Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 40 din 40 PrimulPrimul ... 30383940
Rezultate 391 la 400 din 400

Subiect: Ce am mai gatit bun astazi?

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

e simplu, am pus ciupercile dupa ce au lasat zeama am pus usturoi pisat dupa care ficatul si patrunjelul, sare si piper...fara ulei... caut sa gatesc fara ulei, mirodenii gen Vegeta sau cub Knorr...ficatul a fost lasat in lapte la frigider 5 ore...

p.s. cine a lasat poarta deschisa la?
    Ultima modificare făcută de manolica1; 13.03.2014 la 18:21.
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Mie imi place de Manolica ca o tine pe doamna Olga in joc de glezne n-o lasa sa respire deloc.
    Chiar adori scena??? Vezi ca ai ramas pe locul 3 la toate ... in familie ma refer, numai esti primul la nimic si te vei obisnui si la viata asta cumva ca n-ai incotro, de acum incolo doua iti cer socoteala!!! Numai retete de baby food o sa auzi prin casa, aici o sa mai tragi in piept aroma de mancare ,,, si idei de gatit in timpul liber dupa ce ai aruncat gunoiul, scutecele, spalat si fiert biberoanele, hainele, curatat prin casa ... etc., o sa vezi tu joc de glezne in urmatorii 20 de ani!!! Iti fac o vraja sa ai si mai multa treaba si sa-ti creasca barba alba!!!

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de manolica1 Vezi post
    ... fara ulei... caut sa gatesc fara ulei, mirodenii gen Vegeta sau cub Knorr ...
    Vegeta e plin de toate alea rele la tensiune dar afli tu cand iti apare cosasul in poarta si-ti ofera si cuburile Knorr!!!
    Lapte cu carne nu se amesteca!!! poti s-o tii unde vrei ca de miros tot nu scapi.

BDW ... tii regim fara ulei dar mananci ficat adica toxinele unui animal cand tu vrei sa scapi de toxinele din ficatul tau gras "Fatty Liver" plus chimicale si alte multe E-uri ... Sanatate Multa, dar nici sare nu cred ca ai voie pana nu scapi de niste chestii din corp si numai frunze mari sa plantezi sa se intample mai repede miracolul: Collard Greens, Arugula, Bok Choy, Swiss Chard, Frunze de Mustar si de Turnip cu mult ginger ras si usturoi.
    Ultima modificare făcută de Olga; 13.03.2014 la 18:45.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

...de azi-noapte stau dk-ului in bucatarie sa ma dumiresc cu ce mancare sa ma delectez! ...bazat pa' ce postati voi aici!
    ...popota doarme!, numai ai mei 2 loiali prieteni, cainii m-au pandit linistiti tot timpul! ...in mintea lor or fi zis ..."ce dk face asta de nu se duce la culacare" si sa ne culcusim si noi pe unde ni se permite!
    ...am tras in piept aerul din bucatarie, dar nici macar nu am mirosit ceva! ...asa ca am deschis primul frigider, si-apoi p-al 2lea din garaj!
    ...bai frate! ....n-am gasit nimic alterat si nici bijuuri ascunse! ...dar nici spanac, asparagus sau ciuperci! ...cu siguranta ca trebuie sa pun "fetele" pe lustra ...si sa am gata macar o "mamaliga" cand eventual ies stresat la pisscina!
    p.s.1 ...io nu mananc mamaliga decat cu aia de urzici care o face mama!
    p.s.2 ...cand se face mamaliga in casa io sunt primul la coaja si imi pun ce vreau in "ceaun"
    Ultima modificare făcută de Pisoi; 13.03.2014 la 18:59.
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

cucoana tin sa te anunt ca ieri mi-am luat analizele si sa fiu al dracu, au iesit perfecte...
    ficatul l-am tinut in lapte sa se fragezeasca nu sa dispara mirosul...

nu de alta da vad ca te freaca ridichea de aproape oricine...

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

pai numai ce-ai slobozit cuvantul MAIONEZA si deja ai bagat mai multe E-uri decat am mancat eu in ultimile 2 luni... nu mai zic de paine...

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.213
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Olga Vezi post
    Chiar adori scena??? Vezi ca ai ramas pe locul 3 la toate ... in familie ma refer, numai esti primul la nimic si te vei obisnui si la viata asta cumva ca n-ai incotro, de acum incolo doua iti cer socoteala!!! Numai retete de baby food o sa auzi prin casa, aici o sa mai tragi in piept aroma de mancare ,,, si idei de gatit in timpul liber dupa ce ai aruncat gunoiul, scutecele, spalat si fiert biberoanele, hainele, curatat prin casa ... etc., o sa vezi tu joc de glezne in urmatorii 20 de ani!!! Iti fac o vraja sa ai si mai multa treaba si sa-ti creasca barba alba!!!
    Coana mare nu-ti face probleme pentru mine, deoarece nu mi se intampla nimic din ce nu mi-am dorit si planificat. Cred ca ar fi mai indicat sa te ocupi cu ghicitul viitorului copiilor tai. Sau zi mai bine ..asta seara ce mai bem si noi?
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

... MAIONEZA si deja ai bagat mai multe E-uri decat am mancat eu in ultimile 2 luni... nu mai zic de paine...
    De ce sa fie E-uri in maioneza??? tu nu stii sa-l faci in casa decat la cel cumparat te-ai gandit ... paine se mananca in conditii normale de umani.

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Cred ca ar fi mai indicat sa te ocupi cu ghicitul viitorului copiilor tai. Sau zi mai bine ..asta seara ce mai bem si noi?
    Copiii mei sint in stare sa hotareasca singur ce vor, iar viata NU se planifica chiar daca doresti asa, sau crezi ca-l faci dupa cum vrei, mereu apar lucruri noi la care nu esti pregatit ... si cate apar de acum incolo ... poti sa bei deja sa ai curaj sa infrunti surprizele.

... l-am tinut in lapte sa se fragezeasca ...
    Din ce material a fost ca era necesar fragezirea??? si cu cat s-a facut mai frageda sint curioasa ca astea sint numai vorbe ca si marul langa avocado si ceapa intr-o punga-n frigider. Precis nu stii ca se da jos pielita aia subtire care tine ficatul impreuna iar arterele nu se fragezesc nici daca treci cu masina peste el. Daca nici ficatul nu este fraged inseamna ca avea cancer animalul.

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    p.s.2 ...cand se face mamaliga in casa io sunt primul la coaja ...
    la ce fel de coaja??? de portocale, smochine, ceapa, paine, usturoi ... in frigideru' gol sau unde cautai ... de transpiri!
    Ultima modificare făcută de sorin; 14.03.2014 la 05:05. Motiv: postari consecutive

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

aoleo, o călcă vaca neagră pe tanti olga!
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.299
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de Olga Vezi post
    Din ce material a fost ca era necesar fragezirea??? si cu cat s-a facut mai frageda sint curioasa ca astea sint numai vorbe ca si marul langa avocado si ceapa intr-o punga-n frigider. Precis nu stii ca se da jos pielita aia subtire care tine ficatul impreuna iar arterele nu se fragezesc nici daca treci cu masina peste el. Daca nici ficatul nu este fraged inseamna ca avea cancer animalul.

precis ca animalul nu a murit de moarte buna. era in drum spre spital unde isi facea chemoterapia si a trecut linia de cale ferata cu bariera lasata.
    Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 14.03.2014 la 02:46.

Pagina 40 din 40 PrimulPrimul ... 30383940

Subiecte similare

1. Ce ati mai gatit in ultimul timp fetelor?
    De May2006 în forumul Retete Culinare Romanesti si Internationale
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 05.05.2006, 08:16
  2. Tinerii din ziua de astazi
    De Ana Tofan în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 17
    Ultimul post: 19.04.2005, 06:18
  3. Astazi Steaua - Villareal
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 21
    Ultimul post: 20.03.2005, 11:01
  4. Valencia - Steaua astazi
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 11
    Ultimul post: 16.02.2005, 13:31

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •