Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: caut de munca in SUA

Data înscrierii
    01.12.2010
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit caut de munca in SUA

Am ajuns sa fiu un pic disperat.Caut de munca in sua.Va rog,cine stie ceva,pe cineva sau orice fel de informatie ii voi fi recunoscator.Am fost in state intre 2006-2008 la mobile icecream virginia cu viza h2b.Acum sunt in Romania si caut iar ceva.Poate stiti firme din sua care fac invitatii cu h2b,cu orice,chiar si persoane fizice.Va multumesc
    Ultima modificare făcută de sorin; 01.12.2010 la 12:09. Motiv: adaugat "in SUA" la titlu pentru ca era prea general

Data înscrierii
    08.12.2010
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

I want to announce that three months ago I discovered a game-anno1777-and until now I have already won 96 euros. game is a simulation of the real world. you can not register the game than a invitation that you are here: success in making money: www...........

editat de sorin: gigy a fost suspendat definitiv pentru spam

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    7.434
    Putere Rep
    33

Implicit

Citat Postat în original de gigy Vezi post
    I want to announce that three months ago I discovered a game-anno1777-and until now I have already won 96 euros. game is a simulation of the real world. you can not register the game than a invitation that you are here: success in making money:
    gigyele, pe forumul asta lumea se intereseaza de job-uri serioase si de lunga durata ...ci nu de'alea cu'un euro (da doamne) pe'o zi ...pe de alta parte citeste regulamentul de postare
    p.s.1 ...ai uitat cumva vorbi' romaneste?
    p.s.2 ...de ce te "lupti" sa castigi "maruntis" intr-o lume simulata cand in lumea reala sunt reale oportunitati de ...success in making money

p.s.3 ...sorine, dupa ce faci modificarile de rigoare te rog sterge-mi mesajul sau trece-l la off... ...am ceva dureri temporare de stomac
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    01.05.2010
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de liviuiulian Vezi post
    Am ajuns sa fiu un pic disperat.Caut de munca in sua.Va rog,cine stie ceva,pe cineva sau orice fel de informatie ii voi fi recunoscator.Am fost in state intre 2006-2008 la mobile icecream virginia cu viza h2b.Acum sunt in Romania si caut iar ceva.Poate stiti firme din sua care fac invitatii cu h2b,cu orice,chiar si persoane fizice.Va multumesc
    Salut. Daca ai fost cu job in Statele Unite -Ice cream mobile spune-mi si mie cu ce firma ai fost. Lasa-mi un mesaj la bc77tic@yahoo.com. Si ca si informatie vezi ca cei de la Work Experience au un job asemanator. Eu nu m-am riscat sa trimit pentru ca am auzit mai multe lucruri "negre" despre ei.

Data înscrierii
    29.10.2010
    Locație
    RO - Bucuresti
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Si pe mine m-ar interesa ceva de lucru prin US momentan lucrez intr-un hipermarket ca lucrator comercial de 3 ani si 5 luni iar de 1 an si jumate am si permis de stivuitorist autorizat ISCIR.Acesta e primul loc de munca.Mi-ar place sa lucrez la fel si in US. Poate stie cineva unde sa caut sau ce sa fac pt un contract. Multumesc

Data înscrierii
    13.01.2011
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

Si eu caut acelasi lucru ca si tine si am ajuns sa disper. Ai reusit sa gasesti ceva? Sper ca da, eu iti doresc succes oricum.

Data înscrierii
    21.04.2011
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

am si eu o intrebare sper ca nu deranjez .
    Deci ce sanse am sa imi gasesc ceva de munca ca lacatus mecanic / tinichigiu in america , am diploma din 2003 si am activat in domeniu din 2007 pana in prezent la diferite locuri de munca. Sunt foarte disperat am ajuns la o varsta si inca nu mi-am gasit locul in tara asta dupa ce am stat la o casa de copii pana la varsta de 18 ani. dupa plecare mea din camin aia abea de traiesc de pe o luna pe alta . Nustiu cum e dar in situatia mea e foarte multa lume unde locuiesc acum platesc in jur de 400 euro pe luna un apartament cu 2 camere in care mai stau si alti 3 prieteni de ai mei tot de la casa de copi (viata si lumina) . Daca se poate niste sfaturi ceva va rog in care pot sa imi gasesc ceva de munca legal / ilegal nu mai conteaza nu mai sa scap din cocina asta . Am incercat in spania , italia , norvegia si am fost foarte dezamagit de ce am gasit acolo . Ce pasi trebuie facuti pentru a obine un loc de munca pt 6 ,12 sau 24 luni si ce fel de viza.

Scuze inca o data pt mesajul acesta daca v-am deranjat .

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •