Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate 21 la 27 din 27

Subiect: Intrebare pt webmaster

Data înscrierii
    27.01.2006
    Posturi
    3.522
    Putere Rep
    29

Implicit

Bună ziua Sorin!

Am pus cele două melodii promise. Nu ştiu

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Ultimele 2 emailuri primite au ca subiect "melodie" si "melodie2". Daca alea sunt de la tine, inseamna ca trebuie sa stai linistita, ca le-am primit.

Asteptam acum sa-si gaseasca timp webmasterul sa le puna pe lista.

Data înscrierii
    27.01.2006
    Posturi
    3.522
    Putere Rep
    29

Implicit

Buna ziua Sorin

Nu stiu daca am nimerit bine aici cu

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Cred ca forumul nu are nici o treaba, pentru ca nu asculti youtube prin forum, ci direct de pe siteul lor. Posibil sa fie conexia de internet nu prea grozava, sau sa aiba ceva computerul/laptopul tau.

Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    18

Implicit

Hi !

As vrea sa-mi fac si eu un forum care sa aiba ca subiect principal prietenia. Chiar daca vreau sa fie International el nu va avea ca scop Emigrarea, deci nu e problema sa-l "incurce" pe acesta de aici.

Am tot cautat pe Google tot felul de Forum website hosting, dar nu am gasit pe nicaieri TEMPLATE-ul forumului de aici. Am gasit tot felul de templates, unele cu Chat (asa cum as vrea si eu sa fie, sa-l adaug eventual), dar nu ca acesta.
    Multe forumuri sunt ca cel de aici (ca sa nu public decat unul foarte cunoscut - sa evit publicitatea - il scriu pe cel de la loteria vizelor :paginaloteristilor.ro/forum, ca banuiesc ca il stie toata lumea. Are aceeasi structura cu cel de aici, putine sunt diferentele. Eu mai sunt inscris la inca 4 forumuri in afara de cel de aici si cel de la Loterie care au aceeasi structura. Numai ca nu prea am fost activ pe acolo).

Sincer sa fiu, as vrea sa fie un forum in care se vorbeste mai mult in franceza si engleza. Eu nu sper foarte tare sa plec (sa ma stabilesc) in strainatate ... cred ca am inceput sa ma gandesc "mai serios" la asta cam prea tarziu ...
    Si-atunci imi cam pare rau ca am pierdut atata timp in viata asta studiind si citind in franceza si engleza (chiar si italiana). Macar sa-mi foloseasca la un forum din asta, dar pe care sa-l administrez eu (si cea mai mare diferenta fata de forumurile obisnuite ar fi aceea ca as accepta pe site persoane despre care s-ar sti destule detalii: localitatea exact precizata (daca mai tarziu as descoperi ca minte l-as da afara imediat), un site mititel cu ceva poze (asa cum am eu, si se gaseste la mine la profil) ...
    Stiu ca asta ar micsora nr de membrii, dar nu-mi fac un scop din a face un forum mare, pot fi si 10 persoane ...in fine, nici chiar 10, dar 100 ar fi acceptabil pt mine).
    Daca cineva stie unde gasesc acel template si ce site de webhosting (free, evident) poate gazdui un asemenea forum l-as ruga sa-mi comunice si mie, fie raspunzand aici la mesaj fie intr-un PM.

Am si eu 20 de persoane in grupul meu Yahoo si simt ca le lipseste un forum, sau mai ales un Chat. (de fapt acum am 2 grupuri, le-am schimbat numele si implicit locatia; Practic am "rupt" grupul in 2, in functie de limbi vorbite: EN-RO si EN-FR ... ca nu se intelegeau ... ).

Daca Sorin stie mai multe detalii l-as ruga mult sa-mi dea si mie ceva detalii (mi-a "căşunat" pe stilul forumului de aici, chiar daca nu are Chat - dar are mai multe modificari si adaugiri fatza de cele pe care le-am vazut eu).

Merci anticipat !

Julian ____

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

julianms, parca spuneai ca lucrezi in IT. Daca te uiti in partea de jos a acestui forum, vei vedea “Powered by vBulletin® Version 3.8.4 Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.”, deci de acolo e cumparat template-ul.
    Detalii suplimentare gasesti pe siteul lor la:
    www.vbulletin.com

Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    18

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    julianms, parca spuneai ca lucrezi in IT. Daca te uiti in partea de jos a acestui forum, vei vedea “Powered by vBulletin® Version 3.8.4 Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.”, deci de acolo e cumparat template-ul.
    Detalii suplimentare gasesti pe siteul lor la:
    www.vbulletin.com
    Mersi Sorin, pur si simplu nu m-am uitat jos de tot ... In fine.

Chestia e ca nu e free la vBulletin, si peste asta nu pot trece.
    In plus e pe platforma PHP /MySQL - as fi preferat totusi JavaScript in loc de PHP (dar nu era asta o problema, pana la urma).

Oricum vad ca trebuie sa caut un alt site (free) si cu template-uri care sa contina si Chat (daca tot trebuie sa aleg, macar sa fie cu "ce-mi trebuie mie")

-------------------
    P.S. Daca cineva are alte detalii despre niste site-uri "convingatoare", "faine" ...etc... si doreste sa-mi dea detalii sa o faca intr-un PM, nu aici, nu vreau sa mai continui o discutie pe tema asta aici (topicul numindu-se "Intrebare pt webmaster" consider discutia complet incheiata devreme ce solutia vBulletin a cazut).
    Ultima modificare făcută de JulianM; 26.12.2009 la 14:52.

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Subiecte similare

1. intrebare intrebare j1
    De adinak în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 04.12.2007, 07:44
  2. O intrebare!
    De marius&cristina în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 04.07.2006, 11:42
  3. intrebare
    De mihaela_2000 în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 03.07.2006, 13:14
  4. intrebare
    De lola21 în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 23.06.2006, 19:00
  5. intrebare
    De Lilla în forumul Imigrare in Australia si Noua Zeelanda / New Zealand
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 09.05.2006, 20:52

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •