Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 23

Subiect: Liga 1 (divizia A) fotbal Romania 2010 – 2011 -Rezultate, clasament, comentarii-TUR

  1. #1
    Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

    Implicit Liga 1 (divizia A) fotbal Romania 2010 – 2011 -Rezultate, clasament, comentarii-TUR

    Program meciuri tur Liga 1, editia 2010 - 2011

    Etapa I - 24 iulie
    Rapid - FC Vaslui
    FCM Târgu Mures - FC Brasov
    Universitatea Cluj - Steaua
    Universitatea Craiova - CFR Cluj
    FC Timisoara - Gloria Bistrita
    Victoria Branesti - Gaz Metan Medias
    Astra Ploiesti - Dinamo
    Sportul Studentesc - Otelul Galati
    Pandurii Târgu Jiu - Unirea Urziceni

    Etapa a II-a - 31 iulie
    FC Vaslui - FCM Târgu Mures
    FC Brasov - Universitatea Cluj
    Steaua - Universitatea Craiova
    CFR Cluj - Victoria Branesti
    Gloria Bistrita - Astra Ploiesti
    Gaz Metan Medias - FC Timisoara
    Dinamo - Sportul Studentesc
    Otelul Galati - Pandurii Târgu Jiu
    Unirea Urziceni - Rapid

    Etapa a III-a - 7 august;
    Rapid - Otelul Galati
    FCM Târgu Mures - Unirea Urziceni
    Universitatea Cluj - FC Vaslui
    FC Timisoara - CFR Cluj
    Victoria Branesti - Universitatea Craiova
    Astra Ploiesti - Gaz Metan Medias
    Sportul Studentesc - Gloria Bistrita
    Pandurii Târgu Jiu - Dinamo
    FC Brasov - Steaua

    Etapa a IV-a - 14 august
    Universitatea Craiova - FC Timisoara
    FC Vaslui - FC Brasov
    Steaua - Victoria Branesti
    CFR Cluj - Astra Ploiesti
    Gloria Bistrita - Pandurii Târgu Jiu
    Gaz Metan Medias - Sportul Studentesc
    Dinamo - Rapid
    Otelul Galati - FCM Târgu Mures
    Unirea Urziceni - Universitatea Cluj

    Etapa a V-a - 21 august
    Rapid - Gloria Bistrita
    FCM Târgu Mures - Dinamo
    Universitatea Cluj - Otelul Galati
    FC Timisoara - Victoria Branesti
    Astra Ploiesti - Universitatea Craiova
    Sportul Studentesc - CFR Cluj
    Pandurii Târgu Jiu - Gaz Metan Medias
    FC Vaslui - Steaua
    FC Brasov - Unirea Urziceni

    Etapa a VI-a - 28 august
    Universitatea Craiova - Sportul Studentesc
    Victoria Branesti - Astra Ploiesti
    Steaua - FC Timisoara
    CFR Cluj - Pandurii Târgu Jiu
    Gloria Bistrita - FCM Târgu Mures
    Gaz Metan Medias - Rapid
    Dinamo - Universitatea Cluj
    Otelul Galati - FC Brasov
    Unirea Urziceni - FC Vaslui

    Etapa a VII-a - 11 septembrie
    Rapid - CFR Cluj
    FCM Târgu Mures - Gaz Metan Medias
    Universitatea Cluj - Gloria Bistrita
    Astra Ploiesti - FC Timisoara
    Sportul Studentesc - Victoria Branesti
    Pandurii Târgu Jiu - Universitatea Craiova
    FC Vaslui - Otelul Galati
    FC Brasov - Dinamo
    Unirea Urziceni - Steaua

    Etapa a VIII-a - 18 septembrie
    Universitatea Craiova - Rapid
    FC Timisoara - Sportul Studentesc
    Victoria Branesti - Pandurii Târgu Jiu
    Steaua - Astra Ploiesti
    CFR Cluj - FCM Târgu Mures
    Gloria Bistrita - FC Brasov
    Gaz Metan Medias - Universitatea Cluj
    Dinamo - FC Vaslui
    Otelul Galati - Unirea Urziceni

    Etapa a IX-a - 25 septembrie
    Rapid - Victoria Branesti
    FCM Târgu Mures - Universitatea Craiova
    Universitatea Cluj - CFR Cluj
    Sportul Studentesc - Astra Ploiesti
    Pandurii Târgu Jiu - FC Timisoara
    FC Vaslui - Gloria Bistrita
    FC Brasov - Gaz Metan Medias
    Otelul Galati - Steaua
    Unirea Urziceni - Dinamo

    Etapa a X-a - 2 octombrie
    Universitatea Craiova - Universitatea Cluj
    FC Timisoara - Rapid
    Victoria Branesti - FCM Târgu Mures
    Astra Ploiesti - Pandurii Târgu Jiu
    Steaua - Sportul Studentesc
    CFR Cluj - FC Brasov
    Gloria Bistrita - Unirea Urziceni
    Gaz Metan Medias - FC Vaslui
    Dinamo - Otelul Galati

    Etapa a XI-a - 16 octombrie
    Rapid - Astra Ploiesti
    FCM Târgu Mures - FC Timisoara
    Universitatea Cluj - Victoria Branesti
    Pandurii Târgu Jiu - Sportul Studentesc
    FC Vaslui - CFR Cluj
    FC Brasov - Universitatea Craiova
    Dinamo - Steaua
    Otelul Galati - Gloria Bistrita
    Unirea Urziceni - Gaz Metan Medias

    Etapa a XII-a - 23 octombrie
    Universitatea Craiova - FC Vaslui
    FC Timisoara - Universitatea Cluj
    Victoria Branesti - FC Brasov
    Astra Ploiesti - FCM Târgu Mures
    Sportul Studentesc - Rapid
    Steaua - Pandurii Târgu Jiu
    CFR Cluj - Unirea Urziceni
    Gloria Bistrita - Dinamo
    Gaz Metan Medias - Otelul Galati

    Etapa a XIII-a - 30 octombrie
    Rapid - Pandurii Târgu Jiu
    FCM Târgu Mures - Sportul Studentesc
    Universitatea Cluj - Astra Ploiesti
    FC Vaslui - Victoria Branesti
    FC Brasov - FC Timisoara
    Gloria Bistrita - Steaua
    Dinamo - Gaz Metan Medias
    Otelul Galati - CFR Cluj
    Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

    Etapa a XIV-a - 6 noiembrie
    Rapid - Steaua
    Universitatea Craiova - Otelul Galati
    FC Timisoara - FC Vaslui
    Victoria Branesti - Unirea Urziceni
    Astra Ploiesti - FC Brasov
    Sportul Studentesc - Universitatea Cluj
    Pandurii Târgu Jiu - FCM Târgu Mures
    CFR Cluj - Dinamo
    Gaz Metan Medias - Gloria Bistrita

    Etapa a XV-a - 13 noiembrie
    FCM Târgu Mures - Rapid
    Universitatea Cluj - Pandurii Târgu Jiu
    FC Vaslui - Astra Ploiesti
    FC Brasov - Sportul Studentesc
    Steaua - Gaz Metan Medias
    Gloria Bistrita - CFR Cluj
    Dinamo - Universitatea Craiova
    Otelul Galati - Victoria Branesti
    Unirea Urziceni - FC Timisoara

    Etapa a XVI-a - 20 noiembrie
    Rapid - Universitatea Cluj
    FCM Târgu Mures - Steaua
    Universitatea Craiova - Gloria Bistrita
    FC Timisoara - Otelul Galati
    Victoria Branesti - Dinamo
    Astra Ploiesti - Unirea Urziceni
    Sportul Studentesc - FC Vaslui
    Pandurii Târgu Jiu - FC Brasov
    CFR Cluj - Gaz Metan Medias

    Etapa a XVII-a - 27 noiembrie
    Universitatea Cluj - FCM Târgu Mures
    FC Vaslui - Pandurii Târgu Jiu
    FC Brasov - Rapid
    Steaua - CFR Cluj
    Gloria Bistrita - Victoria Branesti
    Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova
    Dinamo - FC Timisoara
    Otelul Galati - Astra Ploiesti
    Unirea Urziceni - Sportul Studentesc

  2. #2
    Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

    Implicit Liga I (divizia A) 2010-2011 - Etapa 1 (23, 24, 25 si 26 iulie 2010)

    Din lipsa de campionate mondiale si alte competitii internationale, revenim la “Liga lu’ Mitica”, cu manariile, greselile de arbitraj si mediocritatea cunoscute

    VINERI 23 IULIE
    Sportul Studentesc - Otelul Galati
    ora 16:30, GSP TV
    Pandurii Tg. Jiu - Unirea Urziceni
    ora 18:30, GSP TV
    Rapid - FC Vaslui
    20:30 Antena 1
    SAMBATA 24 IULIE
    Universitatea Craiova - CFR Cluj
    ora 18:00, Digi Sport
    FC Timisoara - Gloria Bistrita
    ora 20:30, GSP TV
    DUMINICA 25 IULIE
    Universitatea Cluj – Steaua
    ora 18:00, Digi Sport
    Astra Ploiesti - Dinamo
    ora 21:00, Digi Sport
    LUNI 26 IULIE
    FCM Târgu Mures - FC Brasov
    ora 18:00, Digi Sport
    Victoria Branesti - Gaz Metan Medias
    ora 20:30, GSP TV
    ----------------------------------------------------------------------------
    Rezultate etapa 1 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

    Sportul Studentesc 0 - 1 Otelul Galati
    Pandurii Tg. Jiu 0 - 0 Unirea Urziceni
    Rapid 2 - 0 FC Vaslui
    Universitatea Craiova 0 - 0 CFR Cluj
    FC Timisoara 2 - 2 Gloria Bistrita
    Universitatea Cluj 1 – 2 Steaua
    Astra Ploiesti 1 - 2 Dinamo
    FCM Târgu Mures 0 - 1 FC Brasov
    Victoria Branesti 2 - 3 Gaz Metan Medias

  3. #3
    Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    17

    Implicit

    Pandurii, în Liga 1 și sezonul următor. Inter Curtea de Argeș se retrage





    După o serie de negocieri prelungite, Benone Lazăr a ajuns la un acord cu Marin Condescu pentru a retrage Internațional Curtea de Argeș din campionat. In aceste condiții, Pandurii va rămâne și în sezonul următor în prima liga.

    Sport.ro

    și

    onlinesport

    ****************************************

    Dragomir anunță colapsul fotbalului romanesc



    Dumitru Dragomir aruncă fotbalul romanesc în aer cu o săptămână înainte de startul Ligii 1. Președintele LPF susține că, pe lângă Internațional Curtea de Argeș, mai sunt trei echipe care intenționează să se retragă din campionat din cauza problemelor financiare. Numele la care Dragomir a făcut referire sunt destul de grele, din fruntea clasamentului.


    "Pe lângă Pandurii Targu Jiu, mai sunt încă trei echipe care s-ar putea sa nu ia startul în noul sezon din cauza problemelor financiare. Sper să putem începe campionatul", a fost anunțul bombă făcut la gsptv de Dumitru Dragomir.

    ...

    "Timișoara se poate desființa dacă autoritățile locale nu o mai sprijină. Ce să facă Iancu doar cu banii din drepturile de televizare? Ei reprezintă doar 10% din buget", a adăugat Dragomir.

    ...

    Totodată, Dragomir a deplâns situația patronilor din Liga 1, aflați în impas financiar. "Patronii noștri au făcut bani doar cat timp au mers imobiliarele. Nimeni nu a construit o fabrică în țara asta! Poate doar Porumboiu să o ducă bine și Neculaie de la Astra. In rest, sunt la pământ", s-a plâns Dragomir.

    Chiar și dacă cele trei echipe la care Dragomir a făcut referire vor începe următorul sezon, șeful Ligii s-a declarat sceptic că vor și încheia. "O lună sau două mai au cum să supraviețuiască, dar apoi nu mai au de unde", a conchis Dragomir.


    onlinesport


    ****************************************

    Arbitrii primei etape


    Comisia Centrala a Arbitrilor a făcut publice delegările brigăzilor pentru meciurile care vor avea loc în prima etapa a Ligii 1.

    Vineri, 23 iulie

    Sportul - Otelul 16:30, GSP TV
    Marius Avram / Orbulet Mircea si Radu Iulian

    Pandurii - Urziceni 18:30, GSP TV
    Radu Petrescu / Crîngasu Eduard si Mudura Dorin

    Rapid - FC Vaslui 20:30, Antena 1
    Balaj Cristian / Nagy Miclos si Onicas Ioan

    Sambata, 24 iulie

    U Craiova - CFR Cluj 18:00, DigiSport
    Alexandru Tudor / Nica Cristian si Onita Aurel

    Poli TM - Bistrita 20:30, GSP TV
    Sebastian Coltescu / Iliescu Dragos si Nicoara Marius

    Duminica, 25 iulie


    U Cluj - Steaua 18:00, DigiSport
    Ovidiu Hategan / Zoltan Szekely si Slabu Stelian

    Astra - Dinamo 21:00, DigiSport
    Alexandru Deaconu / Sebastian Gheorghe si Artene Ovidiu

    Luni, 26 iulie

    FCM Tg. Mures - Brasov 18:00, DigiSport
    Istvan Kovacs / Adrian Ghingulas si Florin Ungureanu

    Victoria Branesti - Medias 20:30, GSP TV
    Dumitru Robert / Savu Catalin si Avram Valentin
    Ultima modificare făcută de JulianM; 20.07.2010 la 06:20. Motiv: Adaugiri
    Julian M.

  4. #4
    Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    17

    Implicit

    {
    Rapiduleţu meu a debutat bine în sezonul ăsta, 2-0 cu Vaslui, ieri. Dar tot ieri am aflat că dacă s-ar fi luat în calcul doar primele reprize din sezonul precedent atunci Rapid ar fi fost campioană.
    Aşa că trebuie să aibă grijă, că un meci are 90 de minute şi un campionat durează destul de mult - asta dacă vor să fie într-o cupă europeană, după 2 ani de secetă, lucru ce nu li s-a mai întâmplat din 1993 încoace ... din câte ştiu eu, dar pot greşi, nu sunt aşa de "forte" la statistici aşa cum sunt la World Cup History ...}

    Rapid s-a impus clar cu Vaslui




    Rapid a câștigat fără probleme prima partidă din acest sezon, învingând pe teren propriu cu 2-0 pe FC Vaslui, după un meci dominat aproape integral de giuleşteni. Ovidiu Herea a deschis scorul în prima repriză din centrarea lui Spadacio, care a centrat perfect și la golul marcat de Cesinha in minutele de final, după ce Milanov a fost eliminat de la Vaslui pentru cumul de cartonase galbene.

    Rapid Bucuresti: 33. Bornescu - 2. Rui Duarte, 4. M. Antonio, 23. M. Constantin, 19. Bozovici - 14. Roman (20. Grigorie '73), 15. Lazar, 30. Spadacio, 7. Cesinha (6. Ezequias '85) - 21. Sburlea, 10. Herea (8. Grigore '57). Antrenori: Marius Sumudica.

    .....

    La meci au asistat aproximativ 10.000 spectatori, printre care selecționerul Răzvan Lucescu și fostul internațional Ilie Balaci, acesta urmărind jocul de lângă directorul tehnic al echipei gazda, Nicolae Manea.

    onlinesport
    Julian M.

  5. #5
    Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    17

    Implicit

    {Pe principiul "dacă-i bal, bal să fie", Mitică face ce vrea el în Liga "proprie", ne-aşa ? ...

    Locul ăstuia e la bulău, sau
    , ... în orice caz nu în fruntea LPF !...}

    Mitică introduce cenzura în Liga 1



    Liga Profesionistă de Fotbal a găsit soluția pentru acoperirea greșelilor numeroase pe care arbitrii români le fac. Dumitru Dragomir întoarce fotbalul romanesc în perioada comunismului, iar discuțiile despre arbitraj nu vor mai fi permise.

    Citește mai multe bizarerii "miticeşti" pe onlinesport

    **************************

    PS. A fost un deliciu să revăd meciul de aseară "comentat"/distrus/comicizat/etc... de Radu Moraru (doar o parte din el am revăzut, acum vreo oră).
    Acum mi-am adus aminte de ceva ce onlinesport nu relatase, chestia cu : "Arată-ne sângele, Rică !" ... E vorba de Rică Neaga, care luase una peste bot la o fază, dar arbitrul n-a dat nici un cartonaș ... Iar lui R.M. îi și părea rău că Rică n-are sânge (de pe urma loviturii), că "abia atunci ne dau arbitrii și nouă ceva", cam asta a vrut să spună pulsarul/quasarul R.M.

    Am relatat câte ceva în primul mesaj de la pagina de AICI ...
    Ultima modificare făcută de JulianM; 28.07.2010 la 15:44. Motiv: Pus 2 gif-uri ...
    Julian M.

  6. #6
    Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

    Implicit Liga I (divizia A) 2010-2011 - Etapa a 2-a (30, 31 iulie, 1 si 2 august 2010)

    VINERI 30 IULIE
    Otelul Galati - Pandurii Târgu Jiu
    ora 18:00, GSP TV
    FC Vaslui - FCM Târgu Mures
    ora 20:30, Digi Sport
    SAMBATA 31 IULIE
    Gloria Bistrita - Astra Ploiesti
    ora 18:00, GSP TV
    Steaua - Universitatea Craiova
    ora 20:00, Digi Sport
    Unirea Urziceni – Rapid
    22:00 Antena 1
    DUMINICA 1 AUGUST
    Gaz Metan Medias - FC Timisoara
    ora 17:00, GSP TV
    FC Brasov - Universitatea Cluj
    ora 19:00, Digi Sport
    Dinamo - Sportul Studentesc
    ora 21:00, Digi Sport
    LUNI 2 AUGUST
    CFR Cluj - Victoria Branesti
    ora 20:30, GSP TV
    ----------------------------------------------------------------------------
    Rezultate etapa 2 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

    Otelul Galati 2 - 0 Pandurii Târgu Jiu
    FC Vaslui 1 - 1 FCM Târgu Mures
    Gloria Bistrita 1 - 1 Astra Ploiesti
    Steaua 2 - 1 Universitatea Craiova
    Unirea Urziceni 0 – 0 Rapid
    Gaz Metan Medias 2 - 2 FC Timisoara
    FC Brasov 3 - 1 Universitatea Cluj
    Dinamo 5 - 3 Sportul Studentesc
    CFR Cluj 2 - 0 Victoria Branesti
    ---------------------------------------------
    Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 2
    1.Otelul 6p
    2.Braşov 6p
    3.Dinamo 6p
    4.Steaua 6p
    5.Rapid 4p
    6.CFR Cluj 4p
    7.Gaz Metan 4p
    8.Urziceni 2p
    9.Gloria Bistrita 2p
    10.Timişoara 2p
    11.Astra 1p
    12.Târgu Mureş 1p
    13.Craiova 1p
    14.Pandurii Tg. Jiu 1p
    15.FC Vaslui 1p
    16.Sportul 0p
    17.Victoria Brăneşti 0p
    18.U Cluj 0p

  7. #7
    Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

    Implicit Liga I (divizia A) 2010-2011 - Etapa a 3-a (6, 7, 8 si 9 august 2010)

    VINERI 6 AUGUST
    Universitatea Cluj - FC Vaslui
    ora 18:00, GSP TV
    Rapid - Otelul Galati
    ora 20:00, Digi Sport
    Victoria Branesti - Universitatea Craiova
    ora 21.45, GSP TV
    SAMBATA 7 AUGUST
    FCM Târgu Mures - Unirea Urziceni
    ora 18:00, Digi Sport
    FC Brasov - Steaua
    ora 21:00, Digi Sport
    DUMINICA 8 AUGUST
    Astra Ploiesti - Gaz Metan Medias
    ora 18:00, GSP TV
    FC Timisoara - CFR Cluj
    ora 20:00 Antena 1
    Pandurii Târgu Jiu - Dinamo
    ora 21:45, Digi Sport
    LUNI 9 AUGUST
    Sportul Studentesc - Gloria Bistrita
    ora 18:00, GSP TV
    -------------------------------------
    Rezultate etapa 2 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

    Universitatea Cluj 1 - 1 FC Vaslui
    Rapid 0 - 0 Otelul Galati
    Victoria Branesti 1 - 0 Universitatea Craiova
    FCM Târgu Mures 1 - 0 Unirea Urziceni
    FC Brasov 1 - 1 Steaua
    Astra Ploiesti 0 - 2 Gaz Metan Medias
    FC Timisoara 3 - 2 CFR Cluj
    Pandurii Târgu Jiu 2 - 2 Dinamo
    Sportul Studentesc 4 - 2 Gloria Bistrita
    ---------------------------------------------
    Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 3-a
    1.Dinamo 7p

    2.Gaz Metan 7p
    3.Braşov 7p
    4.Otelul 7p
    5.Steaua 7p
    6.Rapid 5p
    7.Timişoara 5p
    8.CFR Cluj 4p

    9.Târgu Mureş 4p
    10.Sportul 3p

    11.Victoria Brăneşti 3p
    12.Urziceni 2p
    13.Gloria Bistrita 2p

    14.FC Vaslui 2p
    15.Pandurii Tg. Jiu 2p
    16.Craiova 1p
    18.U Cluj 1p
    11.Astra 1p

  8. #8
    Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

    Implicit Liga I (divizia A) 2010-2011 - Etapa a 4-a (13, 14, 15 si 16 august 2010)

    VINERI 13 AUGUST
    CFR Cluj - Astra Ploiesti
    ora 20:00, GSP TV
    Gloria Bistrita - Pandurii Târgu Jiu
    ora 22:00, GSP TV
    SAMBATA 14 AUGUST
    Unirea Urziceni - Universitatea Cluj
    ora 18:30, Digi Sport
    FC Vaslui - FC Brasov
    ora 20:30, Digi Sport
    DUMINICA 15 AUGUST
    Gaz Metan Medias - Sportul Studentesc
    ora 18:00, GSP TV
    Dinamo – Rapid
    ora 20:00, Digi Sport
    Universitatea Craiova - FC Timisoara
    ora 22:00, Digi Sport
    LUNI 16 AUGUST
    Otelul Galati - FCM Târgu Mures
    ora 18:00, GSP TV
    Steaua - Victoria Branesti
    ora 20:30 Antena 1
    -------------------------------------
    Rezultate etapa 4 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

    CFR Cluj 2 - 2 Astra Ploiesti
    Gloria Bistrita 3 - 0 Pandurii Târgu Jiu
    Unirea Urziceni 0 - 1 Universitatea Cluj
    FC Vaslui 2 - 1 FC Brasov
    Gaz Metan Medias 3 - 0 Sportul Studentesc
    Dinamo 3 – 2 Rapid
    Universitatea Craiova 1 - 1 FC Timisoara
    Otelul Galati 1 - 0 FCM Târgu Mures
    Steaua 2 - 1 Victoria Branesti
    ------------------------------------------
    ---------------------------------------------
    Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 4-a


    1.Gaz Metan 10p
    2.Dinamo 10p
    3.Otelul 10p
    4.Steaua 10p

    5.Braşov 7p
    6.Timişoara 6p
    7.Gloria Bistrita 5p
    8.CFR Cluj 5p

    9.Rapid 5p
    10.FC Vaslui 5p
    11.Târgu Mureş 4p
    12.U Cluj 4p

    13.Victoria Brăneşti 3p
    14.Sportul 3p
    15.Craiova 2p
    16.Urziceni 2p
    17.Astra 2p
    18.Pandurii Tg.
    Jiu 2p

  9. #9
    Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

    Implicit Liga I (divizia A) 2010-2011 - Etapa a 5-a (20, 21, 22 si 23 august 2010)

    VINERI 20 AUGUST
    Sportul Studentesc - CFR Cluj
    ora 18:00, Digi Sport
    Rapid - Gloria Bistrita
    ora 20:30 Antena 1
    SAMBATA 21 AUGUST
    FCM Târgu Mures – Dinamo
    ora 18:00, Digi Sport
    Astra Ploiesti - Universitatea Craiova
    ora 20:00, GSP TV
    Pandurii Târgu Jiu - Gaz Metan Medias
    ora 22:00, GSP TV
    DUMINICA 22 AUGUST
    Universitatea Cluj - Otelul Galati
    ora 18:00, GSP TV
    FC Vaslui – Steaua
    ora 20:00, Digi Sport
    FC Timisoara - Victoria Branesti
    ora 22:00, GSP TV
    LUNI 23 AUGUST
    FC Brasov - Unirea Urziceni
    ora 20:00, Digi Sport
    -------------------------------------
    Rezultate etapa 5 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
    Sportul Studentesc 3 - 0 CFR Cluj !!!!!!!
    Rapid 2 - 0 Gloria Bistrita
    FCM Târgu Mures 2 – 6 Dinamo
    Astra Ploiesti 2 - 2 Universitatea Craiova
    Pandurii Târgu Jiu 0 - 0 Gaz Metan Medias
    Universitatea Cluj 2 - 1 Otelul Galati
    FC Vaslui 0 – 3 Steaua
    FC Timisoara 2 - 1 Victoria Branesti
    FC Brasov 1 - 1 Unirea Urziceni
    ---------------------------------------------
    Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 5-a

    1.Dinamo 13p

    2.Steaua 13p
    3.Gaz Metan 11p
    4.Otelul 10p
    5.Timişoara 9p
    6.Rapid 8p

    7.Braşov 8p
    8.U Cluj 7p
    9.Sportul 6p

    10.Gloria Bistrita 5p
    11.CFR Cluj 5p
    12.FC Vaslui 5p
    13.Târgu Mureş 4p

    14.Craiova 3p
    15.Urziceni 3p

    16.Astra 3p
    17.Victoria Brăneşti 3p
    18.Pandurii Tg. Jiu 3p

  10. #10
    Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

    Implicit Liga I (divizia A) 2010-2011 - Etapa a 6-a (27, 28, 29 si 30 august 2010)

    VINERI 27 AUGUST
    Gaz Metan Medias – Rapid
    ora 18:00, Digi Sport
    Dinamo - Universitatea Cluj
    ora 20:30 Antena 1
    SAMBATA 28 AUGUST
    Universitatea Craiova - Sportul Studentesc
    ora 19:00, GSP TV
    CFR Cluj - Pandurii Târgu Jiu
    ora 21:30, Digi Sport
    DUMINICA 29 AUGUST
    Otelul Galati - FC Brasov
    ora 18:00, GSP TV
    Steaua - FC Timisoara
    ora 20:00, Digi Sport
    Unirea Urziceni - FC Vaslui
    ora 22:00, Digi Sport
    LUNI 30 AUGUST
    Gloria Bistrita - FCM Târgu Mures
    ora 20:00, GSP TV
    Victoria Branesti - Astra Ploiesti
    ora 22:00, GSP TV

    -------------------------------------
    Rezultate etapa 6 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

    Gaz Metan Medias 0 – 1 Rapid
    Dinamo 3 - 4 Universitatea Cluj
    Universitatea Craiova 1 - 0 Sportul Studentesc
    CFR Cluj 2 - 1 Pandurii Târgu Jiu
    Otelul Galati 1 - 0 FC Brasov
    Steaua 1 - 1 FC Timisoara
    Unirea Urziceni 2 - 1 FC Vaslui
    Gloria Bistrita 3 - 1 FCM Târgu Mures
    Victoria Branesti 1 - 1 Astra Ploiesti
    ---------------------------------------------
    Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 6-a

    1.Steaua 14p

    2.Dinamo 13p
    3.Otelul 13p
    4.Gaz Metan 11p
    5.Rapid 11p
    6.Timişoara 10p
    7.U Cluj 10p
    8.Gloria Bistrita 8p

    9.Braşov 8p
    10.CFR Cluj 8p
    11.Craiova 6p

    12.Urziceni 6p
    13.Sportul 6p
    14.FC Vaslui 5p
    15.Astra 4p

    16.Victoria Brăneşti 4p
    17.Târgu Mureş 4p
    18.Pandurii Tg.
    Jiu 3p

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Subiecte similare

  1. Cupa Romaniei la fotbal, editia 2009-2010 – program, meciuri, rezultate
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 27.05.2010, 08:03
  2. Liga 1 (divizia A) fotbal Romania 2009 – 2010 -Rezultate, clasament, comentarii-RETUR
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 27
    Ultimul post: 17.05.2010, 15:55
  3. Liga 1 (divizia A) fotbal 2009– 2010 –transferuri jucatori, numiri, demisii antrenori
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 11.01.2010, 08:41
  4. Liga 1 (divizia A) fotbal Romania 2009 – 2010 - Rezultate, clasamente, comentarii-TUR
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 23
    Ultimul post: 08.12.2009, 14:28
  5. Liga 1 (divizia a) fotbal Romania 2008 – 2009 - Rezultate, clasamente, comentarii
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 26
    Ultimul post: 11.06.2009, 16:27

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •