Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Emoticons & Animated GIFS

Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    18

Arrow Emoticons & Animated GIFS

Un loc de accesare rapidă a unor "emoticoane" diverse găsite pe Net și a unor GIF-uri animate poate că ar fi folositor.

Eu am pus deja câteva pe Photobucket (pt GIF-uri animate nu încercați cu Flickr - nu prea functionează, sunt mai restrictivi. Folosiţi deci Photobuchet) și le pun acum și aici, şi pot fi folosite ...

(Topicul se cheamă "Emoticons & Animated GIFS" ... şi e la "Sugestii, critici, păreri"... - îl puteți băga la Subscribed, pt ușurința găsirii lui ...)

Sper să adauge și alții ... ca să le putem folosi (la urma urmei ele sunt la noi pe Photobucket, nu implicăm în vreun fel răspunderea administrației forumului).

Pentru folosirea lor, click-dreapta pe poză, alegeți "Properties", și selectați tot LINK-ul de la "Location", apoi CTRL-C (deci Copy) ... și folosiţi în postări.

M-am tot gândit la "ce reguli s-ar putea încălca". Dar am descoperit că aici nu se încalcă nici un fel de reguli (Copyright ...etc). Fiecare face ce vrea cu contul lui de Photobucket, pune ce vrea acolo - aici sunt simple short-cuts, ca şi cum postez un simplu mesaj cu poze de pe Net ...

Animated GIFS

Smileys - Emoticons

"A smiley or smiley face is a sketchy representation of a smiling face, usually yellow. "Smiling" emoticons are also sometimes called smileys."

encyclopedia.thefreedictionary

Smiley” is also sometimes used as a generic term for any emoticon.

thefreedictionary

Ultima modificare făcută de JulianM; 18.07.2010 la 16:41. Motiv: Adaugiri
    Julian M.

Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    18

Implicit

Dacă un mesaj conține deja 20 de poze nu se mai pot pune mai multe poze. Apare textul :

"You have included 21 images in your message. You are limited to using 20 images so please go back and correct the problem and then continue again."

Aşa că voi continua cu un mesaj diferit ...

Animated GIFS

Smileys - Emoticons

Ultima modificare făcută de JulianM; 08.09.2010 la 11:07.
    Julian M.

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •