Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Credeti ca suspendarea definitiva de pe forum pentrui jigniri grave trebuie eliminata

Votanți
22. Nu poți vota în acest sondaj
  • Da, suspendarea definitiva este prea severa si trebuie exclusa

4 18,18%
  • Da, exceptand jignirile asupra moderatorilor si administratorilor

4 18,18%
  • Nu, suspendarea permamenta trebuie mentinuta

13 59,09%
  • Nu ma intereseaza

1 4,55%
Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 29

Subiect: Credeti ca suspendarea permanenta trebuie eliminata?

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit Credeti ca suspendarea permanenta trebuie eliminata?

Intrebarea completa era (nu incape la titlu): "Credeti ca suspendarea definitiva de pe forum pentru limbaj agresiv si jignirea grava a unor forumisti, moderatori sau administratori ar trebui exclusa si mentinute doar suspendarile progresive de pana la maximum trei luni?"
    ----------------
    Avand in vedere ca in multe cazuri apelez la opinia voastra, deschid acest sondaj pentru a afla parerile voastre in legatura cu propunerea forumistei biliboaca in legatura cu eliminarea suspendarii definitive, pastrandu-se astfel o perioada maxima de eliminare temporara de trei luni.

Va rog nu doar sa votati ci si sa comentati si sa va sustineti votul. Rezultatele acestui sondaj vor fi aplicate retroactiv, daca va fi cazul.

Voi lasa acest sondaj / poll deschis pentru o perioada de 4-6 saptamani.

P.S. Spamul si reclama comerciala nesolicitata se exclud, cei care practica asa ceva vor fi suspendati definitiv si fara avertisment prealabil.

NOTA: acest sondaj va fi mutat pe sectiunea de sondaje dupa un anumit timp

Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    18

Implicit

Am votat pentru menținerea suspendării permanente (după ce se epuizează, eventual, celelalte tipuri de suspendări).

Nu cred că trebuie luptat permanent cu tot felul de persoane care se comportă totalmente aiurea, ca niște "trepanați" (am împrumutat și eu termenul ăsta apărut de curând în folclor ...).

Oricum cineva care ţine să revină (și cu un altfel de comportament) o poate face cu un alt ID și cu o altă adresă ...
    Sunt 100 % convins că menținerea suspendării permanente este o soluție rezonabilă și necesară.

Nu mă pot pronunța în privința blocării adreselor IP - cred că asta e o altă problemă (și de fapt doar asta ar însemna, oarecum, "condamnarea la moarte" (împotriva căreia m-am pronunțat mereu), pe când suspendarea definitivă ar fi un fel de închisoare pe viață dar cu posibilitatea eliberării condiționate - chiar foarte curând, devreme ce te-ai făcut un om nou ... un alt ID ... o altă parolă ... dar mai ales un alt comportament ...)

Părerea mea ...

Julian M.

Data înscrierii
    06.09.2007
    Posturi
    1.162
    Putere Rep
    24

Implicit

Am ales a doua varianta (da, exceptand jignirile asupra moderatorilor si administratorilor), la fel ca si la celalalt topic. As adauga insa ca motiv de suspendare si nerespectarea somatiilor date de administratori sau moderatori.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Suspendarea permanenta trebuie mentinuta! si aplicata in functie de conjunctura si gravitate.

Personal sunt impotriva vulgaritatii, atacurilor personale inutile si interminabile, dar si mai ales a postarii de date personale ale altor membri fara asentimentul lor ...cu precadere cele afisate aici cu tenta de "razbunare oarba" fara pic de sens.

Aici ne intalnim intr-o comunitate virtuala in care ne cunoastem doar virtual si asa trebuie sa ramana indiferent daca ne cunoastem si realitate, informatiile reale cunoscute trebuie sa ramana in real chiar daca relatiile reale degenereaza cateodata.

...in ceea ce ma priveste am intalnit in real multi membrii (fie activi, fie neactivi, fie suspendati) carora le port respect ...si chiar daca detin informatii personale, nu imi voi permite vreodata sa dau amanunte despre ei aici in virtual sau in real.

Personal cred ca suspendarea permanenta este imperativa in cazul jignirilor aduse adminului si moderatorilor.

p.s. nu e cazul sa aduc in discutie aici de celelalte feluri de suspendari pentru ca nu asta e subectu'
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    23.02.2006
    Locație
    Chicago, United States
    Posturi
    1.102
    Putere Rep
    19

Implicit

Suspendarea permanenta trebuie mentinuta.

Data înscrierii
    07.05.2007
    Posturi
    3.757
    Putere Rep
    36

Implicit

Suspendarea definitiva trebuie mentinuta, dar aplicata doar pt. cazurile extreme gen injuraturi de mama.
    Everything the same; everything distinct. (Zen)

Data înscrierii
    06.10.2008
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    2.894
    Putere Rep
    31

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    Personal cred ca suspendarea permanenta este imperativa in cazul jignirilor aduse .... moderatorilor.
    S-avem pardon da nu pricep de ce nu o pot jigni eu pe moderatoarea Fifi sa zicem, exact cum il jignesc pe forumistu Pisoi sau poate chiar mai abitir???

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

Implicit

Am votat "Da, suspendarea definitiva este prea severa si trebuie exclusa" pt. ca fiecare mai poate avea unele scapari mai ales cand e calcat pe coada, iar prin faptul ca este suspendat definitiv, ii este exclusa posibilitatea de cainta (cum bine spunea si omologul Julian). Sunt useri care au fost suspendati definitiv dupa care imi pare rau si nu sunt singurul. Suspendandu-i definitv nu facem decat sa le calcam pe urme, luand decizii pripite.

Data înscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.090
    Putere Rep
    35

Implicit

Suspendarea definitiva trebuie mentinuta...am votat,ca nu degeaba se intamplase.

pot reveni sub nick nou cu un comportament care sa nu-mi aduca alta suspendare,caci atunci va trebui sa imi tot schimb nickul ....
    "Numai cu inima poti vedea ceea ce este invizibil pentru ochi"
    Antoine de Saint-Exupery

Data înscrierii
    03.05.2009
    Locație
    Puerto Rico
    Posturi
    506
    Putere Rep
    13

Implicit

Suspendarea permanenta trebuie mentinuta.Nici nu puteam sa votez altfel,ar fii insemnat, votand altfel,ca am intentii sa mai fac ''rele'' pe aici si vreau sa nu fiu aspru pedepsit.
    Life is full of surprises!

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •