Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Ce a vrut sa spuna Angeline si ce se-ntelege?

Votanți
12. Nu poți vota în acest sondaj
  • E un repros din partea Angelinei

10 83,33%
  • E o intrebare

2 16,67%
Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 71

Subiect: Hai sa lamurim impreuna

Data înscrierii
    28.05.2005
    Locație
    Republica Nerva Traian, colt cu Anastasie Panu
    Posturi
    2.835
    Putere Rep
    32

Implicit Hai sa lamurim impreuna

Asta scrie Angeline, legat de intalnirea - facuta publica - a doua colege, respectiv Biliboaca si Lebada, dupa care 'mneaei graieste catre mine cum ca eu bat campii, atunci cand interpretez textul ca pe o dojana.
    Citat Postat în original de angeline Vezi post
    Bine ai revenit biliboaca, din plimbari.
    Daca tot te-ai straduit sa imi demonstrezi tastand in repetate randuri adevarul celor scrise de mine, incat au devenit obsesii nedespartite in mai toate scrierile tale, nu am pretentia sa iti ceri iertare foru mistica sau drepturi de autor, si nici nu te imbulinez cu verdeata, pentru ca esti oricum, verde cam pe la toate. Postarile.

Exista un proverb chinez si suna astfel:
    "Cand gura minte, mainile spun adevarul."

Din dragoste si iubire foru mistica, te-ai dat la taclale si palinca cu Lebada si va durea buricele degetelor sa o sunati si pe Loniia aradeanca ?!
    Faina unitate forumistica.
    Din tastatura ne iubim dar cand este sa fie o realitate, ne ocolim.
    Timpul este intradevar mai mult decat generos.

ps
    Traiasca Unirea mioritica !
    Vin si va-ntreb:
    - Domniile voastre cum cititi textul de mai sus, ce intelegeti din el?

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

Taica marian42, sondajul nu cuprinde toate variantele amintite in exagerile de la bulinutze.
    De ce postasesi numai doua ?
    Nu am scris ca bati campii cand zici ca ar fi o dojana, ci ca exact ala ar fi cuvantul potrivit.
    Ultima modificare făcută de angeline; 25.01.2010 la 08:06.
    Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.223
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de marian42 Vezi post
    Asta scrie Angeline, legat de intalnirea - facuta publica - a doua colege, respectiv Biliboaca si Lebada, dupa care 'mneaei graieste catre mine cum ca eu bat campii, atunci cand interpretez textul ca pe o dojana.

Vin si va-ntreb:
    - Domniile voastre cum cititi textul de mai sus, ce intelegeti din el?
    Neicusorule eu in general nu inteleg mai nimic din romana scrisa si gandita de usera amintita. Aici insa as risca sa spun ca pare a fi vorba de batut obrazu' .

Data înscrierii
    28.05.2005
    Locație
    Posturi
    2.835
    Putere Rep
    32

Implicit

@ Angeline
    Vino tu cu propuneri pentru variante de raspuns si-n functie de logica lor il putem ruga pe Sorin sa editeze.
    Daca, insa, iar bagi un text lipsit de sens, multumeste-te cu astea doua si voteaza.
    Citat Postat în original de claudiunj Vezi post
    Neicusorule eu in general nu inteleg mai nimic din romana scrisa si gandita de usera amintita. Aici insa as risca sa spun ca pare a fi vorba de batut obrazu' .
    Multam! Se pare ca nu-s singurul care vede astfel si, sincer sa fiu, deja incep sa ma cred normal...
    Ultima modificare făcută de marian42; 25.01.2010 la 08:10.

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

@ Angeline
    Vino tu cu propuneri pentru variante de raspuns si-n functie de logica lor il putem ruga pe Sorin sa editeze.
    Daca, insa, iar bagi un text lipsit de sens, multumeste-te cu astea doua si voteaza.

Scuzitzele mele, nea marian42 dar nu imi permit asa ceva.
    Este poll-ul matalica si varanta mea ai primit-o chiar la imbulinari.
    Aici ai schimbat total contextul celor scrise de mine atunci cand ai simtit nevoia sa ma supui la vot.
    Asadar vom afla daca a fost dojana sau o intrebare.
    Adica exact cele afirmate si de mine.
    Pentru ca eu intaream ideea ca de fapt a fost o intrebare cu un caracter dojenitor si nicidecum batut de obraz, etc, etc...
    Oricum esti liber sa crezi ce vrei, la fel ca oricare forumist.

ps
    batutul obrazului o poate aprecia doar cei care il practica.
    Ultima modificare făcută de angeline; 25.01.2010 la 08:31.

Data înscrierii
    28.05.2005
    Locație
    Posturi
    2.835
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de angeline Vezi post
    Pentru ca eu intaream ideea ca de fapt a fost o intrebare cu un caracter dojenitor si nicidecum batut de obraz, etc, etc...
    Intre una si alta nu-i nicio diferenta, macar nu d-aici, de unde citesc eu.

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

Intre una si alta nu-i nicio diferenta, macar nu d-aici, de unde citesc eu.
    Zici tu. De mai la Vest, se vede altfel.
    Atunci incearca pe doua coli diferite de hartie si schiteaza sub forma de desen:
    1. o intrebare, o dojana
    si-apoi reda tot in desen pe cealalta,
    2. UN BATUT PE OBRAZ.
    Am afirmat ca numai cine practica acel tip de dojana identic ca BATUT PE OBRAZ, poate afirma ca sunt una si acelasi lucru.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.305
    Putere Rep
    40

Implicit

bun topicul asta..ce s-o fi intamplat cu Anji a noastra de nu se mai intelege nimeni cu ea..? seamana tot mai mult cu amicul care darama ziduri cu fruntea..

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    bun topicul asta..ce s-o fi intamplat cu Anji a noastra de nu se mai intelege nimeni cu ea..? seamana tot mai mult cu amicul care darama ziduri cu fruntea..
    Ar putea fi valabil, in cazul in care tu si inca vreo cativa useri ar insemna ca reprezentati totalitatea userilor activi.

Data înscrierii
    01.06.2006
    Locație
    "The Spirit of America"
    Posturi
    2.964
    Putere Rep
    27

Implicit

Citat Postat în original de marian42
    Dom'le, in nemernicia mea de biet purtator de shomoiog, va zic curat ca toate-n lume isi afla rostul lor, si florile, si fluturii, si mushtele, ba chiar si tzantzarii. Asa-i si cu forumul de fatza, fiind iel doar o reflexie inversa a realitatii. Nu puneti ostretze ideilor, nu ridicati garduri intre opinii, nu va feriti de un user sau altul, pe unicul considerent ca nu va place ce si cum scrie. Raiu-i pentru morti, nenica, noi suntem vii si simtim nevoia unei sfade, ne dorim sa fim contrazisi si s-o facem, la randul nostru. Randurile lungi si fade, far' de niciun semn al exclamarii la final, far' de emoticoane incruntate, nu aduc cu ele altceva decat un imens plictis !
    Asta-i. ..
    din Topicul Spalatorilor de Vase, prima editie, mesajul#412

Si ca sa nu ne plictisim, e bine sa mergem pe modelul: imi gasesc un user si vreau sa il supun la judecata publica deoarece mi-a omorit vacutza. Numai eu am voie sa scriu una si alta dar userul "oarecare" nu are aceasta alegere deoarece este de o rautate crunta si noi asa ceva nu acceptam aici. Prin urmare, orice ar scrie userul respectiv, noi ii dam peste miini, in grup. Pai e frumos?

Ca o paranteza, eu de acolo am inteles asa: bine ca ni s-a ivit ocazia sa deschidem un alt topic absolut necesar, care ne defineste pe deplin ca natiune. Basca, aici este un teren propice ca sa mai varsam niste cuvinte "bune". Super!! Felicitari tutror celor care n-o sa scapati ocazia asta fantastica!!
    "Nu spera când vezi miseii * La izbânda facând punte, * Te-or întrece nataraii, * De ai fi cu stea în frunte; * Teama n-ai, cata-vor iarasi * Intre dânsii sa se plece, * Nu te prinde lor tovaras: * Ce e val, ca valul trece." Eminescu-Glossa

Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Sa luptam impreuna impotriva spam-ului
    De sorin în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 06.02.2009, 14:15
  2. Sa lamurim situatia...cu Tatiana Barbu
    De în forumul Arhiva de subiecte
    Răspunsuri: 73
    Ultimul post: 24.06.2007, 04:04
  3. SA CONSTRUIM IMPREUNA UN ZIAR
    De 12345 în forumul Despre si cu studenti din SUA, Canada, Uniunea Europeana si Romania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 18.01.2007, 02:24

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •