Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: barbat 34 ani, caut tipa pentru relatie serioasa

Data înscrierii
    20.10.2010
    Locație
    Southfield, MI
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit barbat 34 ani, caut tipa pentru relatie serioasa

Barbat, 34 ani, studii superioare, sunt in cautarea unei tipe cu care sa leg prietenie si eventual relatie serioasa.

Voi locui peste cateva zile in Southfield, MI deci e de preferat sa fii cam din aceeasi zona. Sunt totusi deschis altor oportunitati. Daca esti interesata, lasa un id de messenger/numar de mobil.

Data înscrierii
    09.06.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    1.342
    Putere Rep
    13

Implicit

Eu sunt doar curioasa de ce majoritatea anunturilor sunt " studii superioare"???? Cauti o relatie te descrii pe tine , cautzi loc de munca depui CV cu studii superioare

Data înscrierii
    02.12.2009
    Locație
    North Dakota
    Posturi
    132
    Putere Rep
    6

Implicit

Eu nu inteleg cum de un barbat cu studii superioare poate fi in cautarea unei TIPE !

Data înscrierii
    06.10.2008
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    2.871
    Putere Rep
    25

Implicit

Eu nu inteleg ce-i atat de ambiguu in mesajul initiatorului. A pus omu' candidatelor, indirect, 2 filtre clare: varsta, studii superioare; a denumit-o generic pe domnita posibila- "tipa".
    Unde-a gresit suratelor? Trebuia sa zica " mascul, caut matracuca - nu importa daca stie a scrie au ba ca toate-s minunate"?

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.029
    Putere Rep
    14

Implicit

Este adevarat, Angela

Sint tot felul de studii superioare, si alea sint bune cind cauti lucru.
    La o tipa, trebuie sa-i spui cum arati la fizic mai intii. Educatie conteaza daca esti tocilar/a.
    Danusa, nu a zis daca are studii superioare teologice, sau biologice, sau e ceva advocat, sau inginer, sau doctor.
    Momentan si oameni cu studii advansate sint someri pe aici, si consuma banii pusi de o parte pentru altele.

Dar aia nu conteaza, cind cauti o tipa care sa te tina fericit o viata intreaga.
    Poate mai invata si Danusa cum sa se exprime mai amanuntit, ca altfel nu prea primeste raspunsuri.
    Daca ar citi si ce a scris Sorin, la astfel de reclame cu prea putin continut, ar arata ca stie sa foloseasca studiile lui.

Noroc, si fericire.
    Romi
    Daci cu draci, Tepes ar fi bun !!!

Data înscrierii
    02.12.2009
    Locație
    North Dakota
    Posturi
    132
    Putere Rep
    6

Implicit

Ha ha ha , dupa ce am postat mi-am dat seama ca nu toata lumea gandeste ca mine si ca ar putea suna ciudat faptul ca nu-mi surade ideea ca o eventuala partenera sa fie numita tipa.
    M-am grabit si nu am mai dat si explicatia care este

Nu stiu daca si alti barbati gandesc la fel dar 4 dintre amicii mei masculi mi-au explicat care e diferenta dintre o tipa si o fata.
    Tipa este o oarecare persoana de gen feminin pe care o pot agata intr-o seara , fac anumite treburi cu ea si a doua zi nici nu stiu cum o cheama.

Explicatia am primit-o doarece unul dintre baieti a spus ca se duce sa se intalneasca cu o tipa iar eu l-am intrebat daca tipa respectiva nu are un nume .....raspunsul a fost nu , de aia a si numit-o ,,o tipa'' .

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    at home
    Posturi
    959
    Putere Rep
    13

Implicit

ce aveti mai cu omul? rautatilor. a scris titrat ca sa nu gaseasca vreuna care sa ii stalceasca si romana si engleza....si care sa stie sa citeasca o carte sau sa inteleaga ca la "buna dimineata" se raspunde cu un zambet sau tot cu "buna dimineata"
    <<<fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru. ele sunt.>>>

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •