Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: test de evaluare

Data înscrierii
    07.02.2010
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit test de evaluare

Buna am si eu o intrebare despre testul de autoevaluare:
    Skilled Worker Self-Assessment
    Factor 1 – Education
    (maximum 25 points)
    Indicate your highest level of education
    Did not complete secondary school (also called high school)
    Obtained a secondary school credential
    Obtained a one-year diploma, trade certificate or apprenticeship and completed at least 12 years of full-time or full-time equivalent studies
    Obtained a one-year diploma, trade certificate or apprenticeship and completed at least 13 years of full-time or full-time equivalent studies
    Obtained a one-year university degree at the bachelor’s level and completed at least 13 years of full-time or full-time equivalent studies
    Obtained a two-year diploma, trade certificate or apprenticeship and completed at least 14 years of full-time or full-time equivalent studies
    Obtained a university degree of two years or more at the bachelor’s level and completed at least 14 years of full-time or full-time equivalent studies
    Obtained a three-year diploma, trade certificate or apprenticeship (other than university) and completed at least 15 years of full-time or full-time equivalent studies
    Obtained two or more university degrees at the bachelor’s level and completed at least 15 years of full-time or full-time equivalent studies
    Obtained a master’s or Ph.D. and completed at least 17 years of full-time education or full-time equivalent studies

ma poate ajuta cineva cu raspunsul la intrebarea aceasta?
    eu am scoala profesionala si nu stiu unde ma incadrez pt ca am inteles ca la ei nu se calculeaza scoala ca si la noi.multumesc

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Pune a doua opţiune, "Obtained a secondary school credential", oricum punctajul pe care ţi-l pui tu e provizoriu, în funcţie documentele pe care le trimiţi odată cu aplicaţia, acel punctaj îţi va fii recalculat.

Baftă!

Data înscrierii
    07.02.2010
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

multumesc!

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Să creşti mare şi să ne vedem cu bine în Canada cât de curând!

Subiecte similare

1. test
    De fifi în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 28.07.2009, 21:50
  2. evaluare imobil
    De polinick în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 04.04.2008, 04:22
  3. Test IQ!
    De tarabostes în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 29.06.2007, 09:09
  4. Test IQ!
    De tarabostes în forumul Despre si cu studenti din SUA, Canada, Uniunea Europeana si Romania
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 28.06.2007, 01:53

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •