Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 47

Subiect: Afacerea viitorului

Data înscrierii
    08.07.2010
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit Afacerea viitorului

Am o idee buna pot spune afacerea viitorului ,poti sa investesti 500 $ in ea sau poti incepe cu investetie de 0 $.Totul depinde de voi mai multe detalii pe olicristea@yahoo.com

Va multumesc

Data înscrierii
    21.01.2007
    Locație
    Orlando, FL
    Posturi
    2.374
    Putere Rep
    25

Implicit

ia uite-o si pe mama omida. In carti stii sa dai?
    Ultima modificare făcută de keyframe14; 10.07.2010 la 19:32.
    The impossible exists only until we find a way to make it possible.

Data înscrierii
    08.07.2010
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit

mai sincer nu stiu sa dau in carti dar e foarte urat ca Ceasescu a murit demult si dupa 20 de ani pe acest forum ti se inchid discutiile instant fara a avea posibilitatea dreptului la replica .Daca eu sunt mama omida inseamna ca tu esti generalul lui Ceasescu.Mai baieti comunismul s-a dus demult dar voi inca il mai practitcati, atat timp cat habar nu aveti despre ce vb dar in continuare va dati aiurea cu parerea o sa va urez succes in Romanica si apropo de la anu impozitul pe venit se va face in jur de 30% dupa ce tva stim cu toti ca s-a marit, cu mentalitatea asta e greu sa iesiti afara ..Succes in Romania si sa va uitati la emisiunile idiotului ala de Mircea Badea care cred ca e cel mai fustrat si mai prost cetatean dar care binenteles le stie pe toate si se crede cel mai destept.

PS : sa nu se inteleaga ca vai am ajuns in US si imi vb de rau tara , sunt mandru ca sunt roman dar atat timp cat e condusa de oameni incompetenti la fel dupa cum vad ca e condus si forumul asta ,si in tara aia mai bine o duc cei care fura decat cei care muncesc,nu am ce sa mai caut in ea.dar pe acest forum abea astept sa imi inchideti si thread-ul asta ca deschid altul )

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    11.602
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de olicristea Vezi post
    cu mentalitatea asta e greu sa iesiti afara ..
    probabil de aia nu ai iesit afara.
    PS : sa nu se inteleaga ca vai am ajuns in US si imi vb de rau tara
    ai dreaku' americani, au anexat si Pitestiul ca al 51-lea stat.
    sunt mandru ca sunt roman dar atat timp cat e condusa de oameni incompetenti la fel dupa cum vad ca e condus si forumul asta
    cand ii dai unuia o sansa si nu-l suspenzi din prima, i se suie la cap si isi da arama pe fata.
    dar pe acest forum abea astept sa imi inchideti si thread-ul asta ca deschid altul
    nu ti-l inchide nimeni pe asta, pentru a vedea si altii ce afacere ii asteapta si cu cine si asteptam cu nerabdare sa deschizi altul. ai fi primul suspendat definitiv care s-o faca.
    poate gasesti forumuri locale de Pitesti sa-ti dezvolti afacerea viitorului, ca cei din diaspora au mai vazut smecherasi din astia si nu le poti vinde gogosi.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    4.389
    Putere Rep
    31

Implicit

Am o idee buna pot spune afacerea viitorului ,poti sa investesti 500 $ in ea sau poti incepe cu investetie de 0 $.Totul depinde de voi mai multe detalii pe olicristea@yahoo.com

Va multumesc
    ma intereseaza afacerea,optez pentru varianta cu 0$ investitie..poti sa ne dai amanunte..?

cu stima,

Katzo.

Data înscrierii
    18.08.2009
    Posturi
    809
    Putere Rep
    12

Implicit

I-am scris eu email de cur-iozitate sa vad cu ce se maninca, si mi-a raspuns. E o combinatie de discount-card + MLM.

Produsul in sine e un card cu care ai reduceri la niste magazine, nimic spectaculos, carduri din astea sint cu miile. In UAE din prima zi de cum am pus piciorul m-au asaltat astia cu oferte de Visa si MC care-ti dau cashback nu stiu cit la suta ...

Afacerea are si o componenta MLM, adica tu iti faci un card din ala, si dupa aia mai ii faci reclama si daca la recomandarea ta isi fac si altii card, tu primesti 0.5% cashback din ce cumpara aia (pe care i-ai racolat tu) de la magazine cu cardul lor.

Deci, daca chiar primesti cardul pe gratis n-ai ce pierde, dar nici nu cistigi cine stie ce. Vouchere, cupoane de reducere, etc ... exista de cind lumea si pamintul. E pt. genul de oameni care isi decupeaza cupoane din ziar, colecteaza capace de Cola, chestii de genul asta.

Data înscrierii
    12.08.2009
    Posturi
    394
    Putere Rep
    7

Implicit

merci, encore... si zici (adica zice) ca "asta e afacerea viitorului", de care noi ne incapatinam, in prostia noastra, sa nu profitam?! baiatul acesta are umor!

seamana cu povestea aceea cu coada de la pruna...
    cum grano salis

Data înscrierii
    21.01.2007
    Locație
    Orlando, FL
    Posturi
    2.374
    Putere Rep
    25

Implicit

... si apropo de la anu impozitul pe venit se va face in jur de 30%
    Io am zis ca asta-i mama omida...uite ce vedere clara a viitorului are...dar pe pariu ca nici "n-a vazut" suspendarea:-)
    The impossible exists only until we find a way to make it possible.

Data înscrierii
    12.07.2010
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit NO coment

Nu prea e civilizat si nici corect
    1 sa blochezi initiatorul subiectului si apoi tu sa continui sa postezi in thread-ul lui .
    2.pe mine m-ai suspendat pentru jigniri si tu jignesti cel mai rau ma faci mama omida si aduci tot felul de injurii rasiale.

3 tare sunt curios daca ma suspenzi si acum :)

4 nu imi sta in caracter si nici nu sunt reclamagiu dar as putea sa va fac reclamatii la OPC de modul cum tratati clienti cand nu sunteti de parere cu ei.

5 sfatul meu daca conteaza incearca sa fiti un forum special pentru romani de pretutindeni si nu-l cenzurati ca pierdeti lume ,fiti deschisi.

Sper ca nu am dernajat pe nimeni si accept cu placere pareri pro si contra :)

Data înscrierii
    12.07.2010
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de encore Vezi post
    I-am scris eu email de cur-iozitate sa vad cu ce se maninca, si mi-a raspuns. E o combinatie de discount-card + MLM.

Produsul in sine e un card cu care ai reduceri la niste magazine, nimic spectaculos, carduri din astea sint cu miile. In UAE din prima zi de cum am pus piciorul m-au asaltat astia cu oferte de Visa si MC care-ti dau cashback nu stiu cit la suta ...

Afacerea are si o componenta MLM, adica tu iti faci un card din ala, si dupa aia mai ii faci reclama si daca la recomandarea ta isi fac si altii card, tu primesti 0.5% cashback din ce cumpara aia (pe care i-ai racolat tu) de la magazine cu cardul lor.

Deci, daca chiar primesti cardul pe gratis n-ai ce pierde, dar nici nu cistigi cine stie ce. Vouchere, cupoane de reducere, etc ... exista de cind lumea si pamintul. E pt. genul de oameni care isi decupeaza cupoane din ziar, colecteaza capace de Cola, chestii de genul asta.

Atat timp cat ajung la 2 3 mii de euro pe luna din afacerea asta nu sunt de acord ca tu sa spui ca o afacere cu capace de coca-cola ,daca visa iti propunea acum 10 ani sa-i devii colaborator ce spuneai? mi-ar placea sa mai vb peste 10 ani despre ce va fii Lyoness in lume.

Si inca ceva nu castigi numai 0,5% cand ajungi sa faci cumparaturi sa zicem de 2000 euro iti primesti inapoi 20% nu e chiar asa cum vrei tu sa crezi parerea mea e ca in orice domeniu sa te documentezi si apoi sa iti pot da cu parerea.

Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Cheia Viitorului Tau !!!
    De DScripcariuc în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 18.01.2009, 11:52
  2. Afacerea mea!
    De moneycod în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 25.03.2008, 09:14
  3. !!!!Vreti ca afacerea d-voastra sa fie va
    De asistentaonline în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 23.09.2006, 06:42
  4. O carte: cum sa incepi afacerea ta online
    De iul70 în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 14.11.2005, 20:28

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •