Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: un incepator

Data înscrierii
    26.01.2011
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit un incepator

buna ziua
    am primit azi raspuns de la ambasada ca am fost selectionat pentru interviu.Mi-au zis ca trebuie sa ma prezint luna viitoare la bucuresti la ambasada canadei cu cererea trimisa de ei completata,cu 8 poze si 690 de dolari canadieni.Mi-au trimis pasii care vor avea loc pana la obtinerea vizei.Eu am intrat si mi-am facut scorigul de eligibilate si mi-a dat 63puncte cu limbile straine "0".Eu engleza o stiu cat de cat ,am si un cerficicat de la universitate in acest sens .As dori sa stiu ce se va intampla de acum incolo.E posibil sa merg la interviu,sa platesc banii si sa nu-mi aprobe dosarul(mentionez ca datele trecute in cerere sunt valabile).
    va multumesc anticipat daca m-ati ajuta .

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

pentru ce provincie ai aplicat şi de ce ţi-au cerut $690, eu parcă ştiam că a doua tranşă e de $390 de persoană, ţi-ai făcut singură aplicaţia sau ai apelat la o firmă intermediară?

da, este posibil să fii refuzată la interviu dar pentru asta trebuie să te pregăteşti dinainte temeinic. pe forumurile montreal.ro, toronto.ro găseşti un topic extraordinar în această privinţă, el conţine integral întrebările şi răspunsurile celor care au trecut prin acest interviu.

Data înscrierii
    13.12.2010
    Locație
    vancouver
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0

Implicit

fifi,tu prin ce provincie/oras esti ?

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.392
    Putere Rep
    28

Implicit

Citat Postat în original de valdeval Vezi post
    Nu e suficient de evident?
    When the going gets tough, the tough get going
    Nu stiu ce-nseamna, da'mi place cum suna.

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de valdeval Vezi post
    Toronto, judeţul Ontario

Data înscrierii
    10.06.2011
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna ziua tuturor , dupa cum se vede sunt o incepatoare pe acest site , dar sper din suflet sa reusesc sa primesc cateva raspunsuri la multele intrebari in ceea ce priveste emigrare Canada.
    pot spune ca am inceput prin a ma interesa ce trebuie facut pt a obtine viza de rezident permanent si acre ar fi costurile care trebuiesc sa le platesc. Impreuna cu sotul si cu fiica noastra Maya de 2 ani am vrea sa mergem la ceva mai bun. ce rugaminte am celor de aici ,daca ma poat ajuta cu anumite informatii despre ce inseamna viata unui imigrant in Canada? ce sanse de reusita am avea ? vreau sa specific ca amandoi avem diplome de facultate eu in contabilitate cu putina experienta dar sotul meu inginer energetica cu destul de multa experienta , dar vreau sa specific ca nu ne e rusine sa muncim si suntem dornici sa muncim pt a ne face un trai mai bun decat cel pe care il avem aici.

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •