Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 19

Subiect: Cine s-o fi potrivind la suflet cu mine?!

Data înscrierii
    12.08.2009
    Posturi
    392
    Putere Rep
    13

Implicit Aici a fost batjocorit poetul Marin Sorescu ("Dedublare")

Experiment finalizat/expirat. Va "multumesc".
    Ultima modificare făcută de Felicity; 03.02.2010 la 18:49. Motiv: sa va fie rusine! Aici e sectiunea de Cultura, nu piata comunala!
    cum grano salis

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.296
    Putere Rep
    33

Implicit

Citat Postat în original de Felicity Vezi post

Cine s-o fi potrivind la suflet
    Cu mine?!
    Nici dracu!

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.360
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de claudiunj Vezi post
    Nici dracu!
    te contrazic aici..a pus cineva o poveste pe forum cu o tipa care isi petrecea zilele culcata in halat de baie pe podeaua rece si se tara la usa numai cand venea postasul..prin crapatura de sub usa vedea numai picioarele paroase ale postasului,care pina la urma se dovedeste a fi o postarita..o poveste care m-a impresionat in mod deosebit..luni de zile am fost cu moralul la pamant..

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.296
    Putere Rep
    33

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    te contrazic aici..a pus cineva o poveste pe forum cu o tipa care isi petrecea zilele culcata in halat de baie pe podeaua rece si se tara la usa numai cand venea postasul..prin crapatura de sub usa vedea numai picioarele paroase ale postasului,care pina la urma se dovedeste a fi o postarita..o poveste care m-a impresionat in mod deosebit..luni de zile am fost cu moralul la pamant..
    Povestea asta trebuie c-am pierdut-o, dar la scris? stii cumva cine s-o fi potrivind cu ea? dupa vechile norme cu i din i?

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    36

Implicit

Va propun un "joc".
    Situatia creata mi-a amintit de o faza similara cu niste ani in urma, tot pe un forum. Un user banuieste un al user de clona, tot asa pe niste coincidente, stiluri.... parea ca intervine in favoarea celuilalt....

In final cineva a propus ca cel care are banuieli sa propuna o varianta in care sa se convinga daca e asa sau nu. Ba chiar au pus si o miza la mijloc.

In cazul de fata, Claudiu iti sugerez sa gasesti o varianta, care dupa tine te-ar edifica asupra faptului daca este clona sau nu si daca "acuzata" o accepta, sa terminati o data cu jocul asta. Ce crezi tu ca ar fi in cazul de fata o proba ? Deocamdatate ghidezi dupa niste coincidente, care nu sunt probe clare.

Cazul de care ziceam a fost mai simplu ca persoana acuzata de clonare era un barbat care ar fi postat cu id-ul unei doamne care avea si o anumita varsta. In final s-a propus varianta sa intre pe un messenger cu webcam si sa se clarifice o data cazul, lucru care l-au si facut in final si s-au lamurit.

In cazul de fata nu am o idee insa tu care o acuzi poate gasesti una care sa fie de ambele parti acceptata si sa se clarifice o data pentru totdeauna situatia. Pana la gasirea unei probe concludente ti-as recomanda, asa ca simplu user pe aici care citeste, sa ii dai pace. Poti demonstra cu ceva clar fa-o, nu, da-i pace.

Data înscrierii
    12.08.2009
    Posturi
    392
    Putere Rep
    13

Exclamation

Citat Postat în original de claudiunj Vezi post
    Povestea asta trebuie c-am pierdut-o, dar la scris? stii cumva cine s-o fi potrivind cu ea? dupa vechile norme cu i din i?
    Ai facut ochi? Ai iesit din vizuina? Fugi direct inapoi, ca pe-aici se intimpla lucruri de-a dreptul futuristice pentru mintea-ti!

Pentru o persoana careia ii trebuie un dictionar de neologisme pentru "Ana are mere", ai cam mult tupeu... si inca unul de-a dreptul gretos. Ia vezi, "limita" gasesti in DEX? Sau poate stie wiki...
    cum grano salis

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.296
    Putere Rep
    33

Implicit

Citat Postat în original de livia Vezi post
    In cazul de fata, Claudiu iti sugerez sa gasesti o varianta, care dupa tine te-ar edifica asupra faptului daca este clona sau nu si daca "acuzata" o accepta, sa terminati o data cu jocul asta.
    Livia eu am propus, dar nu este cazul la noi, usera nu trebuie sa demonstreze nimanui nimic, este suficient ca stie ea ca are dreptate.

Citat Postat în original de livia Vezi post
    Poti demonstra cu ceva clar fa-o, nu, da-i pace.
    I-am dat pace, dar am intrat azi si am vazut ca de 4 zile gura nu-i mai tace. Ce crezi ca trebuie sa-i dau intr-o asa situatie?

PS. Suntem liberi sa credem in ce dorim, eu insa nu cred de fel in coincidente, mai ales intr-o intreaga multime de coincidente.

Data înscrierii
    01.06.2006
    Locație
    "The Spirit of America"
    Posturi
    2.964
    Putere Rep
    27

Implicit

Citat Postat în original de Felicity Vezi post
    Ai facut ochi? Ai iesit din vizuina? Fugi direct inapoi..
    Daca ii mai face seful o data "booo", imediat se sperie si o taie fara comentarii. Pe el il tine curajul destul de putin. Se fereste de penalizari ca dracu de tamiie.

Daca vrei ceva mai imagistic, gindeste-te la o ratza care macane si fuge.
    "Nu spera când vezi miseii * La izbânda facând punte, * Te-or întrece nataraii, * De ai fi cu stea în frunte; * Teama n-ai, cata-vor iarasi * Intre dânsii sa se plece, * Nu te prinde lor tovaras: * Ce e val, ca valul trece." Eminescu-Glossa

Data înscrierii
    12.08.2009
    Posturi
    392
    Putere Rep
    13

Talking

Citat Postat în original de Rebela Vezi post
    Daca ii mai face seful o data "booo", imediat se sperie si o taie fara comentarii. Pe el il tine curajul destul de putin. Se fereste de penalizari ca dracu de tamiie.

Rebela, eu n-am timp de arhive si nu am citit nimic scris de tine aici, dar cu ce grozavii impenetrabile pentru sinapsele lui l-ai traumatizat, surioara draga, de-i e asa de frica acum de oricine cu neuronii functionali? Ca vad ca el, saracutul, chiar moare de frica, tremura!
    cum grano salis

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.296
    Putere Rep
    33

Implicit

Citat Postat în original de Rebela Vezi post

Si ia uite cum am trezit eu din somn tot cimitirul de elefanti! lol Da papushe, asa e cum spui tu, nu toti suntem psihopati.
    Nervozata mica, ce repede ti-a trecut tristetea. Rebela mai esti?

REBÉL, -Ă, rebeli, -e, adj. Care ia parte activă la o rebeliune, care îndeamnă la rebeliune; răzvrătit. ♦ Nesupus, recalcitrant. ♦ Care arată nesupunere, care exprimă revoltă. ♦ Fig. (Despre păr) Care nu se așază, nu stă pieptănat. ♦ Fig. (Despre boli) Care are aspect acut, care cedează greu la tratamentul medical, care se vindecă greu. – Din fr. rebelle, lat. rebellis, germ. Rebelle.

Ce oameni amarati in Haiti fratilor? Ganditi-va la barbatul Rebelei, al Divei, etc ..aia cu adevarat oameni batuti de soarta!

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. iubire si suflet
    De lora33 în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 22.12.2007, 10:35
  2. Cine poate sa ma ajute si pe mine...
    De aurel_romania în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 18
    Ultimul post: 29.01.2007, 20:13
  3. Nu ati scapat de mine!!!
    De în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 13.06.2006, 14:25
  4. Ma lamuriti si pe mine?
    De 2anca în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 19
    Ultimul post: 30.04.2006, 23:09
  5. sa nu rideti de mine...
    De CameliaXX în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 76
    Ultimul post: 31.03.2006, 00:53

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •