Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 38

Subiect: Concerte, Spectacole ...vizionate personal!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.245
    Putere Rep
    39

Implicit Concerte, Spectacole ...vizionate personal!

Personal imi place sa merg la concerte de mai toate genurile de muzica sau spectacole de teatru sau alte feluri de reprezentari "actoresti"

Am deschis acet topic pentru toti (de oriunde) care vor sa imparta cu noi ceea ce ati vazut voi, iar marea majoritate dintre noi nu au, sau nu au avut oportunitatea sa vada nici macar prin poze ceea ce ...se poate numi sansa vietii.

Am sa incep cu ultimul concert la care am fost chiar inainte de Thanksgiving la Honda Center
    .....TRANS-SIBERIAN ORCHESTRA care pot sa spun ca a fot al 2lea best concert la care am fost (primul, si fara de egalat PINK FLOYD la Rose Bowl in '94)

Va invit sa va postati si voi pozele personale de la concertele la care ati participat ...comentariile sunt bine venite

p.s. VA ROG NU POSTATI PE ACET TOPIC POZE DE PE NET
    p.s.2 ...voi continua cu ceva poze de concerte de "arhiva"

...poza luata din mers ...eram in fuga

sala inainte de concert

...pe maine
    Ultima modificare făcută de Pisoi; 01.12.2010 la 13:52.
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.082
    Putere Rep
    33

Implicit

Pisoi vizionarea unui concert ori piese de teatru in sala sau sub cerul liber in direct este o experienta minunata "simti prin toti porii" spectacolul...
    "Numai cu inima poti vedea ceea ce este invizibil pentru ochi"
    Antoine de Saint-Exupery

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.245
    Putere Rep
    39

Implicit

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.245
    Putere Rep
    39

Implicit

Data înscrierii
    03.05.2009
    Locație
    Puerto Rico
    Posturi
    506
    Putere Rep
    11

Implicit

In August cand am fost in Vegas am vazut ''Legends In Concert".Foarte frumos,Elvis,Michael Jackson,Elton John si altii,bineinteles imitatiile.Am poze numai cu noi si Elvis care ni le-au facut la intrare si alea nu vreau sa le pun aici.In sala nu am avut voie.Am mai vazut tot acolo si ''Popovich Comedy Pet Theater'',cu catei si o gramada de pisoi.La fel am poze tot cu noi facute de ei si date asa intr-o coperta speciala.Anul asta a venit aici Yanni in capitala dar am aflat tarziu.Cat oi mai trai vreau sa o vad pe Celine Dion....la anu in Martie incepe iar in Vegas concerte dar cine stie daca oi mai ajunge pe acolo...
    Life is full of surprises!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.245
    Putere Rep
    39

Implicit

Corry, cu exceptia lu' Celine Dion, la Las Vegas concertele sunt programate si trebuie sa ai norocul sa fi acolo ca sa poti sa mergi la vreun concert. Eu in general ma duc la spectacole de orice fel prezentate in perioada respectiva.
    ...cu ceva ani in urma s-a intamplat sa fiu la Vegas cand Tom Jones a avut concert/show si nu am ezitat nici o clipa ocaziei

...continui cu concertul de mai sus.

Data înscrierii
    03.11.2010
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0

Implicit

Am înțeles că Ionuț Dolănescu și Maria Ciobanu sînt în turneu prin America și Canada timp de aprox trei luni din decembrie 2010 și au programate spectacole inclusiv în martie 2011.

A fost cineva la unul din spectacole? Știe cineva despre ce e vorba? Merită?

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.245
    Putere Rep
    39

Implicit

Am si uitat de acest topic cu toate ca am mai fost la ceva concerte de cand nu am mai postat p-aici!
    Vineri am fost la concertul (sold out) a lui David Gilmour la Hollywood Bowl.
    Performanta de exceptie si spectacol super chiar daca "pionul principal" de la Pink Floyd a inaintat in varsta!
    Postez aici doar 3 poze ...care nu cred ca pot reflecta in totalitate grandoarea spectacolului!

p.s.1 ...am cumparat biletele online acum 6 luni de la Vivid Seats, iar biletele "asa zise reale" mi-au sosit prin email la o luna dupa plata!
    p.s.2 ...cu toate ca preturile "pe toate planurile" au crescut considerabil ....nu am auzit pe nimeni cu "comentarii negative"! ......
    ... ci toti si fara exceptie, in bun spirit de bucurie si prietenie cu zambetul pe buze!
    p.s.3 ...parcare $27 ...o bere la pahar $10 ...seminte de floarea soarelui ...inexistente!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.245
    Putere Rep
    39

Implicit Jean Michel Jarre

Jean Michel Jarre,

Nu am putut sa pierd ocazia primului concert in LA, Microsoft Theater (practic in North America)! Asa ca am cumparat biletele acum vreo 3-4 luni!
    Un spectacol de lumini si sunet divers si de exceptie! ...adica de necrezut!
    Pot sa spun ca este cel mai "grandios" spectacol la care am fost pana acum! ...parerea mea e ca l-a depasit chiar si pe David Gilmour! (chiar si cu concertul din '94, Rose Bowl)
    O sa revin cu poze!

p.s. Urmatorul spectacol la care am luat bilete! ...Scorpions and Megadeth la Forum in Octombrie!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.433
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    Jean Michel Jarre
    Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    p.s. Urmatorul spectacol la care am luat bilete! ...Scorpions and Megadeth la Forum in Octombrie!
    Bravo bre! Ma bucur pentru tine!

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •