Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 4 din 8 PrimulPrimul ... 23456 ... UltimulUltimul
Rezultate 31 la 40 din 78

Subiect: Cind vor cadea dictatorii romani, ca si dictatorii musulmani ?

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Scuze Elliane, dar mie imi place sa vad ceva mercenari, si securisti Libieni, zburind prin aer, ca niste ingeri negrii.
    Cind explodeaza o racheta, si ei se duc la iad, cu expresia aia de uimire, e misto sa-i vezi.
    Daca cumva avem ceva securisti romani care lucreaza pe acolo ca mercenari, e si mai misto sa-i vezi zburind.
    Stiu ca tu esti la un pas de lupta, si daca poti sa iei o poza buna, as vrea sa o vad.
    Sper ca armata libiana invata minte rapid, ca nu e bine sa folosesti pusca, ca daca esti criminal, pina la urma se intoarce impotriva ta.

Rambo a facut filme bune, cu viet-cong militari, care zburau foarte frumos, ca nu erau grasi dupa atita orez.
    Si rusii zboara frumos, ca nu sint prea grasi dupa atita vodka. Ce sa fac, mie-mi place ideia asta.

romi
    Daci cu draci, Tepes ar fi bun !!!

Data înscrierii
    30.09.2008
    Locație
    Augsburg De
    Posturi
    2.278
    Putere Rep
    30

Implicit

Citat Postat în original de romi_in_florida Vezi post
    Stiu ca tu esti la un pas de lupta, si daca poti sa iei o poza buna, as vrea sa o vad.
    Ce sa fac, mie-mi place ideia asta.

romi
    Sper sa n-am ocazia sa fac nici o poza.
    Din pacate,in razboaie nu mor numai "securisti",mor oameni nevinovati..
    Si daca astea sunt gusturile tale...ce sa facem,nimeni nu-i perfect.
    Eu sint si bun si rau ,asa cum sint,
    Nu-mi tin rabozul la cusururi."

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Vad ca Gadafi e terminat. Zilele lui sint aproape terminate. Intrebarea este unde fuge, sau moare cu copii lui acasa.
    Americanii nu mai fac aceiasi gresala, ca ultima data cind au pierdut un avion acolo.

Si cred ca Bahrain va urma. Saudia Araba va plati bine, pentru ca a trimis armata lor la Bahrain sa "ajute".
    Si Siria incepe sa fie mai interesanta.

Cind incepe ceva in romania sau rusia ?
    Imi place revolutia asta, ca rezolva mult rapid.

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Vad ca Yemen e pe duca. Militarii incep sa se alinieze cu demonstratorii, si presedintele isi face valiza.

Libia cred ca mai are o saptamina, pina Gaddafi intra 2 metri sub pamint. Nu cred ca el vrea sa traiasca in Venezuela, si sa invete spaniola, sau ce se vorbeste acolo.

Ce va fi cu Saudia Araba, ca e mare prietena cu SUA ?
    Acolo va fi foarte interesant, ca americanii au vindut mult armament bun acolo, si nu cred ca vor sa se bata impotriva lor.

Revolutia asta este foarte interesanta. Pina si rusii se cioraiesc intre ei.
    Care are poze misto, cum am cerut mai sus ?

Romi

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Vad ca nu avem pe nimeni care are curaj sa ne dea ceva poze, sau sa ne arate lectia invatata de la arabi.
    Intradevar nu avem pe nimeni pe acoo ? Stiu ca avem romani si in Iran, si in Egipt, si in Japan. Trebuie ca avem pe cineva in Libia, si in Siria, Yemen, Saudi Arabia, etc...

Ce interesant ca Siria, care e legata de rusi, incepe sa tremure. Adica sa ridice legea martiala dupa 40 de ani de nedreptate ?Poate avem ceva Mig-uri de vinzare rapid la scrap-yard.

Cine dracu vrea sa-i ia pe regii astia sa-i lase sa traiasca pe pamintul lor ? Avem ceva vinzari mari rapide pe la Constanta ?
    Nu cred ca guvernul roman ar renunta la vinzari de astea unde ar putea sa vinda pamintul, si sa fure ceva bani de la vinzare.

Ce stiri avem din Romania, despre astea ? Nimeni nu stie nimic ? Sau nu vrem sa stim ?

Romi

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Presedintele de la Ivory Coast, arata ce drepturi poate sa aibe, cind se capituleaza. Deci momentan el e inchis in cusca lui sub pamint, si vrea sa rasufle ceva aier curat, fara sa fie omorit. Lectia e ca daca pierzi, nu scapi de pedeapsa.
    Sper ca el ajunge pe teapa, ca e terminat deja.

Din Siria si Libia, nu prea avem stiri noi, dar sint sigur ca vor urma.
    Si parca Israel a trimis un avion si a bombardat masina cu doi oameni in Sudan. Posibil ca erau traficanti in arme pentru Gaza, ca si in 2009.

Si sotia conducatorului din Serbia care se ascunde de vreo 10 ani, va ajunge ea la tribunalul international. Lectia este ca si Ceauseasca, ar fi putut sa fie trasa pe teapa, pentru ce au facut ei. Si sotiile securistilor care trag in populatie, pot fi acuzate de a avea arme ilegale in casa, daca nu raporteaza sotul lor. Pe teapa cu ele zic eu, sau pe cruce la foc de tabara.

Se schimba ideologia de peste tot, si rusii incep sa se fereasca de ce fac. Lectia e fundamentala, si e foarte valoroasa.

Romi

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Vad ca fostul presedinte Mubarak al Egiptului, si baietii lui, vor fi acuzati de crime, si dati in judecata pentru mortii de la revolutie. Foarte bine ca sint pusi sa plateasca pentru crimele lor.
    Presedintele din Ivory coast, care se ascundea in pivnita, a fost prins si el, si vor sa-l puna la judecata.
    Ar trebui sa-i punem pe fostii securisti si militarii care au omorit populatia in 89, la judecata, si pe teapa... Nu conteaza citi ania au trecut, si banii lor trebuie confiscati.

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Vad ca vice-presedintele din Egipt, e la puscarie, si este acuzat de a cheltuii banii poporului. Asta impreuna cu baietii presedintelui Mubarak, si alti fosti mari sefi de acolo.
    http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-13110160

Parca asta e exact ca in Romania cu furatul, dar in Egipt incearca sa-i traga la judecata. Invata Romania ceva lectie ????
    Se mai curata putin lumea asta de hoti si pungasi, si ceilalti vor muri de foame ca inflatia momentana face totul sa coste prea mult la mincare si benzina.

Romi

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Am crezut ca am postat despre Azerbaijan, acuma vreo 3 zile, dar poate nu am postat bine.
    Deci ei incep sa se razbune impotriva guvernului, si revolutia asta incepe sa se apropie de Europa si de Rusia.
    http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-13136598

Si desteptul de Putin, incepe sa se vaite de vest, ca noi producem revolutia asta, pentru ca ajutam revolutionarii. Si zice ca noi nu avem dreptul sa bombardam palatul lui Gaddafi, cu toate ca avem dreptul sa oprim "command and control" care trage in popu;latia Libiana. Ce e Gaddafi, daca el nu este comandantul care dirijeaza opresiunea ?
    E o placere sa vad ca rusii incep sa fiarba in sosul lor, ca ei reprezinta vocea poporului, sau asa ar trebui sa fie !
    Deci adevarul se ridica la suprafata pina la urma, si razbunarea nu se poate opri, ori ce ai face si daca faci cu forta.
    http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-13202981

Momentan Sirienii incep sa omoare cu sutele, si trag in populatie, cum a fost la noi in 93.
    Diferenta e ca acuma UN face o decizie impotriva dictaturii din Siria, cum au facut pentru Libia. Si populatia va avea mai mult curaj sa lupte.
    Deci revolutia populara (adevarata, nu furata de comunisti) se intinde spre Romania. Si nu cred ca se poate opri, fara un razboi puternic. Dar cine crede ca poate invinge impotriva populatiei ??? Sa vedem, ca e despre libertatea adevarata. Cum nu a fost inca pe pamintul asta nici o data.

Romi

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.392
    Putere Rep
    28

Implicit

Citat Postat în original de romi_in_florida Vezi post
    E o placere sa vad ca rusii incep sa fiarba in sosul lor, ca ei reprezinta vocea poporului, sau asa ar trebui sa fie !
    Deci adevarul se ridica la suprafata pina la urma, si razbunarea nu se poate opri, ori ce ai face si daca faci cu forta.
    http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-13202981
    Se pare ca deocamdata rusii sunt mai preocupati de prezenta noastra la malul Marii Negre si au decis sa-i "protejeze" pe ucrainieni de pretentiile noastre teritoriale, mentinandu-si inca vreo 40 de ani flota in apele lor. Or fi auzit probabil, ca bricul Mircea e pe cale sa iasa din nou in larg...

Si ca bonus, pe langa faptul ca infanteria marina romana (si aviatia submarina!) nu va mai prezenta o amenintare, ucrainienii vor mai putea "arde" si gazul - rusesc, desigur - cu vreo 43% mai mult sau 30% mai ieftin, depinde...

http://www.evz.ro/detalii/stiri/flot...ia-927969.html
    When the going gets tough, the tough get going
    Nu stiu ce-nseamna, da'mi place cum suna.

Pagina 4 din 8 PrimulPrimul ... 23456 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •