Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 19 din 19 PrimulPrimul ... 9171819
Rezultate 181 la 185 din 185

Subiect: Intersectii

Data înscrierii
    20.11.2004
    Locație
    Germany, Köln
    Posturi
    2.188
    Putere Rep
    29

Implicit

Poate cineva sa spuna cât timp avem?
    tonita=toni42

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Cand pierzi rabdarea si nu-ti gasesti locul niciunde, nu-ti mai place de nimeni si de nimic, numeri minutele si orele si ai impresia ca deja n-ai timp de facut multe ce voiai sa mai termini, iti organizezi lucrurile si le rearanjezi de zeci de ori intr-o saptamana si astepti sa se intimple ceva undeva, sa auzi o veste sau o noutate, dormi mult ... asa din senin adormi iar cand te trezesti ai impresia ca cineva e langa tine, insa nu-ti convine de prezenta asta, vrei sa fugi dar n-ai unde ca te urmareste peste tot ... s-ar putea sa fie cineva drag din familie sau cineva deja mort de o vreme, cand visezi doar cu cei trecuti de mult iar visele par realitate parca au fost cu tine undeva sau tu ai fost cu ei intr-un loc cateodata cunoscut, altadata nu ... atunci poti sa incepi numaratoarea inversa ca nu mai ai foarte mult timp!!!

Data înscrierii
    20.11.2004
    Locație
    Germany, Köln
    Posturi
    2.188
    Putere Rep
    29

Implicit

dormi mult ... asa din senin adormi iar cand te trezesti ai impresia ca cineva e langa tine, insa nu-ti convine de prezenta asta, vrei sa fugi dar n-ai unde ca te urmareste peste tot ...
    Ceea ce descrii e un cosmar, Olga. Cum poti sa faci diferenta între vis si realitate?
    tonita=toni42

Data înscrierii
    13.01.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    697
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de toni42 Vezi post
    Poate cineva sa spuna cât timp avem?
    Daca te referi la cat timp avem de trait; raspunsul este simplu: Nu poate nimeni sa spuna, numai Dumnezeu cunoaste soarta fiecaruia.

"Căci pentru orice lucru este o vreme şi o judecată şi nenorocirea paşte pe om. Dar el nu ştie ce şi cum se va întîmpla, căci n'are nici cine-i spune. Omul nu este stăpîn pe suflarea lui ca s'o poată opri, şi n'are nici o putere peste ziua morţii"

"Cînd mi-am pus inima să cunosc înţelepciunea şi să mă uit cu băgare de seamă la truda pe care şi-o dă omul pe pămînt, căci omul nu vede somn cu ochii, nici zi nici noapte, am văzut atunci toată lucrarea lui Dumnezeu, am văzut că omul nu poate să pătrundă ce se face supt soare; oricît s'ar trudi el să cerceteze, tot nu va putea afla; şi chiar dacă înţeleptul ar zice că a ajuns să înţeleagă, tot nu poate să găsească."

Ecclesiast 8:6-8; 16-17
    "What we've got here is failure to communicate. Some men you just can't reach."

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de toni42 Vezi post
    Ceea ce descrii e un cosmar, Olga. Cum poti sa faci diferenta între vis si realitate?
    Refuzi sa crezi dar e treaba ta, ce am descris nu este cosmar dar tu preferi ceva cu Dumnezeu sa te linistesti. Inteleg dar cred ca stii ca nu exista asa creaturi sfinte desi crezi in ei/ele si parca ai muri mai linistit cu gand religios.
    E greu de facut diferenta intre vis si realitate in acea faza al vietii, chiar si mai devreme, cateodata visele par realitati dar trebuie sa te convingi pe tine de asta.

Pagina 19 din 19 PrimulPrimul ... 9171819

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •