Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 8 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 78

Subiect: Cind vor cadea dictatorii romani, ca si dictatorii musulmani ?

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.299
    Putere Rep
    40

Implicit

Gaddafi are sanse bune sa ramana la putere pentru-ca este pazit de femei..

dictatorii au ceva comun,nu stiu cand trebuie sa se opreasca si lase locul pentru altii..

Data înscrierii
    30.09.2008
    Locație
    Augsburg De
    Posturi
    2.278
    Putere Rep
    30

Implicit

ai vazut ca-s bune si femeile la ceva...
    Eu sint si bun si rau ,asa cum sint,
    Nu-mi tin rabozul la cusururi."

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Fidel,

Ultimele stiri din Libia sint ca blondina cu sini mari a fugit inapoi la Ucraina.
    Orasele cad una dupa alta, si oamenii se armeaza, si asteapta ca armata macelara a lui Gadafi sa vina sa incerce sa reia puterea. Baiatul criminalului Gadafi, crede ca ei pot sa mentina puterea, si sa re-intregeasca Libia cu timpul.
    Eu nu cred ca porcii pot zbura, si astept ca guvernul in Libia sa fie omorit pe teapa in urmatoarea saptamina.
    Deci care e urmatoarea tara ? Si cind vine rindul Romaniei ?

Romi
    Daci cu draci, Tepes ar fi bun !!!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

următoarea ţară e Wisconsinu'...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.392
    Putere Rep
    28

Implicit

Citat Postat în original de romi_in_florida Vezi post
    Fidel,

Ultimele stiri din Libia sint ca blondina cu sini mari a fugit inapoi la Ucraina.
    ...
    Dupa cate imi amintesc eu, parca are sanii normali (de mari), altfel te-as fi intrebat : e vorba de Timoshenko?
    When the going gets tough, the tough get going
    Nu stiu ce-nseamna, da'mi place cum suna.

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Kiddy,

Ea a fost descrisa ca "voluptuous". Poate e gresala mea pentru ca nu am verificat informatia. Dar aia nu ma maninca cum te maninca pe tine. Intrebarea era daca femeile fug de acolo !

Aramis,

Cred ca tu esti gresit complect. Poporul din Wisconsin, vor vota cum vreau ei sa-si faca legile si bugetul. Eu sint de parere ca uniunile sint de multe ori cele care omoara companiile, sau statul in cazul asta. GM a avut mare pierdere de bani, cu pensionarii lor, ca erau fortati sa-i mentina la nivel prea mare. Profesorii daca iasa la pensie cu 80% din salariul lor, o duc mai bine ca 95% din populatie aici in America. Citi sintem aici care nu avem nici pensie, nici acoperire medicala de la compania unde am lucrat ? Si asta nu inseamna ca sintem mai prosti ca profesorii, sau ca trebuie sa platim taxe mari, sa-i suportam pe profesorii astia cu uniunea lor.

Dar fiecare om are parerea lui, si de aia discutam aici. Intrebarea este cit de calificati sintem sa dam raspuns corect, si ce este corect la asta.

Romi

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.392
    Putere Rep
    28

Cool

Kiddy,

Ea a fost descrisa ca "voluptuous". Poate e gresala mea pentru ca nu am verificat informatia. Dar aia nu ma maninca cum te maninca pe tine. Intrebarea era daca femeile fug de acolo !
    Man, da' formuleaza si tu intrebarile mai acatarii atunci, de la-nceput, pentru ca tu n-ai facut referire decat la o blondina cu sani mari.
    Si daca tot ma manca (si trebuia musai sa ma scarpin...), uite, am verificat eu informatia pentru tine: pe voluptuoasa respectiva o cheama cica Galyna Kolotnytska.

Intrebare acum: oare s-o fi pricepand la... braga ?!
    When the going gets tough, the tough get going
    Nu stiu ce-nseamna, da'mi place cum suna.

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Vad ca este ceva razboi in Libia. Imi pare rau ca nimeni nu l-a impuscat pe Gaddafi inca.
    Eu tot cred ca populatia va primi ceva ajutor din strainatate, posibil si de la americani. Si pina la urma, vor ajunge democratic.
    Si sper ca guvern criminal va fi tras pe teapa, pentru crimele impotriva poporului lor.
    Nu avem ceva romani pe acolo, sa ne spuna ce se intimpla ?

Romi

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Parca o sa vedem ceva militari si mercenari in Libia, cum se lupta impotriva unei armate adevarate care are echipament normal. Pina acuma ei au avut armele mai bune, si numarul mai mare, impotriva populatiei si a revolutionarilor fara structura militara.

As vrea ceva poze mai misto cu lupta de acolo, daca avem pe cineva pe acolo.
    Momentan vad ca si Siria incepe cu lupte intre politisti si demonstratori, si morti pe acolo.
    Nu cred ca se opreste revolutia asta asa de usor, ca tineretul s-a plictisit acolo de dictatura.

Romi

Data înscrierii
    30.09.2008
    Locație
    Augsburg De
    Posturi
    2.278
    Putere Rep
    30

Implicit

As vrea ceva poze mai misto cu lupta de acolo, daca avem pe cineva pe acolo.
    Cred ca nici o "poza cu lupte" nu poate fi "misto" si sper sa nu avem pe nimeni pe acolo..
    Se pare ca razboiul e la un pas..
    Eu sint si bun si rau ,asa cum sint,
    Nu-mi tin rabozul la cusururi."

Pagina 3 din 8 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •