Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 15 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 150

Subiect: American National Hockey League (NHL) – 2009-2010

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit American National Hockey League (NHL) – 2009-2010

Pentru ca am vazut ca exista interes, am deschis acest topic pentru cei carora le place hocheiul pe gheata american.

In primul rand, voi da un link important, pentru cei care nu au posibilitatea sa vizioneze meciurile in direct (live) la televizor, dar o pot face pe internet. Acesta este:
    http://www.myp2p.eu/competition.php?...line=icehockey

Poate ar fi bine ca cei care participa la discutii, sa precizeze si care este echipa lor favorita. In ceea ce ma priveste, sunt fan Chicago Blackhawks. Acestia au avut un parcurs foarte bun, pana in ultimele etape, cand au pierdut trei meciuri la rand, ceea ce constituie o surpriza. Sper sa-si revina urgent si sa castige conferinta de vest, desi au probleme mari cu apararea, dupa ce doi oameni de baza au fost accidentati in aceste ultime trei meciuri, (Campbell, cu coaste rupte de catre Ovechkin de la Washington Capitals (suspendat doar doua etape pentru asta) si Seabrook, dat cu capul de pereti de catre Wisniewski de la Anaheim Ducks (care a fost suspendat 8 etape).

Blackhawks joaca in seara asta la Los Angeles Kings si sper ca Pisoi sa-si roada mustatile dupa meciul asta.

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.333
    Putere Rep
    30

Implicit

Buna idee acest topic!

Cum era si normal, sunt fan al echipei Les Canadiens de Montreal:

http://canadiens.nhl.com/

Sambata jucam cu Maple Leafs din Toronto! Dupa 6 victorii consecutive, speram, de ce nu, a 7! Halack sa traiasca, ca e cel mai bun! Habsii mei au cunoscut probleme destul de mari in ultimii ani, au schimbat antrenorul, proprietarul, mai de curand directorul tehnic si-a dat demisia.
    Asta pentru asteptarile sunt mari, intr-un oras care miroase a hockey la fiecare colt de strada.
    Sa mai adaug ca pentru prima data, dupa actualele reguli, s-a jucat hockey chiar aici la Montreal de catre niste englezi studenti de la Universitatea McGill. pe la inceputul secolului XX. Hockeyul este deci un sport canadian prin nastere.
    Ultima modificare făcută de christianT; 18.03.2010 la 19:13.
    Despite that it is written on the signpost "Do not pick-up the flowers" it is useless against the wind that does not know to read. (Hindu Poem)

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de christianT
    Ca sa se stie: Cel mai bun jucator de hockey din istoria LNH (asa se scrie in franceza) a fost Wayne Gretzky, canadian din Ontario, mai numit si The great one!
    ...numai cine nu e fan de hockey nu stie asta!

...fara discutie ca este si poate va ramane mult timp cel mai bun jucator ...nu numai din liga dar si din lume.

...pai cum pot sa-l uit? ...cine i-a dus pe KINGS in finala (unica) cu voi?

...din pacate McSorley cu tampeniile pe care le-a facut in finala cu voi l-a frustrat pe The great one sa aduca raza de lumina si in US (LA)
    Citat Postat în original de christianT
    Sambata jucam cu Maple Leafs din Toronto! Dupa 6 victorii consecutive, speram, de ce nu, a 7!
    ...te mai indoiesti? ...pai Edmonton si Toronto au ajuns ciuca batailor din liga
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.333
    Putere Rep
    30

Implicit

De ce-mi era frica, nu am scapta. Buturuga mica a rasturnat carul mare..adica Toronto a castigat contra Montreal la lovituri, dupa prelungiri. Se incinge lupta pentru un loc de jucat in serii.
    Despite that it is written on the signpost "Do not pick-up the flowers" it is useless against the wind that does not know to read. (Hindu Poem)

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de christianT Vezi post
    De ce-mi era frica, nu am scapta. Buturuga mica a rasturnat carul mare..adica Toronto a castigat contra Montreal la lovituri, dupa prelungiri. Se incinge lupta pentru un loc de jucat in serii.
    christiane, las' ca stati bine deocamdata ...din pacate locul 5 e cam putred pentru ca sunt 3 echipe cu acelasi punctaj ...iar de la 5-9 sunt doar 4 puncte
    ...comparativ cu conferinta de vest unde Kings e pe 6 iar diferenta de puncte intre 6-9 e de 6

p.s "nesuferitii" aia din Chicago chipurile s-au instalat pe primul loc ...dar daca ramane asa si pica cu Detroit sau Colorado ...le-o trage indiferent care e

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    p.s "nesuferitii" aia din Chicago chipurile s-au instalat pe primul loc ...dar daca ramane asa si pica cu Detroit sau Colorado ...le-o trage indiferent care e
    Stai usor, ca jucam maine cu Phoenix si astia sunt in mare vana, n-au mai pierdut de 9 meciuri, asa ca nu-s sigur ca vom castiga, chiar daca jucam acasa. Dupa cum vezi, Phoenix ne-a ajuns la puncte si i-au depasit pe "rechinii" de la San Jose. O sa fie meci tare de tot maine la Chicago. Sper sa-i mai tempereze pe coiotii aia, ca li s-a cam urcat la cap caldura aia de desert.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Stai usor, ca jucam maine cu Phoenix si astia sunt in mare vana, n-au mai pierdut de 9 meciuri, asa ca nu-s sigur ca vom castiga, chiar daca jucam acasa. Dupa cum vezi, Phoenix ne-a ajuns la puncte si i-au depasit pe "rechinii" de la San Jose. O sa fie meci tare de tot maine la Chicago. Sper sa-i mai tempereze pe coiotii aia, ca li s-a cam urcat la cap caldura aia de desert.
    ...lasand gluma la o parte nu intentionez sa ofensez pe nimeni (nesuferiti=rivali) ...ci doar sa va irit
    ...Chicago are un an bun si e meritul lor ca au ajuns pe primele locuri ...si nu mi-ar fi mirarea sa faca surprize
    ...pana la urma aia care nu e echipa ta favorita tot rivala sau "nesuferita" se numeste

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...lasand gluma la o parte nu intentionez sa ofensez pe nimeni (nesuferiti=rivali) ...ci doar sa va irit
    Relax, am vazut ghilimelele de la la "nesuferiti" si imi dau seama cand e gluma. In materie de hochei, eu sunt cam incepator, ca abia anul trecut a inceput sa-mi placa mai tare, deoarece Blackhawks era cam singura echipa din Chicago care mai batea pe cineva, ca in rest, baschetul, baseball-ul, fotbalul american, au ajuns de rasul lumii. De atunci, incetul cu incetul mi-a intrat microbul cu hocheiul si am devenit destul de dependent de el.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

... In materie de hochei, eu sunt cam incepator, ca abia anul trecut a inceput sa-mi placa mai tare, deoarece Blackhawks era cam singura echipa din Chicago care mai batea pe cineva, ....
    ...welcome to the club "bobocule" ...abia asteptam sa iasa careva pe "faleza" cu sportul asta ...chipurile "canadian" ...in care sa ne duelam in crose de "molid" si armura de "nisip" ...si far' sa ne scoatem "dintii" sau "maxilare" protejate de "amalgame" ...a la "visinata lui GNC"
    .....ca in rest, baschetul, baseball-ul, fotbalul american, au ajuns de rasul lumii. De atunci, incetul cu incetul mi-a intrat microbul cu hocheiul si am devenit destul de dependent de el.
    ...maestre! ...cum sunt sigur ca sti! ...ie totul business p-aici, si ie interese personale in administratia sporturilor profesioniste ...nu ca la al'a jiji

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.158
    Putere Rep
    32

Implicit

Auzi ..da' de ce ne jucam noi cu ei, daca se joaca fiecare in tara lui inseamna ca ei au doar 4 echipe?

http://www.nhl.com/ice/standings.htm...d=nav-stn-main

Go Devils Go!!

valeu unde-s de ex frunzele de artar tocmai pe 15 la fundul sacului.

Pagina 1 din 15 12311 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. American National Hockey League (NHL) – 2010-2011
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 92
    Ultimul post: 16.06.2011, 14:27
  2. Europa League/Liga Europa 2009-2010 live–discutii,info meciuri live, tragere la sorti
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 83
    Ultimul post: 25.02.2010, 19:36
  3. Champions League 2009-2010 fotbal live –discutii, info meciuri live, tragere la sorti
    Răspunsuri: 42
    Ultimul post: 09.12.2009, 16:10
  4. Champions League 2008-2009 - Steaua si CFR Cluj
    Răspunsuri: 34
    Ultimul post: 10.12.2008, 22:23
  5. Concurs American Computer Science League
    De Anariam în forumul Comunitatea romaneasca din Southwest
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 12.03.2007, 08:22

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •