Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 38

Subiect: Concerte, Spectacole ...vizionate personal!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.434
    Putere Rep
    10

Implicit

Ia vezi tu care-i treaba, ca toate pozele de mai sus ti-au disparut.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.855
    Putere Rep
    30

Implicit

Da, dar ai avut morcovul in ass tot timpul privind imprejur dupa tevi de pusti, tre sa recunosti. O lume tot mai de rahat.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.245
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Ia vezi tu care-i treaba, ca toate pozele de mai sus ti-au disparut.
    Bai! ...nu stiu ce patrunjelu' masii s-a intamplat cu cele 2 conturi de la photobucket, am incercat mai multe variante dar n-a mers nimic!
    O sa mai incerc si alte variante.
    Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Da, dar ai avut morcovul in ass tot timpul privind imprejur dupa tevi de pusti, tre sa recunosti. O lume tot mai de rahat.
    Poate ai sa te miri/razi! ...dar nici unul dintre noi (si nici fi'miu) n-am avut nici cea mai mica apasare de atacuri teroriste ...si nici chiar miile de nebuni ca noi!
    Ne-am enjoyed total, uitand complet de neprevazut!

p.s. pisica mea a avut operatie de cataracta cu 2 zile inainte de concert, cu toate asta a mers la concert fara discutie!
    Ultima modificare făcută de Pisoi; 11.10.2017 la 19:48.
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.855
    Putere Rep
    30

Implicit

Bravo Pisoias, fara frica.

Ps. Am pus varza la murat azi sa fac niste saramale de Craciun prapad!
    Vrei niste zeama de varza cu DHL-u' ca Tonitza?
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    at home
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    0

Implicit

Bravo Pisoias, fara frica.

Ps. Am pus varza la murat azi sa fac niste saramale de Craciun prapad!
    Vrei niste zeama de varza cu DHL-u' ca Tonitza?

Vreau eu varza murata. Mie mi se moaie...

Si ca sa raspund a la carte la topic am fost prima oara la un concert la sfirsitul caruia ne-au incintat o formatie de mariachi. A fost super doar ca putin cam galagiosi pentru gustul meu, poate dupa 2-3 pahare de vin

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.434
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de browneyes Vezi post
    Jeejee e mai norocos, lui nu i se inmoaie. Poate iti da reteta.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.245
    Putere Rep
    39

Implicit

Si ca sa raspund a la carte la topic am fost prima oara la un concert la sfirsitul caruia ne-au incintat o formatie de mariachi. A fost super doar ca putin cam galagiosi pentru gustul meu, poate dupa 2-3 pahare de vin
    ...sincer n-am stiut ca si trupele de Mariachi dau concerte de anvengura!...decat ocazional sau regulat in carciumi ("cantina" pe limba lor)!
    ...acum nu contest ca performantele lor nu sunt de luat in consideratie! ...io cand am fost in Ensenada "gazdele" m-au dus la o "Cantina" si aia au cantat super pe teme de la Pink Floyd!
    ...cu tot respectul! ...io n-am inteles ce ti se moaie!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    at home
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Jeejee e mai norocos, lui nu i se inmoaie. Poate iti da reteta.
    Te anunt daca mi-o da

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...sincer n-am stiut ca si trupele de Mariachi dau concerte de anvengura!...decat ocazional sau regulat in carciumi ("cantina" pe limba lor)!
    ...acum nu contest ca performantele lor nu sunt de luat in consideratie! ...io cand am fost in Ensenada "gazdele" m-au dus la o "Cantina" si aia au cantat super pe teme de la Pink Floyd!
    ...cu tot respectul! ...io n-am inteles ce ti se moaie!
    Nici eu nu am stiut multe despre trupele de Mariachi dar sincer am fost toti impresionati. Pantalonii le erau un pic cam strimti si aratau haios dar erau talentati rau de tot. Voce, instrumente, perfect. Si mai detin si trofee...Uite citeva cuvinte din prezentarea sumara a concertului simfonic:

"Join Hector Guzman as he celebrates 35 years as Music Director of the Plano Symphony Orchestra. Maestro Guzman invited colleague, friend, and long-time former Concertmaster of the Plano Symphony, Vesselin Demirev, back from his Concertmaster post with the Aalborg Symphony Orchestra in Denmark to help celebrate. Hector Guzman also invited the Grammy Award winning Mariachi Los Camperos to join the party with high-energy music from Hector�s native Mexico. Jes�s Guzm�n, Mariachi Los Camperos� Music Director, is a master of traditional mariachi instruments, including trumpet, vihuela, guitarron, guitar and violin. Mariachi Los Camperos has recorded nine albums, collaborated on an album with Linda Ronstadt, and appeared on The Tonight Show, the Grammy Awards and other major appearances. Don�t miss this high-energy celebration marking Hector Guzman�s 35 years with the Plano Symphony Orchestra!"

Si de varza vorbind, dupa o luna-doua cind deschid borcanul varza mea e moale, nu mai are textura aceea, la fel patesc si cu castravetii. Imi merge bine in schimb daca fac varza tocata cu morcovi pe iarna...aia ramine buna. Facem schimb, eu dau tocata cu morcov si primesc intreaga. Hm? Limba Romana cu sensurile ei

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.855
    Putere Rep
    30

Implicit

Te anunt daca mi-o da

Si de varza vorbind, dupa o luna-doua cind deschid borcanul varza mea e moale, nu mai are textura aceea, la fel patesc si cu castravetii.
    Varza ca varza, dar daca se inmoaie castravetii ..ma tem ca este o problema grava.
    Ia spune reteta. Ce le faci la castraveti de se inmoaie?

Bill Watterson

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    at home
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    0

Implicit

Varza ca varza, dar daca se inmoaie castravetii ..ma tem ca este o problema grava.
    Ia spune reteta. Ce le faci la castraveti de se inmoaie?
    Castravetele de baza nu are probleme fereasca sfintul, numai cei de la borcan. Cei care devin moi cred ca au stat nefolositi prea mult ma gindesc...dar e posibil sa gresesc.

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •