Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: sponsorizare sotie

Data īnscrierii
    23.10.2010
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Post sponsorizare sotie

salut imi spune Galina , sotu meu traieshte din Canada , are PR.... am dat documentele la sponsorizare , l-au acceptat ca sponsor , si acuma doc mele se verifica la Bucureshti .... cine a trecut prin asha metoda poate sa ma informeze cu ceva... in cit timp se de viza p/u sotie , sau cit dureaza procedura , cind doc deja sunt la Bucureshti ...

P.S. eu sunt din R. Moldova...

Data īnscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat īn original de linna23 Vezi post
    salut imi spune Galina , sotu meu traieshte din Canada , are PR.... am dat documentele la sponsorizare , l-au acceptat ca sponsor , si acuma doc mele se verifica la Bucureshti .... cine a trecut prin asha metoda poate sa ma informeze cu ceva... in cit timp se de viza p/u sotie , sau cit dureaza procedura , cind doc deja sunt la Bucureshti ...

P.S. eu sunt din R. Moldova...
    eu nu am trecut prin „asha” ceva dar website-ul oficial al canadienilor spune că cică durează fo' 6 luni: http://www.cic.gc.ca/english/informa...fc-spouses.asp, asta bineīnţeles dacă nu īntārziaţi voi cu documentele care vă sunt cerute de ei.

P.S. să-ţi ceri banii-napoi de la cel care ţi-a tradus mesajul īn romāneşte, a făcut o treabă de toată jena...
    Ultima modificare făcută de fifi; 20.11.2010 la 17:55. Motiv: uitai punctele de suspensie....

Data īnscrierii
    23.10.2010
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

buna seara , spuneți-mi vă rog cine știe , unde pot să găsesc ce vacanță are ambasada Canadei in Romania... am așa o informație , dar nu sunt sigură....

27 decembrie --- Creciunu
    28 decembrie -- ziua cadourilor
    1 ianuarie --- anul nou

după cīte am īnțeles apoi ambasada in zilele acestea nu lucreaza ....

dacī cineva cunoaște mai detaliat despre aceasta , spuneți-mi va rog... mulțumesc mult ...
    Ultima modificare făcută de linna23; 17.12.2010 la 15:22.

Data īnscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.445
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat īn original de linna23 Vezi post
    buna seara , spuneți-mi vă rog cine știe , unde pot să găsesc ce vacanță are ambasada Canadei in Romania... am așa o informație , dar nu sunt sigură....

27 decembrie --- Creciunu
    28 decembrie -- ziua cadourilor
    1 ianuarie --- anul nou

după cīte am īnțeles apoi ambasada in zilele acestea nu lucreaza ....

dacī cineva cunoaște mai detaliat despre aceasta , spuneți-mi va rog... mulțumesc mult ...
    http://ottawa.mae.ro/index.php?lang=ro&id=10981
    Ambasada, inclusiv Secţia consulară, este īnchisă īn zilele de sărbători legale ale Romāniei:
    Anul Nou: 1-2 ianuarie
    Paşti: 4-5 aprilie
    Ziua Muncii: 1 mai
    Rusalii: 7-8 iunie
    Adormirea Maicii Domnului: 15 august
    Ziua Naţională a Romāniei: 1 decembrie
    Crăciun: 25-26 decembrie

Data īnscrierii
    23.10.2010
    Posturi
    3
    Putere Rep