Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 8 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 78

Subiect: Cind vor cadea dictatorii romani, ca si dictatorii musulmani ?

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.302
    Putere Rep
    40

Implicit

am inteles ca are 35 de copii si are sex de 15 ori pe zi..oare de ce Alah este numai cu unii generos..?
    am gasit si un banc la repezeala care se potriveste..

Nach der Hochzeitsnacht ruft die junge Frau den Zimmerkellner: "Bringen Sie bitte meinem Mann eine Riesenportion Salat und rote Möhren."
    "Sonst nichts?"
    "Nein. Ich will nur wissen, ob er auch frißt wie ein Karnickel."

Data înscrierii
    18.08.2009
    Posturi
    853
    Putere Rep
    18

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    am inteles ca are 35 de copii si are sex de 15 ori pe zi..oare de ce Alah este numai cu unii generos..?
    Da, dar tot Alah ai vazut ce neveste nasoale i-a dat ...

Oricum mai zicea ca mai are si alte doua in afara de alea care le avea cu el in studio, sper pt el ca macar alealalte sa fie mai valabile.
    Ultima modificare făcută de encore; 09.02.2011 la 05:00.

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Encore si Fidel,

Iar incepeti sa schimbati discutia mea, spre prostiile voastre. De ce nu sinteti fericiti sa adaugati la discutie.
    Daca nu sinteti fericiti cu ce auziti, poate sinteti ceva securisti care vreti sa deraiati discutia. Sau daca nu, poate nu puteti sa tineti mintea voastra la subiect, destul timp sa discutam lectia de la revolta Egiptiana.

Momentan, egiptienii arata la toata lumea cum se face revolutia populara. Si in special cind ai o armata mai civilizata, si putin mai democratica.
    Vorba romanului ca armata numai asculta de ordine, indiferent de consecvente, e valabila numai la armata comunista din est. Creierur este lasat sa judece in democratie, si ordinul impotriva sensului de bun simt, nu este acceptabil in vest.
    Daca gasim ceva securisti romani, intre huliganii guvernului in egipt, ar trebui sa ne fie rusine ca o natiune, si sa-i punem pe teapa inclusiv cei ce i-au trimis acolo.

Avem destui membrii in romania, care stiu cine e la securitate, si cine e trimis sa lupte sau sa vinda arme romanesti pe sub mina. Cred ca e cazul sa incepem ceva curatare, sa aratam si noi ca sintem o natiune civilizata.
    Si asta nu inseamna ca trebuie sa avem diplome de facultate, cind ne lipseste cei 8 ani de acasa.
    Am vazut destui romani cu PHD, MS, care erau incapabili de a judeca rational. Si sint si de aia cu cap si maniere rationale.

Avem destui profesori in romania, sa inceapa educatia corecta a populatiei ?

Romi
    Ultima modificare făcută de romi_in_florida; 09.02.2011 la 10:59. Motiv: spelling
    Daci cu draci, Tepes ar fi bun !!!

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.302
    Putere Rep
    40

Implicit

scuza-ma Romi nu am vrut sa-ti stric topicul..daca imi permiti sa-mi dau cu parerea,educatia populatiei trebuie facuta de profesoare tinere cu viziuni clare despre viitor si cu o tinuta sexy care sa trezeasca interesul tineretului pentru culturalizare..

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    25

Implicit

Citat Postat în original de romi_in_florida Vezi post

Deci asta este una din cele mai curate revolutii, si arata ca dorinta poporului e destul sa schimbe guvernul.
    Problema e ca in romania nu exista dorinta poporului, pentru ca prea multi sint mamaligari, si sint mintiti si pacaliti de toti pungasii securisti.
    Exista dorinta de schimbare in bine , vor sa schimbe guvenul , vor sa schimbe pe altii dar nu vor sa se schimbe pe ei, daca scapi de guvern nu inseamna ca scapi de sistem. Populatia nu este pregatita sa se schimbe , vor mai trece multi ani.Vor mai mult dar nu vor sa dea mai mult.Lumea este mai mult preocupata de daunele financiare , nu de cele morale.

Dar fara ca poporul sa aibe arme sa se apere in casa lor, sau impotriva guvernului corupt, e mai greu ca populatia sa ajunga la curajul necesar sa se revolte.
    Trebuie sa se revolte in primul rind impotriva lor , schimbarea incepe de jos in sus. Atita timp cit majoritatea traieste si se integreaza in sistem nu va fi nimeni capabil sa ajute sau sa schimbe .Nu poti schimba oamenii decit daca vor sa se schimbe, bita nu face decit sa amine si mai mult aceasta acceptare si sa incetineasca procesul schimbarii si dezvoltarii.

Deci cu ce vrem, si cu ce putem sa-i ajutam pe cei din tara ? Cel putin ceva educatie ar fi potrivit, daca putem sa formam grupuri in fiecare oras, sa mai educe populatia. Sau e asta prea periculoasa de facut ?

Romi
    Nu educatia lipseste , ci dedicatia acolo unde trebuie. Uita-te si la noi , am preferat sa plecam. Ca sa mori pentru o cauza mai intii trebuie sa crezi in ea, pe urma sa ai incredere in primul rind in tine , in altii etc...
    free your mind before your mind will set you free

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Tetris,

Adevarul e ca nu pot toti sa fuga de acolo, si de aia sint oameni acolo care muncesc pe rupte sa mentina securistii.
    Momentan vad ca musulmanii ne-au facut de rusine, ca au mai mult curaj, si mai mare dragoste de viata mai buna. Ei refuza sa mai zica ca nu se poate. Si de aia sper ca ei toti ajung liberi, cu guvern curat, si un viitor stralucit.
    Romanul, vad ca va avea acelasi viitor prost, si vor traii sub jugul securistilor, pina mor de foame, sau de betie.
    Singura sansa, este daca rusii se revolta, si securistii dispar de frica, ca nu mai au alta fusta sub care sa se ascunda.

Daca Iran cade, eu imi fac cruce, si poate incep sa ma duc din nou pe la biserica.

Romi

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Musulmanii incep sa lupte impotriva guvernelor care refuza sa abdice. Si Iran va avea ceva lupte cu morti multi, dar eu cred ca populatia va cistiga curind. Cel putin securistii pe motocicleta, si cei care impusca populatia, trebuie pusi pe teapa sa vada toata lumea ca dreptatea invinge pina la urma.

Deci romanii care traiesc intre musulmani, au mult de povestit si de invatat. Dar nu aud nimic de la ei.
    Unde sunteti romanilor ? Treziti-va si deschideti gura ! Nu are nimeni nimic de comentat ?

Romi

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

In Tunisia, poporul nu se lasa mintit, de fostii premieri al fostului regim. Cu toate ca fostul presedinte a fugit deja, poporul vrea sa-l aduca inapoi, sa-l acuze de crime impotriva populatiei pentru cei care au fost omoriti. Si ei continua sa demonstreze sa-l scoata pe primu ministru afara, pentru ca el e un om a lui fostul presedinte care a fugit in Saudi Arabia.

Ce ideie interesanta, sa nu se lase poporul pacalit de niste mincinosi de la guvern. Si sa ceara dreptate pentru cei omoriti de fostul guvern, la rascoala lor de acuma o luna. Parca asta e democratia, sa ai curaj sa-ti ceri dreptatea si egalitatea cu presedintii si guvernul. Ca nimeni nu e mai presus de lege, si nimeni nu are drept sa omoare poporul, numai pentru ca demonstreaza.

Dar la musulmani, ei isi iau mortii in sicriu, si fac demonstratie la acelas timp cind isi duc mortii la cimitir, prin fata armatei. Ei nu se ascund, si nu tac, dupa ce sint atacati si impuscati.

http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-12520040

Vad ca Tripoli incepe sa aibe demonstratii, si africanii straini angajati sa omoare populatian care demonstreaza, ar putea ajunge pe teapa curind, impreuna cu Gadafi. Ca nu cred ca vreo natiune ii vrea sa locuiasca la ei, dupa crimele astea.
    Dar asta este exact la fel ca si volvele negre cu rusii care au venit in Romania, la revolutie. Daca am face ceva galagie, sa-i bagam la inchisoare pe criminalii rusi, poate ei nu ar mai veni asa de repede, sa-si ajute prietenii lor criminali din Romania.
    Cine stie ce tratate de dreptul omului au fost semnate de rusi si romani, cind au deschis granita spre Europa ?
    Poate avem ceva avocat, care poate sa faca cazul la Bruxelles. Deci ne-ar trebui citeva nume de criminali care au omorit populatia romana. Si cel putin securistii romani sint stiuti de vecinii lor, ca ce au facut atunci.

Romi

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.392
    Putere Rep
    28

Implicit

...
    Dar asta este exact la fel ca si volvele negre cu rusii care au venit in Romania, la revolutie. Daca am face ceva galagie, sa-i bagam la inchisoare pe criminalii rusi, poate ei nu ar mai veni asa de repede, sa-si ajute prietenii lor criminali din Romania.
    ...
    Romi
    Ce-s alea volve, Romi? Ai vrut sa spui vulve, poate? Daca da, nu inteleg legatura.
    When the going gets tough, the tough get going
    Nu stiu ce-nseamna, da'mi place cum suna.

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Scuze Kiddy,

Vorbeam de masinile negre rusesti, dar sti cum este la batrinete. Mai uiti putin, le mai incurci putin, si daca cazi puti, te ridici si continui cu un zimbet.
    Care e diferenta intre o skoda, moskovici, volga, sau trabant ? Toate sint la fel de proaste !

Romi
    Ultima modificare făcută de romi_in_florida; 21.02.2011 la 23:19.

Pagina 2 din 8 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •