Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Ar fi indicat un astfel de topic?

Votanți
15. Nu poți vota în acest sondaj
  • Da

10 66,67%
  • Nu

5 33,33%
Pagina 9 din 9 PrimulPrimul ... 789
Rezultate 81 la 88 din 88

Subiect: Sinceritatea pe forum

Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    18

Implicit

Citat Postat în original de livia Vezi post
    Poate eu am incurcat borcanele pe aici dar singura mea nelamurire a fost legata de acel cuvant folosit in rest erai perfect indreptatit, ca oricare user de altfel, sa-ti expui parerea asupra postarilor unui alt user. Daca te exprimai ceva de genul "mai nene, cum poti sa postezi aberatiile de mai sus si mai spui ca esti si programator" si ii si aratai de ce, mi se parea ok. Repet, nu am citit toate postarile, nu-s in masura sa spun daca-s aberatii sau nu, e doar un exemplu, vorbesc la modul general.
    Poate trebuia sa postez acolo unde a inceput discutia initial insa asa cum au decurs lucrurile, mi-a dat impresia ca acest topic a fost generat de discutia initiala.
    Si eu cred că am greșit spunând că sunt programator (de fapt inițial am pus acolo la profil chestia asta - pe urmă a "degenerat", fiindcă nu e acum prima oară când mi se întâmplă asta ...)

Sper să nu citească frate-meu toate chestiile astea. El nu minte deloc, nu i-am găsit nici o minciună până azi, deși "încerc" să-i găsesc vreo minciună din trecut. Dar el m-a mai certat de vreo 2 ori acum mai mulți ani când mi-a zis (citez): " ... de ce trebuie să știe lumea ce știi tu ? ..."

S-a vorbit despre mine că "sunt cam prea serios". Frate-meu e cu mult mai serios, mai sobru decât mine - de aia el nu ar posta niciodată pe un forum ...
    (Dar la mine lucrurile le-a complicat viaţa, şi cu ajutorul meu ... şi am ajuns să am nevoia de a suplini ce-mi lipseste (şi) pe forumuri. Frate-meu are totul la el în familie, efectiv el nu are nevoie de mai mult - Asta nu e vreo "critică" a forumurilor, sper că sunt bine înţeles ... Mai ales că pe forumuri sunt multe persoane căsătorite ...)

-----
    Chestiile astea legate de "programare" sunt o apă de ploaie faţă de ce am păţit eu cu chestiile care ţin de instalarea sistemelor de operare, a componentelor Software sau Hardware ...
    Aici e o lume a groazei care m-a lovit foarte tare (ţine în fapt de boala mea, fiindcă mie nu-mi place deloc să mă duc la oameni în casă ... dar au venit oameni la mine şi m-au luat pe sus de N ori în ultimii 14-15 ani ... Abia în ultimul an am mai scăpat ... Dar asta e o poveste a groazei pe care nu vreau să o continui. Mă opresc aici ...)

Si, cum am mai zis în primul răspuns la cele discutate pe temele astea, îmi face o plăcere deosebită să fiu considerat o "nulitate desăvârşită" în tot ce ţine de calculatoare ...
    .....

Afară sunt 12 grade Celsius ... Ahhh, ce plăcere e să discut despre lucruri cât mai banale, mai neimportante (nu glumesc deloc) ...
    Eu mă simt aşa mai relaxat, că prea mă simt de ani de zile prea încordat ..........................

Sau să mai public o poză la topicul "Caţavencu" ... să mai (mă) râz şi eu de politicieni, că şi ei îşi râd de noi ...
    Si sunt multe subiecte odihnitoare ... Eu unul chiar mă simt obosit (doar sunt neurastenic ...)

Ennnnnnnn - finnnnn ...

Julian M.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de Raven Vezi post
    Deci un topic de pareri despre calitatile & defectele forumistilor asa cum sunt vazuti ei din ce fac pe forum si nu asa cum sunt cunoscuti (daca sunt cunoscuti) personal.
    ....sa fi crai e o calitate sau un defect? ...dar tradator? ...de programator nu mai intreb!

Citat Postat în original de tetris Vezi post
    spune sincer esti crai mare ?! -;)
    Citat Postat în original de biliboaca Vezi post
    tradator nerusinat!
    ...la amandoua!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    25

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...suna de parca ai castigat un "ticket for freedom"
    Mi l-am cistigat de mult , astazi am sarit Starbucks_ul , beau un pahar de vin rosu (ramas de la cheful de ieri ) la servici , maninc cashews si lucrez, seful si-a luat liber astazi dupa cheful de ieri , luni mergem la o partida de popice in timpul serviciului, Life is Good ! so how much better do you think it can get?
    Ultima modificare făcută de Melina; 19.11.2010 la 07:57.
    free your mind before your mind will set you free

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Mi l-am cistigat de mult , astazi am sarit Starbucks_ul , beau un pahar de vin rosu (ramas de la cheful de ieri ) la servici , maninc cashews si lucrez, seful si-a luat liber astazi dupa cheful de ieri , luni mergem la o partida de popice in timpul serviciului, Life is Good ! so how much better do you think it can get?
    ...m-ai impresionat pana aproape de lacrimi! ...cata sinceritate din partea ta!
    ...da' la tine la servici va trateaza sefu' cu vin rosu?
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    25

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ....da' la tine la servici va trateaza sefu' cu vin rosu?
    Patronii nu sefu , sefu nu bea deci mi-a revenit mie mai mult -;) dealtfel cu patroni evrei este very laid back.-;)

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    25

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    ps.daca tot ne-am hotarat sa spunem ce ne apasa,de ce sa nu spunem adevarul..posibil ca glumele mele sa fie deplasate si greu de digerat..insa este absurda afirmatia ta ca anumite forumiste nu mai intra din cauza mea..tu nu mai intrii decat sporadic de cand ti-am atras atentia ca nu este frumos sa ne faci pe toti prosti la gramada..asta este un motiv,alt motiv este ca tu ai 30 de nikuri pe 5 forumuri si probabil ca ai probleme sa le administrezi,se pare ca si la tine timpul a lasat urme..nu mai asculta de ce iti soptesc piticii in ureche,frankenstein,dumdum,etc..incearca sa fii tu insati si ai sa vezi ca iti vei gasii linistea sufleteasca si placerea in forumit..
    Stai linistit ca eu nu astept sa se intoarca lumea dupa mine insa fac difereta cind cineva ataca din rautate sau nu si sper sa poata sa o faca si altii.Motivele sunt multe insa cauzele mai putine, adevarul nu poate fi cunoscut pina nu il traiesti.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.302
    Putere Rep
    40

Implicit

Stai linistit ca eu nu astept sa se intoarca lumea dupa mine insa fac difereta cind cineva ataca din rautate sau nu si sper sa poata sa o faca si altii.Motivele sunt multe insa cauzele mai putine, adevarul nu poate fi cunoscut pina nu il traiesti.
    acum am inteles..scuza-ma pentru-ca am intrat neinvitat pe topicul tau de mistocareala si te-am facut proasta si lesby..ma simt murdar sufleteste, cat de rau am fost..
    stai si tu linistita ca nici mie nu mi-a scapat, ca faci ce faci si de mine te impiedici..daca te deranjez trebuie doar sa spui si nu mai intru pe forum..nu vreau ca cineva sa sufere din cauza mea..

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    25

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    acum am inteles..scuza-ma pentru-ca am intrat neinvitat pe topicul tau de mistocareala si te-am facut proasta si lesby..ma simt murdar sufleteste, cat de rau am fost..
    stai si tu linistita ca nici mie nu mi-a scapat, ca faci ce faci si de mine te impiedici..daca te deranjez trebuie doar sa spui si nu mai intru pe forum..nu vreau ca cineva sa sufere din cauza mea..
    Nu ai decit sa pui o mina suparata ca deja erai suparat.Eu am spus ce am crezut de cuviinta la fel ai facut si tu , consider aceasta discutie incheiata.

Pagina 9 din 9 PrimulPrimul ... 789

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •