Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate 21 la 29 din 29

Subiect: Viza turist Noua Zeelanda?

Data înscrierii
    28.04.2010
    Locație
    Sodoma and Gomorra
    Posturi
    19
    Putere Rep
    0

Implicit

modfhglvklkhbvzx
    Ultima modificare făcută de edmoond; 06.03.2017 la 14:01. Motiv: si de ailaltä

Data înscrierii
    12.08.2009
    Posturi
    392
    Putere Rep
    12

Implicit

Citat Postat în original de edmoond Vezi post
    ce usor e sä vorbesti mult , färä sä spui nimic ...
    din cauza celor ca mine au devenit australienii ´´discriminatori si subiectivi´´ ?
    danke , cä mä citezi ! mä cunosti tu , felicity atit de bine , incit sä spui asta ?
    ai tu habar de educatia , cultura mea , sau cunostintele mele in mäsurä de limbi sträine sau meserie , sau in general ... ? sau mijloacele mele financiare ? la fel cum nu ai habar nici de experientele mele nepläcute din trecut , care mä fac sä incerc solutia asta . experiente ce au rezultat doar datoritä pasaportului meu si a indivizilor peste care am dat si care au luat in seamä doar asta , nu ce sunt si pot eu ca persoanä . si in felul lor au dreptate . pomenea un tip aici in forum cä ar fi un handicap sä fii romän ...
    cine s-a fript cu ciorbä suflä si-n iaurt , cred cä stii proverbul ästa romänesc , eu nu dau doi bani pe el , dar am auzit de el .
    hm... 30 000 de turci in plus in germania , nu mä mir , si e distractiv . gut gemacht ! intr-adevär de exemplare din astea era nevoie acutä aici . dar nemtii sunt asa cum sunt , nu invatä nimic din greselile trecutului , nu e destul ce a ajuns din prima generatie de turci venitä cu 45-50 ani in urmä ? cine stie situatia din germania , va intelege . dar asta e , a gresi e omeneste , dar a repeta aceeasi gresealä ... ? nu degeaba au pierdut si douä räzboaie . iar greselile se vor repeta - turcia sau albania in UE ? nu mai dureazä mult , eu le doresc succes .
    I beg your pardon?!
    cum grano salis

Data înscrierii
    28.04.2010
    Locație
    Sodoma and Gomorra
    Posturi
    19
    Putere Rep
    0

Implicit

gagagagagagaga
    Ultima modificare făcută de edmoond; 06.03.2017 la 14:02. Motiv: fuzionat 2 mesaje consecutive

Data înscrierii
    28.04.2010
    Locație
    Sodoma and Gomorra
    Posturi
    19
    Putere Rep
    0

Implicit

brrrrrrrrrrrrrrrrrrr
    Ultima modificare făcută de edmoond; 06.03.2017 la 14:03. Motiv: tot de aia

Data înscrierii
    18.09.2010
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Exclamation

scuza-ma ca te deranjez dar am aceeasi problema ca tine,vreau sa fac acelasi lucru si tot m-am interesat si merita orice risc.As avea o rugaminte am putea discuta mai multe lucruri prin e-mail(ma simt mai bine acolo)caci am putea fi o incurajare unul pt altul,observ ca tu vrei sa incerci inainte de a veni iarna,eu m-am gandit cam peste 4-5 luni.
    Astept sa discutam...

e-mail-ul meu e CIL29@YAHOO.CO.UK
    Ultima modificare făcută de sorin; 18.09.2010 la 08:54. Motiv: fuzionat 2 mesaje consecutive. foloseste "edit" daca ai ceva de adaugat imediat ce ai postat

Data înscrierii
    28.04.2010
    Locație
    Sodoma and Gomorra
    Posturi
    19
    Putere Rep
    0

Implicit

uiuiuiuiuiuiuiuiui
    Ultima modificare făcută de edmoond; 06.03.2017 la 14:04. Motiv: uite asa

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

How interesting ! Intru din nou pe forumul ästa , dupä ani buni . Da am fost atunci , ín 2010 ín NZ am stat acolo din noiembrie 2010 pánä ín ianuarie 2011 si cred cä a fost prima si ultima mea sedere ín NZ . Pentru atát lucru a fost bunä excursia aia ín NZ : ca sä mä conving ce bine e sä träiesti ín Germania si sä faci concediu ín Islas Canarias , care sunt incomparabil mai fascinante decát NZ . Íntre timp am primit cetätenia germanä , dar nu m-as mai duce niciodatä ín NZ = un surogat , o copie ieftinä si partial nereusitä a civilizatiei vestice . Mi-au spus multi atunci de dinainte de apleca cä este o lume färä culturä , färä istorie si färä civilizatie , si nu i-am crezut . Dar m-am convins pe propria piele cum e acolo . Pentru a pleca din Románia , pentru cei ce nu au habar de altceva ... da se meritä sä íncerce NZ sau ín ultimä instantä AUS .
    Stai asa, tu ai vrut sa te duci in NZ ca sa capeti statut legal acolo din cauza ca a durat prea mult sa-ti iei cetatenia in DE? Si chiar asa, dupa cateva luni de sedere in NZ si niste copite-n fund de la canguri, chiar n-ai nimic frumos de spus despre NZ, nici macar o plimbare pe planja sau o scalda-n ocean, un peisaj care sa-ti unga sufletul, am vazut pe net o gramada de poze de-ti taie rasuflarea ori ai stat numai in camera de hotel si te-ai dus pana la magazinul general?

Data înscrierii
    28.04.2010
    Locație
    Sodoma and Gomorra
    Posturi
    19
    Putere Rep
    0

Implicit

cdmkb dnjxyly.k pdyn smxk <
    Ultima modificare făcută de edmoond; 06.03.2017 la 14:06.

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Era de asteptat sá inceapá beháitul celor frustrati. Am atins un nerv la fix, la careva, eh? Eu am exprimat doar o párere despre NZ, deci o tará, fárá sá atac personal sau sá jignesc. Dar se pare cá unii au alt nivel, oare cum ar fi sá cobor si eu pe acolo, pe jos....Mai ales cá fufa asta, perdon, “fifi“ mai e si analfabetá - afirmá cá ar fi canguri in NZ....Brava! Si in Carpati zboarä flamingos, há? Asa te-au invátat la scoala din mahalaua sau satul (de dupá dealuri) de pe unde te-ai náscut? Stai mai bine si admirá pozele fácute de altii. Eu prefer sá cálátoresc insumi prin locurile din poze. Cá tot spui cá-ti taie rásuflarea....incearcá totusi cu o mentosaná, cei din jurul táu probabil se jeneazá sá ti-o zicá, dar crede-má, iti vor fi recunoscátori.
    Mi-ai facut observatie si data trecuta cu cangurii, prima data am confundat crezand ca vorbeai de Australia dar acum am facut-o intentionat ca sa vad cat de repede iti sare tandara. Ce te face sa spui ca sunt frustrata? Si multumesc pentru complimentul ca as fi "analfabeta", eu credeam ca analfabeta e o persoana care nu stie sa scrie si sa "citeste".

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Subiecte similare

1. internship Noua Zeelanda
    De vuvu60 în forumul Despre si cu studenti din SUA, Canada, Uniunea Europeana si Romania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 31.03.2007, 12:30
  2. noua zeelanda
    De lina în forumul Comunitatea romanilor din Australia si Noua Zeelanda
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 02.03.2007, 09:04
  3. emigrare noua zeelanda
    De lina în forumul Imigrare in Australia si Noua Zeelanda / New Zealand
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 21.05.2006, 23:30
  4. Cum sa imigrez in Noua Zeelanda
    De miguel în forumul Imigrare in Australia si Noua Zeelanda / New Zealand