Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 40

Subiect: Prieteni in America

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    731
    Putere Rep
    11

Implicit

curios...in general tre sa le ai cu bautura ca sa te integrezi in grupuri de latino....asta am observat aici in NY...la o bere esti cel mai bun prieten al lor...de la 2....nu mai zic... ;)
    amarat...daaa o duc bine!

Data înscrierii
    03.05.2009
    Locație
    Puerto Rico
    Posturi
    506
    Putere Rep
    8

Implicit

In cazul asta tre' sa ma apuc de baut ce sa fac
    Life is full of surprises!

Data înscrierii
    13.01.2010
    Posturi
    78
    Putere Rep
    5

Implicit

BUNA .Eu sunt m-ai ''norocoasa ''.mi-am facut o prietena venita din Columbia am cunoscuto la scoala , am schimbat numere de telefon , cand vorbim la telefon s-au la scoala nu gaseste alt subiect decat meciurile de fotbal acum sunt de actualitate dar alceva nu vorbeste numai de fotbal atat de parca ar fi fost comentatoare de meciuri in tara ei .Am invitato la masa intr-o seara nici eu nici sotul meu nu am apucat sa vorbim altceva numai ia a vorbit ne-a zapacit.

Data înscrierii
    03.05.2009
    Locație
    Puerto Rico
    Posturi
    506
    Putere Rep
    8

Implicit

Citat Postat în original de ornella Vezi post
    BUNA .Eu sunt m-ai ''norocoasa ''.mi-am facut o prietena venita din Columbia am cunoscuto la scoala , am schimbat numere de telefon , cand vorbim la telefon s-au la scoala nu gaseste alt subiect decat meciurile de fotbal acum sunt de actualitate dar alceva nu vorbeste numai de fotbal atat de parca ar fi fost comentatoare de meciuri in tara ei .Am invitato la masa intr-o seara nici eu nici sotul meu nu am apucat sa vorbim altceva numai ia a vorbit ne-a zapacit.
    Hehe macar e ceva nu?Eu cred ca oamenii aici,si in general latino plp, sunt de treaba.Doar ca nu am avut eu norocul sa ma apropii de cineva, cum spuneam din cauza faptului ca nu prea ''ies''.Si stiu ce spui despre oameni care vb f mult.Si eu vb mult dar am intalnit si altii care ma depasesc

Data înscrierii
    07.11.2008
    Posturi
    16
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Corry26 Vezi post
    Buna fetele.Am citit si eu aici ce spuneti voi si ma confrunt cu aceeasi problema.Inca sincer, voi sunteti norocoase.Dar eu simt cateodata ca o iau razna de atata singuratate.Dupa cum se vede in profil eu sunt in Puerto Rico,da,cu spanioloaicele.Aici se vorbeste spaniola iar eu nu vb spaniola foarte bine.Depinde de persoanele cu care vb si cum se exprima ele.Nimeni nu vb engleza inafara de al meu sot aici.Nu am gasit pe nimeni sa schimb o vorba in engleza.Stau intr-un orasel departe de capitala.Pai ce sa va zic,aici nu e mare lucru de facut.Eu stau in casa toata ziua singura si abia seara mai ies si eu.La un mall,pe pista sa mai imi dezmortesc picioarele un pic,pe la soacra-mea,pe la bunica si cam atat.Sambata si Duminica la un film intr-un oras mai departe,iar la soacra-mea si cam atat.Sincer totul e ca o roata.Eu nu am nici o prietena si nu stiu daca voi avea.De munca inca nu mi-am cautat.sper sa ma angajez la el la servici dar inca nu se poate.Chiar i-am spus sa-mi aduca ceva de facut acasa ca nu mai pot.Si stau si ma intreb ce naiba oi face.Ma bazam pe nevasta fratelui lui.E draguta cand vine aici,radem ,glumim,e de aceeasi varsta cu mine.....e daca a plecat gata,pa,o mai vezi peste 3 saptamani.Am mai sunat-o eu la inceput dar daca am vazut ca ea nimic,am renuntat.Sper totusi ca in timp sa se rezolve ceva ca e aiurea rau.Inteleg pe toata lumea care se plange de singuratate.Toti sunt draguti,zambesc si te saluta.Familie mare,ne intalnim doar de vreo sarbatoare.Dar ce sa fac,de ,eu am ales sa vin aici si nu pot sa ma plang nu?
    Pai de ce nu faci o scoala, niste cursuri, ceva. Nu ma refer la scoala de limba spaniola, ci o meserie, ceva. O meserie in plus e o mana in plus. Si-ti tine si mintea ocupata. Vezi si tu ce cere piata, stiu si eu? Asistentele medicale vor avea de lucru intotdeauna. Poate invatatoare, profesoara, educatoare de gradinita (poate deschizi tu o gradinita) Poate in turism...nu poti sa stai acasa si sa nu faci nimic, ca te paleste depresia pana la urma....

Data înscrierii
    03.05.2009
    Locație
    Puerto Rico
    Posturi
    506
    Putere Rep
    8

Implicit

Citat Postat în original de nilda Vezi post
    Pai de ce nu faci o scoala, niste cursuri, ceva. Nu ma refer la scoala de limba spaniola, ci o meserie, ceva. O meserie in plus e o mana in plus. Si-ti tine si mintea ocupata. Vezi si tu ce cere piata, stiu si eu? Asistentele medicale vor avea de lucru intotdeauna. Poate invatatoare, profesoara, educatoare de gradinita (poate deschizi tu o gradinita) Poate in turism...nu poti sa stai acasa si sa nu faci nimic, ca te paleste depresia pana la urma....
    O spui de parca ar fii asa de usor!

Data înscrierii
    07.11.2008
    Posturi
    16
    Putere Rep
    0

Implicit

O spui de parca ar fii asa de usor!
    Depresia te paleste tare usor, sa n-ai nici o indoiala. Si nici nu doare, nici nu stii cand te-a lovit. Cand iti dai seama e , de obicei, tarziu . Daca-ti dai seama....

Cu scoala...sigur ca e greu. Doar gandeste-te ce vrei sa fii peste 10 ani. O plictisita, acrita sau deprimata, care a irosit 10 ani din viata nefacand nimic, sau iti rupi oasele invatand acuma si peste 10 ani razi si zici: bine ca m-am mobilizat. Doar tu poti sa hotarasti

Data înscrierii
    03.05.2009
    Locație
    Puerto Rico
    Posturi
    506
    Putere Rep
    8

Implicit

Citat Postat în original de nilda Vezi post
    Depresia te paleste tare usor, sa n-ai nici o indoiala. Si nici nu doare, nici nu stii cand te-a lovit. Cand iti dai seama e , de obicei, tarziu . Daca-ti dai seama....

Cu scoala...sigur ca e greu. Doar gandeste-te ce vrei sa fii peste 10 ani. O plictisita, acrita sau deprimata, care a irosit 10 ani din viata nefacand nimic, sau iti rupi oasele invatand acuma si peste 10 ani razi si zici: bine ca m-am mobilizat. Doar tu poti sa hotarasti
    Peste 10 ani am de gand sa fiu deja mama mandra de copilul meu pe care am sa-l educ f bine.....vreau sa pot spune ca am calatorit in toate locurile unde mi-am propus si bineinteles vreau sa-l aud pe sotul meu spunandu-mi ca sunt ''o doamna in adevaratul sens al cuvantului'' if u know what i mean Asa ca nu eu o sa fiu acrita ,plictisita sau deprimata de peste 10 ani.O sa fiu o scumpa si o dulce ca acum!

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    Lala Land
    Posturi
    2.562
    Putere Rep
    24

Implicit

Peste 10 ani am de gand sa fiu deja mama mandra de copilul meu pe care am sa-l educ f bine.....vreau sa pot spune ca am calatorit in toate locurile unde mi-am propus si bineinteles vreau sa-l aud pe sotul meu spunandu-mi ca sunt ''o doamna in adevaratul sens al cuvantului'' if u know what i mean Asa ca nu eu o sa fiu acrita ,plictisita sau deprimata de peste 10 ani.O sa fiu o scumpa si o dulce ca acum!
    Toate panzele sus,Corry!

We are the people our parents warned us about.
    -- Jimmy Buffett

You know there is a problem with the education system when you realize that out of the 3 R's only one begins with an R.
    -- Dennis Miller

Life is what happens to you while you're busy making other plans.

Data înscrierii
    03.05.2009
    Locație
    Puerto Rico
    Posturi
    506
    Putere Rep
    8

Implicit

Citat Postat în original de divo Vezi post
    Toate panzele sus,Corry!
    Sa ne ajute Dumnezeu la toti sa fim fericiti si sa ne indeplinim toate dorintele.Daca nu, macar sa fim sanatosi!

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Prieteni noi
    De ShayD în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 30
    Ultimul post: 06.12.2007, 08:24
  2. Noi prieteni
    De GeaninaMN în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 17.09.2007, 09:59
  3. prieteni
    De adda în forumul Comunitatea romaneasca din Southeast
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 31.12.2006, 03:51
  4. prieteni
    De savastreni în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 23.12.2006, 06:37
  5. Noi prieteni
    De stefanm în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli