Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: un mic ajutor

Data înscrierii
    11.01.2010
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Post un mic ajutor

Am nevoie urgent de orice mic ajutor din partea voastra..nu conteaza lucruri materiale,alimente,hainute...eu sotul meu si fetita noastra de 4luni de zile ioana stam in chirie...numai sotul meu lucreaza..de abia ne descurcam cu banii..avem o groaza de datorii..banca de platit cateodata nu avem ce mank sau mancam cu saptamanile cartofi prajiti...multi bani se duc pe laptele pentru fetita ca nu am avut lapte sa alaptez...singurul lapte pe care il mamanca e milupa si e scump... parintii nostri nu ne pot ajuta ca nu au nici ei situatie... pe deasupra eu am prob de sanatate... nu stiu ce s mai fc,sunt disperata.de zile intregi plang si nu stiu ce sa mai fc..sotul meu deja nu stie ce sa mai fc.parca ne urmareste ghinionul.noi vrem doar sa avem grija de fetita noastra... Va rog ajutati`ne!

Data înscrierii
    11.12.2009
    Locație
    Sandulesti jud Cluj
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0

Implicit raspuns

Draga biansa,nu vreau sa te descurajez,trebuie sa ai speranta in continuare,si eu am o situatie pe undeva asemanatoare si am cerut si eu un mic ajutor de la semenii nostrii dar te rog sa ma crezi ca absolut nimeni nu ma bagat in seama.
    De cand am scris prima data pe acest forum nu m-a contactat nimeni macar sa ma intrebe ce fel de probleme am sau cum de am ajuns aici,de ajutor nu mai zic.Traim intr-o lume in care cei ce au nu dau iar cei care ar da, nu au.Nu-ti pierde speranta dar incearca si in alte parti. Iti doresc succes si sanatete.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de adrian sinteregan Vezi post
    Draga biansa,nu vreau sa te descurajez,trebuie sa ai speranta in continuare,si eu am o situatie pe undeva asemanatoare si am cerut si eu un mic ajutor de la semenii nostrii dar te rog sa ma crezi ca absolut nimeni nu ma bagat in seama.
    De cand am scris prima data pe acest forum nu m-a contactat nimeni macar sa ma intrebe ce fel de probleme am sau cum de am ajuns aici,de ajutor nu mai zic.Traim intr-o lume in care cei ce au nu dau iar cei care ar da, nu au.Nu-ti pierde speranta dar incearca si in alte parti. Iti doresc succes si sanatete.
    si totusi, adevarul nu e nici pe departe cum il zugravesti tu, dovada fiind aici:
    http://forum.romanian-portal.com/showthread.php?t=16183

ceea ce ai cerut tu nu este doar "un mic ajutor" ci 1500 de euro pe care banca nu ti-i imprumuta pentru ca ai spus ca nu poti oferi garantii. daca la banca nu poti oferi garantii, cum ai putea oferi garantii unui forumist, pentru ca forumistilor se adreseaza cererea ta.

in alta ordine de idei, biansa abia a postat mesajul si cererea ei este mult mai putin pretentioasa decat a ta, asa ca are tot timpul din lume sa primeasca raspunsuri, mai ales daca si spune prin ce zona a tarii este.

cat despre sfatul tau de a incerca prin alte parti, nimeni nu opreste pe nimeni sa incerce prin alte parti, dar probabil ca mai bine ar fi sa lasi pe fiecare sa decida acest lucru.

p.s. s-a tras destule tepe si lumea e normal sa fie reticenta. cand cereti ajutor faceti-o foarte detaliat si documentat daca vreti sa acorde cineva atentie anunturilor voastre.

Data înscrierii
    11.12.2009
    Locație
    Sandulesti jud Cluj
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0

Implicit doar

Intr-adevar din nou Sorin are foarte mare dreptate,situatia biansai e diferita de a mea,atata doar ca eu am vrut sa punctez faptul ca absolut nimeni,cu o singura exceptie nu ma bagat in seama.Probabil se trag multe tepe ,nu zic ca nu e asa dar pana acolo e cale lunga,dar sa srtigi dupa ajutor si nimeni sa nu te intrebe absolut nimic e o chestie. Nu cred ca tragi teapa cuiva daca sta de vorba cu tine si te intreaba ce sa intamplat ,cum ai ajuns la o atare situatie etc. Nu prejudiciezi pe nimeni cu o discutie ,nu dai in cap nimanui daca te plangi,iar cei ce vor sa te ajute o fac oricum.

Data înscrierii
    12.08.2009
    Posturi
    392
    Putere Rep
    13

Implicit

(...) cei ce au nu dau.
    de unde stii tu?

Data înscrierii
    30.09.2008
    Locație
    Augsburg De
    Posturi
    2.278
    Putere Rep
    30

Implicit

Intr-adevar din nou Sorin are foarte mare dreptate,situatia biansai e diferita de a mea,atata doar ca eu am vrut sa punctez faptul ca absolut nimeni,cu o singura exceptie nu ma bagat in seama.
    Din nou,ca si Sorin,au dreptate si cei care au dat o cautare si dupa ce au citit ceea ce au gasit,au preferat sa nu "te bage in seama".Sint in tara persoane lovite de boli grave,care au nevoie de un real ajutor.Traiesc dintr-o pensie de mizerie,n-au bani pentru painea de toate zilele.Acele persoane sint de ajutat si nu prin intermediul internetului.
    Imi pare rau de toti aceia care si-au facut datorii, intinzindu-se mai mult decit le era patura,dar datoriile se platesc.
    Eu sint si bun si rau ,asa cum sint,
    Nu-mi tin rabozul la cusururi."

Data înscrierii
    11.12.2009
    Locație
    Sandulesti jud Cluj
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0

Implicit asa e

Da intr-adevar sunt multe persoane in tara care o duc extrem de greu,sa nu crezi ca noi o ducem mai bine,datoriile le-am acumulat de cand am ramas fara job,traim amandoi,eu si saotia dintr-o pensie de boala de 350 ron,gazele ni le-au taiat in luna Decembrie iar lemne de foc nu avem. Sa nu credeti ca o ducem mai bine.Am mostenit doua proprietati dar ambele sunt in litigiu si a trebuit sa angajam un avocat pentru a ne rezolva problema. Si uite asa se acumuleaza datoriile. Sotia e foarte bolnava , are niste noduli tiroidieni care necesita operatie ,dar fara bani ...,pe de alta parte sufera de boala MORB-POTT,adica un fel de tbc la coloana si nu poate lucra nimic din cauza durerilor.
    Cam acestea sunt o parte din problemele pe care le am si de aceea am cautat pe cineva care sa ma asculte si pe mine,cu care sa stau de vorba si sa cer pareri,oare am gresit prea tare ?

Subiecte similare

1. ajutor CR1
    De hondo1z în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 17.08.2007, 12:58
  2. Ajutor
    De Georgianapinky în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 19
    Ultimul post: 30.11.2006, 12:31
  3. ajutor
    De reggina în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 19
    Ultimul post: 12.04.2006, 18:11
  4. ajutor
    De giuliana în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 22.02.2006, 01:47

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •