Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 17 din 17

Subiect: Site cu retete ca la mama acasa

Data înscrierii
    28.07.2010
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Ideea mi-a venit in Franta. Si apoi a durat 2 luni pana la prima versiune. Iar apoi l-am si folosit, tot in Franta. Pentru 7 luni de stat acolo, e o socoteala onesta.

Intr-adevar, am gresit postand site-ul, eu nu am citit regulamentul, ci am observat doar ca mai erau si alte link-uri. Oricat de bune ar fi fost intentiile mele, nu am respectat regulamentul si am gresit. Oameni buni, haideti sa facem ceva constructiv si sa stergem acest thread, lasand-ui pe cei care ajung in aceasta parte a site-ului sa dea de retete, si nu de contraziceri.

Multumesc

Data înscrierii
    21.01.2007
    Locație
    Orlando, FL
    Posturi
    2.364
    Putere Rep
    30

Implicit

Citat Postat în original de aismail Vezi post
    ..., lasand-ui pe cei care ajung in aceasta parte a site-ului sa dea de retete, si nu de contraziceri.

Multumesc
    Noi de foame facem asa....Ia posteaza o retzeta de uichend asa ca bucataresele noastre's la mare cred.
    The impossible exists only until we find a way to make it possible.

Data înscrierii
    28.07.2010
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Conform regulamentului, nu am voie nici link, si nici copy-paste. Asa ca va dau doar numele: Tarta rapida cu mere si gem de gutui.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Conform regulamentului, nu am voie nici link, si nici copy-paste. Asa ca va dau doar numele: Tarta rapida cu mere si gem de gutui.
    ...copy/paste reteta in Word si modifica de ca si cum ai scris-o tu apoi copy/paste aici

...poza o pui la Photobucket si copy/paste IMG code la postare sau printre randuri

Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    36

Implicit

Eu vreau sa incerc reteta de cremsnit saptamana viitoare, sa vedem ce iese.

Data înscrierii
    13.01.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    698
    Putere Rep
    22

Implicit

Scuze, am citit regulamentul. Eu vazusem in acest sub-forum link-uri catre site-uri si tocmai de aceea am postat. Intr-adevar, nu citisem regulamentul.
    Site-ul este perfect legitim si chiar are un scop real.
    Iar prin telefon nu se dicteaza foarte bine retete. Iar prin mail, de obicei erau 3-4 mail-uri pentru fiecare reteta, cand isi mai aducea aminte ceva. Deci tocmai de-aia este wiki Dar este usor sa fii rautacios cand nu e cazul

Va multumesc, si scuze pentru deranj. Rog admin-ii sa stearga complet thread-ul.

Un spammer
    Nici un deranj! Eu am o carte de bucate de la bunica, de prin anii 1930 din care curg toate foile si chiar cautam una noua. Multe din retele tale sunt indentice, altele sunt modernizate un pic. Ma amuz cand citesc in cartea mea despre orez: "Spala orezul si arunca toate pietricelele..." sau la tocaturi "daca carnea nu este destul de grasa mai adauga o lingura de untura..." sau cum sa fac zahar sau scortisoara pudra... nici nu mai stiu cum arata o rasnitoare..LOL
    Cand am timp imi place sa gatesc si acum, datorita tie, am o multime de retete noi sa incerc. Mutumesc pentru link; eu l-am prins inainte ca politia forumului sa te cenzureze
    "What we've got here is failure to communicate. Some men you just can't reach."

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    36

Implicit

Si eu prefer tot genul asta de retete, cele prea elaborate parca nu-s pentru gatit acasa.

In vechile retete mai gasesti "se adauga faina pana ajunge la consistenta unei ...." chestii care inhiba pe cineva nu a mai incercat dar pentru mine asta e informatie ajutatoare, ingredientele nu lucreaza intotdeauna la fel daca mergi pe cantitati exacte, aceasi poveste cu cuptoarele si multe altele (vezi "la foc moderat" sau "foc iute").

Si eu am apucat sa salvez link-ul inainte sa fie sters, sic!

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Subiecte similare

1. retete ilustrate
    De mirelush în forumul Retete Culinare Romanesti si Internationale
    Răspunsuri: 207
    Ultimul post: 09.06.2013, 15:48
  2. Retete peste
    De sorin în forumul Retete Culinare Romanesti si Internationale
    Răspunsuri: 34
    Ultimul post: 19.09.2012, 02:41
  3. Retete de mancare ca la mama acasa pe iPhone
    De pantagruel în forumul Comunitatea romaneasca din Franta