Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 15 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 150

Subiect: American National Hockey League (NHL) – 2009-2010

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.392
    Putere Rep
    28

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    valeu unde-s de ex frunzele de artar tocmai pe 15 la fundul sacului.
    Cam pe-acolo le place sa stea de vreo cateva sezoane, dar tare mi-i ca de la anu' o sa pofteasca si ei la un loc in play-off...

Cat despre ce mentiona sorin mai sus, vizavi de pedeapsa aplicata lui Ovechkin, se vede clar cam e guvernata liga...
    When the going gets tough, the tough get going
    Nu stiu ce-nseamna, da'mi place cum suna.

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.333
    Putere Rep
    30

Implicit

Scurt, sec, fara menajamente, Senatorii din Ottawa ne-au aratat ca mai avem inca mult pana sa fim siguri ca vom juca seriile...Canadienii mei au pierdut cu 2-0 la Ottawa. In schimb, in Jurnalul de Montreal de azi, se vorbea foarte frumos, la superlativ, de Kings! Am scris asta pentru ca stiu ca cineva de pe forum se va bucura.

Intrebare pentru fanii acestui topic:

Nu gasiti ca hockeyul este mai spectaculos decat soccerul? Ca hockeyul este mai dinamic, asta cu siguranta ca e adevarat.

Eu nu cred ca soccerul va putea vreodata sa detroneze hockeyul in USA si Canada.
    Ultima modificare făcută de christianT; 23.03.2010 la 14:37.
    Despite that it is written on the signpost "Do not pick-up the flowers" it is useless against the wind that does not know to read. (Hindu Poem)

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Auzi ..da' de ce ne jucam noi cu ei, daca se joaca fiecare in tara lui inseamna ca ei au doar 4 echipe?
    ...maestre, sincer nu credeam ca esti "bagat" si in hockey ...dar ma bucur sa mai am/avem un "rival" de nadejde
    ....valeu unde-s de ex frunzele de artar tocmai pe 15 la fundul sacului.
    ...s-avem pardon ...in total sunt 6 echipe mai sus de granita de nord ...sa cred ca ai eliminat "coada de #15" ...Edmonton si Toronto

p.s. ...la comentariu! ...fifi ...mi-ar fi placut sa fie p-aici

Citat Postat în original de christianT Vezi post
    Scurt, sec, fara menajamente, Senatorii din Ottawa ne-au aratat ca mai avem inca mult pana sa fim siguri ca vom juca seriile...Canadienii mei au pierdut cu 2-0 la Ottawa. In schimb, in Jurnalul de Montreal de azi, se vorbea foarte frumos, la superlativ, de Kings! Am scris asta pentru ca stiu ca cineva de pe forum se va bucura.
    ...christiane, ...noi astia "de rand" nu putem decat sa ne bucuram daca "echipa locala" ...cu care suntem "infipti" ...prin "naturalizare" ...din pacate interesele de business ale celor care "trag sfori" ...ne afecteaza sufleteste ...pe noi astia care indragim ...nu numai hochei dar ....si orice alt sport

Intrebare pentru fanii acestui topic:

Citat Postat în original de christianT Vezi post
    Nu gasiti ca hockeyul este mai spectaculos decat soccerul? Ca hockeyul este mai dinamic, asta cu siguranta ca e adevarat.

Eu nu cred ca soccerul va putea vreodata sa detroneze hockeyul in USA si Canada.
    ...maestre christianT, ...dupa intrebarea ta, daca eram acum amandoi la "beraria lui Opium" ...mai ca ma batea gandul sa-ti "samponez carliontii" cu o bere "seaca"
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Stai usor, ca jucam maine cu Phoenix si astia sunt in mare vana, n-au mai pierdut de 9 meciuri, asa ca nu-s sigur ca vom castiga, chiar daca jucam acasa. Dupa cum vezi, Phoenix ne-a ajuns la puncte si i-au depasit pe "rechinii" de la San Jose. O sa fie meci tare de tot maine la Chicago. Sper sa-i mai tempereze pe coiotii aia, ca li s-a cam urcat la cap caldura aia de desert.
    Blackhawks au castigat aseara cu 2-0 si i-a mai temperat un pic pe aia din Phoenix, ca prea-si luasera viteza, revenind (pentru cat timp oare?) pe primul loc in conferinta de vest, cu un punct inaintea celor de San Jose. E incinsa tare treaba aici, in conferinta de vest la varful clasamentului, ca Chicago are 99 de puncte, San Jose 98 si Phoenix 97, orice fiind posibil.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.159
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...s-avem pardon ...in total sunt 6 echipe mai sus de granita de nord ...sa cred ca ai eliminat "coada de #15" ...Edmonton si Toronto
    Scuzitele mele indreptate catre poporul canadian, pe Vancouver i-am omis, iar pe petrolisti pur si simplu nu i-am vazut. No, acu' din 30 ..ce mi-e 4 ce mi-e 6.

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ......din pacate interesele de business ale celor care "trag sfori" ...ne afecteaza sufleteste ...pe noi astia care indragim ...nu numai hochei dar ....si orice alt sport
    Asa e.

Devilshii mei au urcat pe 2 dar tot sunt la 16 puncte de capitalisti. Nu-i nimic, hai baietii, mana pe lopa.. aia pe crosa si la treaba!

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.333
    Putere Rep
    30

Implicit

hai sa vin cu ceva nou pe acest topic! Chiar acuma, cand scriu acest topic, Tricolorii mei joaca cu Sabres din Buffalo! bai ce meci! Conducem cu 1-0 in prima repriza, dar noi stim ca asta nu inseamna aproape nimic, atat de dinamic e sportul asta, situatia se poate rasturna in doar 20 de secunde!
    Go Habs go!!!!!!!!!!!!!!!!! Hai Kostitsyn, da-le o boaba la americanii astia, arata-le ca hockeyul e un sport canadian!!!!!!!!!!!!!
    Despite that it is written on the signpost "Do not pick-up the flowers" it is useless against the wind that does not know to read. (Hindu Poem)

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.392
    Putere Rep
    28

Implicit

Mah, da' bolovani mai sunt "les Canadiens" astia... Conduc tot meciul cu 2-0 contra Bufallo si o incaseaza in ultimele 3 minute. Cu Price in poarta, doar nu se asteptau sa castige contra lui Miller la tras la poarta in prelungiri. Hmm...

Bolovani cu carul... Dar si arbitrii cred ca au fost prea zelosi impotriva "canadienilor".
    When the going gets tough, the tough get going
    Nu stiu ce-nseamna, da'mi place cum suna.

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.333
    Putere Rep
    30

Implicit

Citat Postat în original de kiddy Vezi post
    Mah, da' bolovani mai sunt "les Canadiens" astia... Conduc tot meciul cu 2-0 contra Bufallo si o incaseaza in ultimele 3 minute. Cu Price in poarta, doar nu se asteptau sa castige contra lui Miller la tras la poarta in prelungiri. Hmm...

Bolovani cu carul... Dar si arbitrii cred ca au fost prea zelosi impotriva "canadienilor".
    Nici n-am dormit bine azi noapte. Imi venea sa sparg televizorul..Asta e.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

...au luat-o pe coaja si ai mei ...dar tot au luat un punct la SO dupa egalare
    ...hai ca azi e zi plina ...11 meciuri

St. Louis-KINGS
    Columbus-Chicago
    Montreal-Florida
    New Jersey-N.Y. Rangers

...sa speram ca maine nu o sa avem 4 televizoare sparte
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.333
    Putere Rep
    30

Implicit

Calice..de tabarnak de sacrament que ca me fait chier!!!!!! Cris de tabarnak de calice!!!!!!!!!!!!!
    Mai sus sunt doar injuraturi in limba astora de aici, de altfel nevinovate, nu se compara cu cele din iubita noastra limba materna.
    Asa am comentat azi dimineata cand m-am intalnit cu colegii meu despre esecul elevilor lui Jacques Martin, adica iubitii nostri hockeyisti din Montreal.
    Tabarnak!!!!!!!

Pagina 2 din 15 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. American National Hockey League (NHL) – 2010-2011
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 92
    Ultimul post: 16.06.2011, 14:27
  2. Europa League/Liga Europa 2009-2010 live–discutii,info meciuri live, tragere la sorti
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 83
    Ultimul post: 25.02.2010, 19:36
  3. Champions League 2009-2010 fotbal live –discutii, info meciuri live, tragere la sorti
    Răspunsuri: 42
    Ultimul post: 09.12.2009, 16:10
  4. Champions League 2008-2009 - Steaua si CFR Cluj
    Răspunsuri: 34
    Ultimul post: 10.12.2008, 22:23
  5. Concurs American Computer Science League
    De Anariam în forumul Comunitatea romaneasca din Southwest
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 12.03.2007, 08:22

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •