Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 13

Subiect: Loteria Spaniola

Data înscrierii
    29.06.2010
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit Loteria Spaniola

Buna ziua tuturor,
    Voiam sa aflu cu ajutorul vostru cate ceva despre loteria spaniola.Am vazut ca sunt premii mai mari ca in romania in general.am inteles ca se organizeaza cateva loterii de sarbatori sau ceva de genu si ca atunci e bine sa joci.Motivul din care intreb e ca am descoperit un site care vinde bilete la loteria spaniola www..... care am inteles ca are sediul in spania si sincer mai mult m-ar tenta sa joc la loteria spaniola decat la noi.

editat de sorin: linkurile catre siteuri comerciale si spamul nu se accepta pe acest forum. m-am uitat un pic pe net si am vazut mesajul postat sub acest nume si pe alte forumuri, asa ca am o retinere sa cred ca e doar o simpla curiozitate.
    citeste si regulamentul inainte de a mai posta te rog.

Data înscrierii
    21.01.2007
    Locație
    Orlando, FL
    Posturi
    2.364
    Putere Rep
    30

Implicit

Premiile or fi mai mari, dar sansele sunt mai mici;)
    The impossible exists only until we find a way to make it possible.

Data înscrierii
    18.08.2009
    Posturi
    853
    Putere Rep
    18

Implicit

Pina vine aramis-13 ("spam-killer is my middlename") eu zic sa organizam un concurs, eventual pe categorii si cu premii, pt cel mai bun mesaj de spam postat pe forumul asta.

Ala de mai inainte cu siteul de transporturi de ocazie ar intra la categoria "Sint spammer si ma mindresc" iar asta cu loteria la categoria "Ce bah chiar asa de prosti ne crezi, ca doar n-am venit cu pluta".

Romica din Florida poate concura si el la categoria spammeri old-boys, pt. asta trebuie sa mai spameze cel putin cinci topice in decurs de doua saptamini si sa puna un link comercial catre un site unde se vinde braga.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de morphaeon Vezi post
    Buna ziua tuturor,
    Motivul din care intreb e ca am descoperit un site care vinde bilete la loteria spaniola www..... care am inteles ca are sediul in spania si sincer mai mult m-ar tenta sa joc la loteria spaniola decat la noi.
    Citat Postat în original de encore Vezi post
    Pina vine aramis-13 ("spam-killer is my middlename") eu zic sa organizam un concurs, eventual pe categorii si cu premii, pt cel mai bun mesaj de spam postat pe forumul asta.

Ala de mai inainte cu siteul de transporturi de ocazie ar intra la categoria "Sint spammer si ma mindresc" iar asta cu loteria la categoria "Ce bah chiar asa de prosti ne crezi, ca doar n-am venit cu pluta".
    Si eu care credeam ca mi se pare si mesajulul lui morphaeon este foarte sincer.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.223
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de encore Vezi post

Romica din Florida poate concura si el la categoria spammeri old-boys, pt. asta trebuie sa mai spameze cel putin cinci topice in decurs de doua saptamini si sa puna un link comercial catre un site unde se vinde braga.
    asta cica era cea mai mare si mai curata loterie din lume. premiile despre care vorbesti sunt pt categoria amatori-musca. uite aici la advanced-pro cum se fac banii: http://news.yahoo.com/s/pcworld/2010...rtualcompanies

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

ce tot vorbiţi voi acolo? io tocmai am câştigat 40.000,000 pă de-a moaca de la femeii. ăsta premiu! mă'c să-mi iau marafeţii şi v-am pupat din mers! pă buletin!

PS ştie careva unde e sediul la femeii? că io nu cunosc uaşingtonu'!
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

...cu cativa ani in urma o matusa din RO ne-a anuntat ca mama (care e aici in US) a primit o scrisoare din "strainatate" la adresa apartamentului
    ...i-am spus sa o puna in plic si sa ne-o trimita aici in US
    ...cand am primit-o am ramas surprinsi ...scrisoarea parea mai mult decat oficiala iar mama chipurile era castigatoarea unei imense sume de bani de la Loteria Spaniola
    ...am intreprins ceva cautari chiar si la adresa din Spania si pe site-ul "oficial" care era in scrisoare ...cu toate astea tot aveam o unda de neincredere
    ...dupa alte cautari pe net am contactat prin email oficialitatile din orasul spaniol si mi-au raspuns ca este SPAM
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    29.06.2010
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

@ sorin
    Salut
    intr-adevar am intrebat p mai multe forumuri despre acest site si despre loteria spaniola,pt ca nu stiu nimic despre asta si mi s-a parut interesanta optiunea.

Data înscrierii
    07.07.2010
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de morphaeon Vezi post
    Buna ziua tuturor,
    Voiam sa aflu cu ajutorul vostru cate ceva despre loteria spaniola.Am vazut ca sunt premii mai mari ca in romania in general.am inteles ca se organizeaza cateva loterii de sarbatori sau ceva de genu si ca atunci e bine sa joci.Motivul din care intreb e ca am descoperit un site care vinde bilete la loteria spaniola www..... care am inteles ca are sediul in spania si sincer mai mult m-ar tenta sa joc la loteria spaniola decat la noi.

editat de sorin: linkurile catre siteuri comerciale si spamul nu se accepta pe acest forum. m-am uitat un pic pe net si am vazut mesajul postat sub acest nume si pe alte forumuri, asa ca am o retinere sa cred ca e doar o simpla curiozitate.
    citeste si regulamentul inainte de a mai posta te rog.
    Salutare tuturor !
    Sunt proprietarul site-lui .........com, gestionat de o firmă pe care am înregistrat-o legal în Spania. Activitatea este cât se poate de legală şi constă în vânzarea de bilete ale Loteriei de Stat Spaniole, cea mai mare din lume la ora actuală (în fiecare saptămână sunt oferite premii de minim 25 milioane de euro, iar de Craciun sunt puse în joc 2,5 miliarde de euro). Vă rog să reţineţi că site-ul meu nu are de a face absolut nimic cu escrocheriile care au circulat si încă mai circulă pe internet numite Loteria Spaniolă, Loteria Nigeriană, Loteria Sud-Africană, etc. Acestea escrochează persoane care sunt anuntate ca au câştigat un premiu substanţial la loteriile respective, fără ca acele persoane să fi jucat la loterie. Pe site-ul meu veţi găsi explicaţii despre cum trebuie să vă feriţi de aceste escrocherii şi despre felul în care funcţionează serviciile pe care le ofer. De asemenea, caut colaboratori în toată diaspora. Condiţiile pe care le ofer sunt de asociere ca parteneri egali pe tronsonul de clienti pe care-i aduce colaboratorul. Scrieţi toate întrebările voastre în acest forum sau contactaţi-mă pe site-ul meu. Vă urez toate cele bune !

editat de sorin: desi ai vazut mesajul pe care l-am citat, ai postat mesaje asemanatoare. am spus clar ca nu accept spam sau reclama comerciala pe forum. reclama este permisa numai in conditii civilizate, iar pentru asta trebuie sa contactezi administratorul. la urmatorul mesaj similar vei fi suspendat.
    Ultima modificare făcută de romarcel; 07.07.2010 la 17:17.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de romarcel Vezi post
    Salutare tuturor !
    Sunt proprietarul site-lui loteriaspaniola.com, gestionat de o firmă pe care am înregistrat-o legal în Spania. Activitatea este cât se poate de legală şi constă în vânzarea de bilete ale Loteriei de Stat Spaniole, cea mai mare din lume la ora actuală (în fiecare saptămână sunt oferite premii de minim 25 milioane de euro, iar de Craciun sunt puse în joc 2,5 miliarde de euro). Vă rog să reţineţi că site-ul meu nu are de a face absolut nimic cu escrocheriile care au circulat si încă mai circulă pe internet numite Loteria Spaniolă, Loteria Nigeriană, Loteria Sud-Africană, etc. Acestea escrochează persoane care sunt anuntate ca au câştigat un premiu substanţial la loteriile respective, fără ca acele persoane să fi jucat la loterie. Pe site-ul meu veţi găsi explicaţii despre cum trebuie să vă feriţi de aceste escrocherii şi despre felul în care funcţionează serviciile pe care le ofer. De asemenea, caut colaboratori în toată diaspora. Condiţiile pe care le ofer sunt de asociere ca parteneri egali pe tronsonul de clienti pe care-i aduce colaboratorul. Scrieţi toate întrebările voastre în acest forum sau contactaţi-mă pe site-ul meu. Vă urez toate cele bune !
    Maestre!
    Daca totul pare atat de legal da-ti si tu numele real si o adresa reala de contact
    ...si-apoi contacteaza si tu pe Sorin (colaboratoru') si promoveaza-ti "legal" site-ul in comunitatea noastra ...cu asentimentul lui
    ...si-apoi o sa apari si tu si site-ul intr-un baner ca d-na Cristina Milaciu

p.s. a castigat careva la loteria aia cu bilete de la tine?
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. legislatia spaniola?
    De dorica în forumul Comunitatea romaneasca din Spania
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 26.05.2009, 09:38
  2. loteria
    De Boddo în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Ultimul post: 11.10.2006, 15:16
  3. loteria vizelor
    De doinnaro în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 42
    Ultimul post: 26.05.2006, 05:31
  4. loteria
    De hrisi în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Ultimul post: 23.01.2006, 03:50
  5. pt loteria dv
    De bastiano în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 19.12.2005, 11:48

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •