Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: Imi caut cu disperare fratele !!

Data înscrierii
    17.03.2010
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit Imi caut cu disperare fratele !!

Buna ziua. Imi caut cu disperare fratele despre care nu mai stiu nimic de 10 ani, de cind tatal nostru a trecut in nefiinta. Ultimul domiciliul cunoscut de mine era in Nashville TN. Se numeste Nicolae Craciun si in 13 mai anul acesta implineste 49 de ani. A fugir din Romania in anul 1988 si de atunci nu l-am mai vazut decit in forografii... Va rog ajutati-ma sa-l gasesc ! Am postat acest mesaj cu speranta ca cineva o sa-l citeasca si ... o sa-mi dea vreo veste buna !! Va rog ajutati-ma !!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.516
    Putere Rep
    10

Implicit

poti sa te uiti pe aceasta lista, desi unele nume au fost "adaptate", adica in loc de Nicolae au devenit Nicky, Nicholae, etc.:
    http://www.zabasearch.com/query1_zab...yle=1&tm=&tmr=

Uitandu-te (unde e listat) la anul nasterii, poti elimina unele nume si eventual incercat sa iei legatura cu cei care nu au listat anul nasterii.

bafta!

Data înscrierii
    17.03.2010
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit Multumesc pt.promtitudine !!

Sorin, iti multumesc pentru rapiditate ! Sincer nu ma asteptam.
    Dar, uite ce am gasit: persoana NICHOLAE CRACIUN, 110 31 st.Ave.N.ap.311 Nashville Tn 37203 tel.(615) 385-4829 este cu siguranta fratele meu !! Este adresa pe care o cunoasteam eu ! Este adresa pe care i-am scris ! Dar, aceasta inregistrare este facuta la 01 ianuarie 2001, daca bine am retinut !! Nu exista si alte motoare de cautare ?? Nu putem afla daca si-a schimbat domiciliul ??? Poate sint exagerata dar te rog, intelege-ma si incearca, te rog, sa ma ajuti !! Multumiri din tot sufletul !!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.516
    Putere Rep
    10

Implicit

Am incercat si pe http://yellow.whitepages.com dar nu am gasit ceva. Mai este un site pe care poti incerca, dar care este cu plata, insa sansele de a obtine date suplimentare sunt mai mari. siteul este intelius.com si am gasit numele la o cautare:
    http://www.intelius.com/search-summa...1&ReportType=1

parerea mea e ca daca intelius.com l-a gasit si-l arata ca e in TN, e foarte posibil ca informatiile de pe Zabasearch sa fie bune, asa ca poti incerca intai acele informatii, inainte de a plati $20 sau cat cer aia de la Intelius.

Data înscrierii
    17.03.2010
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit Multumesc !!!

Nici nu stiu cum sa-ti multumesc... in atit de putin timp am aflat atit de multe despre fratele meu !!! Toate datele primite de la tine le-am trimis unor prieteni din Detroit. I-am rugat sa urmeze toate caile - chiar daca trebuie platit - pentru a afla tot ce se poate despre fratele meu. Pentru tot ce ai facut pentru mine, pentru rapiditatea cu care ai raspuns mesajelor mele ITI MULTUMESC si ... ramii aici, alaturi de cei asemenea mie !!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.516
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de FELICIA 1010 Vezi post
    Nici nu stiu cum sa-ti multumesc... in atit de putin timp am aflat atit de multe despre fratele meu !!!
    cu mare placere! sper din tot sufletul sa-ti gasesti fratele. sa ne spui daca ai rezolvat.

Data înscrierii
    15.02.2010
    Posturi
    70
    Putere Rep
    0

Implicit

Chiar asa Felicia, n-a mai dat nici un semn de viatza, eu una n-as putea sa nu mai stiu nimic de rudele mele, indiferent cat de suparata as fi si ce motive as avea. Iti doresc bafta sa-l gasesti si sper sa tineti legatura in viitor. Mirela.

Data înscrierii
    17.03.2010
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit Multumesc...

Citat Postat în original de elena_mirela_sandu Vezi post
    Chiar asa Felicia, n-a mai dat nici un semn de viatza, eu una n-as putea sa nu mai stiu nimic de rudele mele, indiferent cat de suparata as fi si ce motive as avea. Iti doresc bafta sa-l gasesti si sper sa tineti legatura in viitor. Mirela.
    Multumesc Mirela !! Da, chiar asa, de 10 ani nu a mai dat niciun semn... ultima data am vorbit cu el in noaptea in care a murit tata... Adevarul este ca nu stiu care a fost motivul pentru care a intrerup legatura cu noi. Pina atunci am comunicat excelent. In tot acest timp am scris la Surprize, surprize, al scris la Ambasada Americana dar... nimic, niciodata !! Nici macar o confirmare ca au primit scrisorile mele. Dar, acum mai mult ca niciodata cred ca o sa-l regasesc !! Doar suntem in Postul Pastelui si acum se intimpla minuni, nu ?? Eu sper din tot sufletul sa-l regasec...eu nu mai sunt tinara, mama este destul de in virsta, asa ca ne dorim sa stim care este situatia lui. Multumesc pentru mesaj... nu doresc nimanui sa treaca printr-o situatie similara cu a mea !!

Subiecte similare

1. imi caut fratele
    De bubutica în forumul Comunitatea romaneasca din Marea Britanie (UK)
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 02.06.2010, 08:02
  2. Cer ajutor...imi caut fratele..
    De GrayWolf în forumul Cautare persoane - Anunturi, intrebari, raspunsuri, sfaturi
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 12.12.2009, 06:50
  3. Imi caut fratele
    De în forumul Cautare persoane - Anunturi, intrebari, raspunsuri, sfaturi
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 16.03.2007, 17:58
  4. caut fratele
    De vasiler în forumul Cautare persoane - Anunturi, intrebari, raspunsuri, sfaturi
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 10.02.2007, 04:55
  5. il caut pe fratele meu Ionel
    De cristiania în forumul Cautare persoane - Anunturi, intrebari, raspunsuri, sfaturi
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 23.10.2005, 05:10

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •