Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Reinnoire pasapoarte

Data înscrierii
    25.11.2006
    Posturi
    2.197
    Putere Rep
    28

Implicit Reinnoire pasapoarte

Anunt pe toti romanii ce locuiesc in apropiere de LOGROŃO ca in orasul Logrońo ,in rezidenta SALVATORIANOS (exact unde este si biserica unde se efectueaza sluje otrodoxe duminica) se reinnoiesc pasapoarte,in fiecare zi de miercuri a saptamanii in curs vine o persoana autorizata pentru a reinnoi pasapoarte.Nu mai este nevoie sa bateti drumul pana in Barcelona!Se pot face de-aici.Daca sunteti interesati pot obtine mai multe informatii necesare si le pot posta! Cred ca merita efortul de a veni pana aici daca sunteti aproape.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.557
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de opium-female Vezi post
    Anunt pe toti romanii ce locuiesc in apropiere de LOGROŃO ca in orasul Logrońo ,in rezidenta SALVATORIANOS (exact unde este si biserica unde se efectueaza sluje otrodoxe duminica) se renoveaza pasapoarte
    cum adica "se renoveaza"? ai vrut sa spui cumva "se reinnoiesc"? daca da, voi modifica si titlul topicului.

Data înscrierii
    25.11.2006
    Posturi
    2.197
    Putere Rep
    28

Implicit

Sorin,
    Ai dreptate.Nu este prima data cand efectiv am un amalgam in capul meu.As vrea sa nu fiu perceputa ca fiind o inculta care nu stie sa vorbeasca.Am mai patit-o si nu odata sa folosesc cate un cuvant care mi se pare ca exista si in romaneste,sper sa ma intelegeti ca uneori mi-este greu si mie,eu cred ca vb romaneste si scriu foarte bine,doar ca petrec f mult timp atat la munca cat si in viata sociala si familiara cu spanioli si efectiv uneori mai incurc unele cuvinte.Nu incerc sa ma scuz, incerc sa ma fac inteleasa,este greu si pentru mine uneori...
    Da se reinoiesc, asa este,ma refeream ca nu este cazul, sa mai mearga lumea pana la BARCELONA si sa mai sia stepte o gramada de timp,plus calatoria,banii...am ceva contacte la emigrari ca sa spun asa: si precum am mai spus as putea sa intreb in cazul in care este cineva interesat exact la ce ora,cat costa ,ce acte au nevoie pt reinoire.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.557
    Putere Rep
    10

Implicit

am corectat eu, inclusiv titlul topicului si voi sterge mai tarziu toate mesajele exceptand pe cel initial.

intrebarea mea a fost cat se poate de serioasa, nu a fost bascalie, imaginandu-mi ca e un fel de "rospan", cum se practica "rogleza" in SUA si "renova" ar avea alt inteles.

Subiecte similare

1. Pasapoarte biometrice
    De marius_74 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 07.01.2007, 04:05
  2. intrebare-pasapoarte expirate
    De galushca77 în forumul Nou veniti in America/SUA/Statele Unite-Ghidul incepatorului
    Răspunsuri: 12
    Ultimul post: 15.07.2006, 01:51

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •