Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 15 din 15 PrimulPrimul ... 5131415
Rezultate 141 la 150 din 150

Subiect: American National Hockey League (NHL) – 2009-2010

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.223
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    P.S. Jiji, se facura 24 de Stella Artois dude.
    Nu-s probleme, "spargem" vreo 4 si restul le iei acasa.
    A scos Niemi ala niste goluri ca si facute aseara ..ma durea capul.

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.392
    Putere Rep
    28

Implicit

Multam kiddy! Nu stiu care e pozitia ta apropo de acest meci si cine consideri ca a fost mai bun, dar Blackhawks a castigat in propria lor sala (unde aveau 9-1 castigate in ultimele meciuri), au jucat ofensiv, au facut si unele greseli e edevarat, dar important e ca au castigat cupa dupa o "seceta" de 49 de ani si ne-au scutit pe noi, suporterii, de emotiile unui meci 7.
    Din pacate n-am vazut meciul. Am avut o "serata" cu compania la un club de golf.

Am sperat sa fie si un al saptelea meci, dar asta e...
    When the going gets tough, the tough get going
    Nu stiu ce-nseamna, da'mi place cum suna.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit Felicitari Chicago Blakhawks

...gata si cu finala si cu barul ...dar nu si cu comentariile analitice finale de rigoare

Dupa parerea mea Blackhawks au castigat meritat cupa luand in ansamblu evolutia lor in grupe si conferinta pana in finala. Si spun asta privind pozitia ocupata pana in playoffs dar si evolutia lor pana la finala cu Flyers.

2- Chicago 52 victorii si 112 puncte, la un sinur punct de locul 1 in conferinta de vest.
    7- Philadelphia 41 victorii si 88 puncte, la 33 puncte de primul loc in conferinta de est.

In schimb Flyers (7) au avut o evolutie surprinzatoare meritata in playoffs eliminand locurile 2 NJ, 6 Boston si 8 Montreal, practic ajungand in finala cupei trecand de ultima clasata in finala conferintei.
    Evolutia Blackhawks (2) a fost si mai spectaculoasa eliminand locurile 7 Nashville, 3 Vancouver si 1 St.Jose, practic jucand in turul 3 chiar ca o finala de conferinta.

Meciul final de ieri seara a fost pe cat se poate de spectaculos, miza fiind maxima pt ambele echipe, Flyers tragand tare sa scoata meciul 7 iar Blackhawks sa castige si sa nu mai fie fortata la un al 7-lea meci. Aparent presiunea a fost mai mare pentru Flyers mai ales ca au jucat in fata suporterilor, in comparatie cu ceilalti care savurau meciul la bar sau intepeniti pe canapea

Din pacate aseara am ajuns acasa in pauza dintre repriza 1 si 2, dar si cele 2 reprize (+OT) pe care le-m prins au fost suficiente sa-mi fac o imagine concluziva a partidei.
    Chicago a jucat mai bine si a shutat mai mult la poarta speculand orice ocazie.
    Nu pot sa nu aduc in discutie meritele portarului Niemi care a fost de exceptie aparand shuturi considerate imposibil de aparat, dar in acelasi timp nu trebuie ignorate nici meritele lui Leighton care a fost solicitat la maximum aparand 37 din 41 spre deosebire de Niemi care a aparat 21 din 24
    Deci, este evident ca, practic atacul Hawks-ilor a fost superior aducand castig de cauza in Chicago si astfel castigand Stanley Cup.

Felicitari Blackhawks ...dar si felicitari Flyers pentru spectacolul daruit noua .......
    "consumatorilor"
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.333
    Putere Rep
    30

Implicit

Draga sorin,
    iata ca dupa 49 de ani Chicago castiga cupa Stanley, o perfomanta uriasa in sportul profesionist. Un comentator la radio azi dimineata spunea ca trofeul Cupa Stanley e printre cele mai grele de castigat din toate trofeele puse in joc in sport in general.
    Blackhawks merita victoria pentru ca a fost peste Zburatorii aia nesuferiti din Philadelphia. Pur si simplu au fost mai buni.
    Nu trebuie sa-ti ascult ca aici, cel putin in Quebec, nu stiu in restul Canadei, toti au fost cu Chicago. La radio, la tv, in ziare, nimeni nu-si ascundea simpatia pentru echipa ta.
    Bravo Chicago!
    Sper sa te duci la parada traditionala ce va avea loc cu toata echipa Blackhawks.
    Felicitari!
    Despite that it is written on the signpost "Do not pick-up the flowers" it is useless against the wind that does not know to read. (Hindu Poem)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.509
    Putere Rep
    10

Implicit Statistici

Citat Postat în original de christianT Vezi post
    iata ca dupa 49 de ani Chicago castiga cupa Stanley, o perfomanta uriasa in sportul profesionist.
    1. Chicago Blackhawks a castigat Stanley Cup dupa 49 de ani, cea mai lunga perioada de “seceta” din NHL.

2. Meciul 6 dintre Chicago Blackhawks si Philadelphia Flyers a avut cel mai mare rating la televiziune, din anul 1974, fiind deci cel mai vizionat meci #6 din ultimii 36 de ani, cu 8.28 milioane de telespectatori!!!

3. In Chicago, jumatate din locuintele care aveau televizoarele in functiune, erau setate pe meciul de hochei #6.
    Citat Postat în original de christianT Vezi post
    Blackhawks merita victoria pentru ca a fost peste Zburatorii aia nesuferiti din Philadelphia. Pur si simplu au fost mai buni.
    .............................
    Bravo Chicago!
    ..........................
    Felicitari!
    Multumesc Cristi! Stiu ca-s felicitari sincere si sunt apreciate.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.509
    Putere Rep
    10

Implicit Chicago Blackhawks Stanley Cup Parade 11 June 2010

Nebunie, nu alta la parada Blackhawks de vineri 11 iunie 2010 la Chicago.

Fotografii si filmulet cu parada Blackhawks din Chicago:

Un filmulet mai profesionist, aici:
    http://www.wgntv.com/sports/hockey/b...ind-the-scene/

Cica au fost 2 milioane de fani la parada de la Chicago:
    http://www.chicagobreakingnews.com/2...ks-parade.html

Aici va puteti face o idee mai buna despre cata lume a fost numai in imediata apropiere unde a fost show-ul, fara a tine cont de cei de pe traseu:

O sa mai adaug cate ceva, pe masura ce gasesc.

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.392
    Putere Rep
    28

Implicit Halak

Conducerea "canadianului" (mi-am pus tot timpul intrebarea de ce Le Canadien si nu Les Canadiens?) a luat cea mai suprinzatoare decizie, dar deja suntem obisnuiti cu astfel de decizii pe aici. Asadar, s-au debarasat de Halak in favoarea lui Price, care nu stiu de ce, nu-mi inspira deloc incredere. Contrar multor pareri avizate, inalt avizate de prin conducerea clubului, mie nu-mi inspira nimic baiatul asta. Si nu sunt singur.
    Tare ma tem ca la anu' o sa ia baietii o pauza cu seriile.

Anyway, imi pare rau ca Halak nu mai apara culorile Montreal-ului. L-am apreciat tot timpul, chiar dinainte de a produce miracolul din acest sezon. De cand il seconda pe Huet. Nu numai pentru prestanta din fata portii, dar si in rest, pentru atitudinea lui generala. Pe cand Price... cu fumuri de la inceput.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.509
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de kiddy Vezi post
    Conducerea "canadianului" (mi-am pus tot timpul intrebarea de ce Le Canadien si nu Les Canadiens?) a luat cea mai suprinzatoare decizie, dar deja suntem obisnuiti cu astfel de decizii pe aici.
    NU esti singurul. Mi-au stricat seara astia, cand am aflat ca Byfuglien a fost dat la Atlanta, impreuna cu Eager si Sopel. Byfuglien a dat cateva goluri decisive in playoffs si era printre favoritii mei.
    http://sports.yahoo.com/nhl/news;_yl...thrasherstrade

Pana la urma....it's all about the money
    Bafta oriunde te-ai afla Big Buff!

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.392
    Putere Rep
    28

Implicit

NU esti singurul. Mi-au stricat seara astia, cand am aflat ca Byfuglien a fost dat la Atlanta, impreuna cu Eager si Sopel. Byfuglien a dat cateva goluri decisive in playoffs si era printre favoritii mei.
    http://sports.yahoo.com/nhl/news;_yl...thrasherstrade

Pana la urma....it's all about the money
    Macar Byfuglien (asta al tau, de nu-i pot scrie numele) a plecat cu un inel pe deget...

Pe de alta parte astazi am aflat ca Le Canadien s-au hotarat sa-l tina pe Tomas Plekanec si i-au oferit un contract pe 5 ani. Sper sa joace cel putin la fel de bine ca in ultimul sezon, cand a suplinit cu brio lipsa lui Cammalleri, scos pe tusa timp de vreo 3 luni dupa ce dobitocul de Volchenkov i-a rupt genunchiul.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.509
    Putere Rep
    10

Implicit La predarea stafetei

Avand in vedere ca tocmai incepe editia 2010-2011 a "playoffs", inchid acest topic si-l trec la "arhiva de aur". Sper ca Blackhaks sa-si apere cupa intr-un mod cat mai onorabil anul acesta si sa mearga cat mai departe, sansele de a repeta fiind mici, datorita faptului ca au pierdut atatia jucatori valorosi.

Cei mai buni sa castige si...Go Blackhaks!

Pagina 15 din 15 PrimulPrimul ... 5131415

Subiecte similare

1. American National Hockey League (NHL) – 2010-2011
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 92
    Ultimul post: 16.06.2011, 14:27
  2. Europa League/Liga Europa 2009-2010 live–discutii,info meciuri live, tragere la sorti
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 83
    Ultimul post: 25.02.2010, 19:36
  3. Champions League 2009-2010 fotbal live –discutii, info meciuri live, tragere la sorti
    Răspunsuri: 42
    Ultimul post: 09.12.2009, 16:10
  4. Champions League 2008-2009 - Steaua si CFR Cluj
    Răspunsuri: 34
    Ultimul post: 10.12.2008, 22:23
  5. Concurs American Computer Science League
    De Anariam în forumul Comunitatea romaneasca din Southwest
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 12.03.2007, 08:22

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •