzine scula !
    ...deci sa intelegem ca esti in Albania acum?

Pagina 2 din 8 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •