Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 1 din 1

Subiect: Am nevoie de ajutor pt viza turistica in ontario

Data înscrierii
    28.07.2010
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Am nevoie de ajutor pt viza turistica in ontario

Buna ziua. Am un frate in orasul Kitchener regiunea Ontario ce este cetatean canadian si el si sotia lui. Mi-am planificat ca in luna septembrie sa ma duc la el si sotia lui in vizita timp de o luna. Pentru aceasta, mi-a triims chemarea, adeverinta lui de la servici, si ceva aplication form completata de el dar pe langa aceste lucruri, mai trebuiesc niste acte, cred, pe care nu le gasesc nici pe siteul ofical al ambasadei canadei in Romania. daca ma poate ajuta cineva si sa-mi spuna ce acte am nevoie as aprecia mult. Precizez ca este o problema in ceea ce priveste serviciul. Sunt angajat pe colaborare, adica PFA, deci nu pot obtine adeverinta de la vreun birou, nu am bani in cont..nu am propietati...nu am nimic, stau cu parintii si am 30 de ani. As apela la o firma de profil, dar in alba iulia nu gasesc nici o firma care sa-mi spuna cum sa fac si ce sa fac in aceasta privinta...Va rog, daca puteti sa ma ajutati cu niste informatii in legatura cu ce acte am nevoie, V-as ramane profund recunoscator. Multumesc anticipat. Am sunat la DHL si mi-au spus ca daca am sub 60 de ani ma vor chema la interviu pentru viza. Exista posibilitatea sa nu merg in Bucuresti si sa mi se dea viza prin DHL daca trimimt actele?
    Ultima modificare făcută de Ionut Baic; 28.07.2010 la 04:47.

Subiecte similare

1. am nevoie de ajutor pt viza k3
    De oana87 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 31.08.2010, 17:14
  2. am nevoie de ajutor va rog
    De ginayorks în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 17.11.2008, 09:04
  3. Am nevoie de viza turistica ?
    De amadeus79 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 14
    Ultimul post: 31.07.2007, 07:12
  4. Am nevoie de ajutor!!!!
    De Cristian Nistor în forumul Vize imigrare, vizitator-Canada-Ontario-Alte regiuni
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 05.09.2005, 05:27
  5. nevoie de ajutor
    De forgamus în forumul Comunitatea romaneasca din Northeast
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 30.01.2005, 05:46

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •