Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Ar fi indicat un astfel de topic?

Votanți
15. Nu poți vota în acest sondaj
  • Da

10 66,67%
  • Nu

5 33,33%
Pagina 2 din 9 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 88

Subiect: Sinceritatea pe forum

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.302
    Putere Rep
    40

Implicit

deschide topicul Florine,decat sa te consumi zilnic citindu-ne fara sa participi la discutiile noastre pentru-ca ne consideri mincinosi,scrie ce crezi despre noi..ai sa vezi ca o sa te simti mai bine..eu vedeam aparitiile tale sporadice din ultima vreme pe forum ca urmare fireasca a reintoarcerii in tara..dar deh,omul se mai inseala..

Data înscrierii
    06.10.2008
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    2.894
    Putere Rep
    31

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    deschide topicul Florine,decat sa te consumi zilnic citindu-ne fara sa participi la discutiile noastre pentru-ca ne consideri mincinosi,scrie ce crezi despre noi..ai sa vezi ca o sa te simti mai bine..eu vedeam aparitiile tale sporadice din ultima vreme pe forum ca urmare fireasca a reintoarcerii in tara..dar deh,omul se mai inseala..
    Paule, tu joci la cacialma?

PS. Florine, cred ca-ti deschizi singur fanclub ). nu uita - 70% la mine
    Ultima modificare făcută de biliboaca; 16.11.2010 la 01:46.

Data înscrierii
    06.09.2007
    Posturi
    1.162
    Putere Rep
    24

Implicit

Paule, m-ai pierdut. Chiar crezi ca va consider mincinosi? De unde tragi concluzia asta? Cred ca e ceva care imi scapa in toata povestea asta. Aparitiile mele sporadice au mai multe cauze, mai putin cea expusa de tine.

Data înscrierii
    07.05.2007
    Posturi
    3.757
    Putere Rep
    36

Implicit

Citat Postat în original de fl%rin Vezi post
    Credeti ca ar fi util, interesant sau constructiv un topic in care sa ne spunem parerea sincera despre calitatile (asta e usor) si defectele forumistilor, dar numai asa cum sunt ei vazuti prin prisma activitatii de pe forum si nu asa cum ii cunoastem (daca este cazul) in realitate?
    Constructiv - nu (ce sa construiasca? relatii? statui pe piedestale? razboaie?)
    Interesant - ce-i aia interesant? (incitant? excitant mental & emotional?)
    Util - depinde pt. ce (pt. traficul pe site probabil ca da, pt. schimburile de idei posibil sa nu)

Eu zic ca e gresit sa exprimam parerea despre o persoana pe care n-o cunoastem suficient ca sa avem o vedere de ansamblu si nu doar imagini profil-spate.

Mai bine ramanem la discutatul ideilor (si a felului in care-s expuse) decat a persoanelor care le aduc pe tapet.

N-am fost niciodata pentru critica (si autocritica) in public gen sedinte UTC.

PS: Comparatia cu sedintele UTC e o figura de stil.
    Everything the same; everything distinct. (Zen)

Data înscrierii
    06.10.2008
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    2.894
    Putere Rep
    31

Implicit

Ravene, io tot asteptam sa-ti expui pozitia. Nu m-ai surprins cu nimic fir-ar!

Florine, lasand gluma la o parte io una nu prea ma prind cam care e viziunea ta asupra acestor caracterizari sincere ale personajelor virtuale.
    Nu stiu daca-i constructiv da interesant ar fi si macar de amuzament.
    Iote ma pun eu cobai sa vedem ce iese si va rog sa fiti proactivi!

Care va este deci perceptia asupra personajului virtual Biliboaca? incasez orice cu demnitate.

(o vaga idee am. manelista, mai nou si agramata, cu gura mare, mare amatoare de conflicte, cam nesimita, mananca seminte etc etc...)

va rog! nu va sfiiti ca chiar as vrea sa stiu.
    dupa acest proiect pilot, va informez cam pe unde va aflati fata de propria-mi parere despre mine.

in fond se zice ca suntem suma perceptiilor persoanelor din jurul nostru.
    Ultima modificare făcută de biliboaca; 16.11.2010 la 05:29.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de biliboaca Vezi post
    Care va este deci perceptia asupra personajului virtual Biliboaca? incasez orice cu demnitate.

(o vaga idee am. manelista, mai nou si agramata, cu gura mare, mare amatoare de conflicte, cam nesimita, mananca seminte etc etc...)

dupa acest proiect pilot, va informez cam pe unde va aflati fata de propria-mi parere despre mine.
    biliboaco, ai uitat o "calitate", adica aia cu colectatul de brichete care nu-ti apartin.
    acum la subiect, libertatea de exprimare este (cu mici exceptii care tin de regulament) garantata, dar exista si riscurile de deschidere de cutii ale Pandorei (o fi avut mai multe tipa asta?), similare cu ceva de genul "ce parere avem despre...." sau ceva similar din trecut, din cauza ca nu cred ca personajele virtuale coincid intru-totul cu cele reale. in concluzie, acesta este un subiect complex, care va scoate la iveala si parti bune si parti rele, important fiind sa se bazeze pe presupuneri cat mai reale, nu generalizari fara fundament. oricum, stati linistiti cu totii, ca nici unul nu o sa aveti parte de mai multe critici ca mine.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.302
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de fl%rin Vezi post
    Paule, m-ai pierdut. Chiar crezi ca va consider mincinosi? De unde tragi concluzia asta? Cred ca e ceva care imi scapa in toata povestea asta. Aparitiile mele sporadice au mai multe cauze, mai putin cea expusa de tine.
    mi-ar parea rau sa te pierd,pentru-ca faci parte din forumistii pe care ii apreciez..insa chiar titlul topicului si mesajele tale anterioare m-au facut sa trag concluzia ca te deranjeaza faptul ca unii vor sa para altceva decat sunt in realitate,ceea ce mie nu mi se pare a fi o crima..am ramas surprins ca tocmai de Julian te-ai impiedecat,pentru-ca mie mi-a facut impresia ca nu ar putea face rau nici macar unei muste..

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.392
    Putere Rep
    28

Implicit

Citat Postat în original de biliboaca Vezi post
    ...
    Iote ma pun eu cobai sa vedem ce iese si va rog sa fiti proactivi!

...

Cred ca ti-e lene sa rasfoiesti prin arhiva forumului, sa-ti revezi galeria de "medalii, titluri si onoruri".
    Nu s-ar spune ca nu esti masochista...
    When the going gets tough, the tough get going
    Nu stiu ce-nseamna, da'mi place cum suna.

Data înscrierii
    06.09.2007
    Posturi
    1.162
    Putere Rep
    24

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    mi-ar parea rau sa te pierd,pentru-ca faci parte din forumistii pe care ii apreciez..insa chiar titlul topicului si mesajele tale anterioare m-au facut sa trag concluzia ca te deranjeaza faptul ca unii vor sa para altceva decat sunt in realitate,ceea ce mie nu mi se pare a fi o crima..am ramas surprins ca tocmai de Julian te-ai impiedecat,pentru-ca mie mi-a facut impresia ca nu ar putea face rau nici macar unei muste..
    Cine a spus ca e o crima? Nici ”pedeapsa” nu a fost pe masura unei crime. Nu exista numai lipsa unei crime si crima, ci o infinitate de fapte intre, in diferite grade. Ma deranjeaza, da. Si la fel ma deranjeaza si cand vad la televizor la cineva care a luat o amenda de exemplu lamentari de genul ”pe aia care fura sau omoara nu-i vedeti, m-ati gasit pe mine”. Genul asta de gandire, asemanator cu cel exprimat de tine mai sus, este cat se poate de pagubos. Exista multe feluri de a gresi, cu la fel de multe pedepse asociate gravitatii faptei. Nu pot scapa de senzatia ca imi scapa ceva referitor la atitudinea ta.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.302
    Putere Rep
    40

Implicit

Florin,ce-a fost de spus pe topicul asta s-a spus..daca continuam va trebui sa recunosc ca am mintit cu nerusinare in mai toate foiletoanele mele..mai ales in ultimul care este in faza de lucru si se cheama,femeia goala pe trotineta..care de fapt nu este femeie,ci un calugar evanghelic homosexual imbracat ca Mos Craciun si trotineta este de fapt o motocicleta kawasaki..
    deschide topicul cu pricina sa vedem cum ne vede/interpreteaza/apreciaza/ lumea...

Pagina 2 din 9 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •