Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 13

Subiect: Bilete ieftine de avion

Data înscrierii
    25.06.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    169
    Putere Rep
    15

Implicit Bilete ieftine de avion

V-as ruga sa ma informati unde as putea gasi bilete de avion spre Europa, la preturi cat mai bune. Nu cred ca e avantajos sa zburam pana in Romania. De obicei zburam pana in Austria si de acolo conducem pana in tara. La fel si la intoarcere. Voi ce ma sfatuiti?

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    36

Implicit

Cat faci din Austria pana unde vrei sa ajungi in Romania si cat te costa in plus drumul? Niciodata nu as alege varianta asta decat daca as avea pe cineva de vizitat acolo. Nu am idee cat faci tu din Austria pana la tine acasa, este si asta de luat in calcul. Pentru mine varianta cea mai buna este sa zbor pana in Bucuresti iar de acolo sa ma ia cineva, de regula sunt presata de timp. Singura data cand am luat in calcul asa ceva a fost cand ne gandeam sa mergem sa vizitam niste amici la Berlin dar si atunci am stat pe ganduri daca sa luam avion sau sa conducem si-mi amintesc ca tot avionul era solutia, ce-i drept noi vizam Bucuresti si Rm. Valcea in special, de la intrarea in tara pierzi timp bun pe teritoriu tarii.

Data înscrierii
    25.06.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    169
    Putere Rep
    15

Implicit

Din Austria si pana unde stau eu, langa Oradea imi ia cam 6 ore de condus, deci mult mai putin decat din Bucuresti. In plus am doi frati care locuiesc acolo. Si din cate am vazut eu, chiar si o masina de inchiriat costa mai mult in tara decat in strainatate.

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

La varianta Budapesta nu te-ai gandit, Dana ? Cu atat mai mult daca ai destinatia in apropiere de Oradea.
    Inca nu stiu pe nimeni care sa vrea sa vina in tara si sa conduca din Austria. Asta numai daca nu are planuri in Austria, concret.
    De la Budapesta - Oradea sunt 250 km iar autostrada este perfecta.
    Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    25.06.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    169
    Putere Rep
    15

Implicit

Angeline, multumesc, e o idee de luat in considerare. Noi am mai condus din Austria acum 2 ani. Din Budapesta ar fi si mai scurt, doar ca nu avem pe nimeni in Ungaria. Oricum, multumesc de idee!

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de danafaina Vezi post
    Angeline, multumesc, e o idee de luat in considerare. Noi am mai condus din Austria acum 2 ani. Din Budapesta ar fi si mai scurt, doar ca nu avem pe nimeni in Ungaria. Oricum, multumesc de idee!
    Nimeni pentru ce anume ?

Sistematic sunt tranporturi cu autoturisme de la aeroportul Feriheghy catre Oradea, Arad, Timisoara, Cluj, Satu-Mare, Baia-Mare, etc.
    Au fost dati cand pentru rudele din strainatate am platit transportul de la Feriheghyairport - Romania, din Romania.
    S-au comunicat datele ziua, ora, numele si numarul persoanelor care urmeaza sa soseasca, si au fost asteptati la aeroport, ulterior adusi la destinatie pana la usa casei de catre firma respectiva.
    In fine.
    Sigur vei gasi o solutie convenabila voua.
    Ultima modificare făcută de angeline; 15.03.2010 la 15:17.
    Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    26.09.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    792
    Putere Rep
    14

Implicit

V-as ruga sa ma informati unde as putea gasi bilete de avion spre Europa, la preturi cat mai bune. Nu cred ca e avantajos sa zburam pana in Romania. De obicei zburam pana in Austria si de acolo conducem pana in tara. La fel si la intoarcere. Voi ce ma sfatuiti?
    Este un site, expedia.com pentru tot felul de rezervari : hoteluri, avioane, masini, poate a mai fost spus pe aici.
    Shadows and dust ...

Data înscrierii
    25.06.2010
    Locație
    Buzau
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Orice agentie de turism din Romania, daca le-ai cere o cotatie de pret, ti-ar trimite-o pe e-mail. Spune-le unde vrei sa ajungi si-o sa fi surprinsa cate alternative o sa ai.
    [FONT="Verdana"]
    A journey of a thousand miles must begin with a single step.

Data înscrierii
    30.09.2008
    Locație
    Augsburg De
    Posturi
    2.278
    Putere Rep
    30

Implicit

Incearca "wizzair"Hungary Kft.Daca faci rezervarile din timp,au niste preturi surprinzatoare.
    Eu sint si bun si rau ,asa cum sint,
    Nu-mi tin rabozul la cusururi."

Data înscrierii
    08.03.2012
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

Recomand cu caldura o agentie romaneasca de turism din LA, de care m-am folosit des si de fiecare data cu rezultate f bune: Perfect Tour. Are preturile cele mai avantajoase la zborurile catre Romania de oriunde din State si nu numai catre Bucuresti; au zboruri si spre Cluj, Timisoara, Sibiu. Intrebati de Daniela, ea este manager (818-726-5151), foarte cumsecade si va ajuta sigur!

Mult noroc,
    Dana

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. bilete avion Ro-chicago
    De petronica în forumul Info diverse,bilete avion,posturi tv/radio,cluburi,juridic
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 12.12.2009, 11:36
  2. Pachete / bilete avion
    De RX_29 în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 22.11.2008, 10:40
  3. vand bilete avion bucuresti- milano
    De irina5popa în forumul Info diverse,bilete avion,posturi tv/radio,cluburi,juridic
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 21.11.2008, 12:49
  4. bilete ieftine de avion
    De în forumul Info diverse,bilete avion,posturi tv/radio,cluburi,juridic
    Răspunsuri: 18
    Ultimul post: 18.04.2006, 11:16
  5. bilete de avion ieftine
    De în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 20.01.2005, 23:09

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •