Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 18

Subiect: ultimul cuvant.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.271
    Putere Rep
    40

Implicit ultimul cuvant.

cat valoreaza pentru noi..? am avut ocazia pe parcursul activitatii pe acest forum sa vad prietenii care s-au dus pe apa sambetei "de dragul ultimului cuvant sau al dreptatii noastre"..
    sa aiba totusi dreptate cei care sustin ca forumul face dependent si cei care nu reusesc sa se detaseze de el au o problema..?
    de la ce punct se recomanda consultarea unui psihiatru..?

Data înscrierii
    06.10.2008
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    2.894
    Putere Rep
    30

Implicit

Citat Postat în original de paulantoniu Vezi post
    de la punctul in care psihologu e depasit de situatie Paule.

Data înscrierii
    30.09.2008
    Locație
    Augsburg De
    Posturi
    2.278
    Putere Rep
    29

Implicit

Nu toata lumea-i de acord cu faptul ca un psihiatru are "dreptul" sa "lucreze" la creierul tau.

Eu sint si bun si rau ,asa cum sint,
    Nu-mi tin rabozul la cusururi."

Data înscrierii
    27.01.2006
    Posturi
    3.522
    Putere Rep
    29

Implicit

cat valoreaza pentru noi..? am avut ocazia pe parcursul activitatii pe acest forum sa vad prietenii care s-au dus pe apa sambetei "de dragul ultimului cuvant sau al dreptatii noastre"..
    sa aiba totusi dreptate cei care sustin ca forumul face dependent si cei care nu reusesc sa se detaseze de el au o problema..?

Paule, tocmai ma pregateam sa-ti scriu in PM doar 2 cuvinte, care erau: Paule...impresioneaza-ma!
    Dar noi eram gand la gand! Tu deschideai alt topic. Te simt prea tensionat. Daca ar fi numai dependenta de acest forum ar fi bine. Dar cate dependente avem in viata...vai mie!

Data înscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.088
    Putere Rep
    35

Implicit

Interesant subiect,uneori ma intreb la fel...dependenta exista dupa parerea mea in sensul ca iti dorest sa citesti ce mai scriu ceilalti forumisti,un fel de: oare ce mai fac"prietenii" virtuali...mai degraba devenim dependenti unii de ceilalti,cum e si la gradinita,mergi sa-ti reantalnesti colegii.
    Treaba cu stricatul" prieteniilor" pot concluziona din lipsa de sinceritate..sau uneori usurinta cu care ne deschidem inima cand nu este cazul....opinia mea cand se strica ceva vinovat este "toti ".
    Daca punem problema psihiatrului este ok!...daca credem ca ajuta.
    E "bai" cand cautam inafara noastra rezolvarea problemelor cotidiene ,pe care o si ducem pe forum/in virtual.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.271
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de Loniia Vezi post
    Interesant subiect,uneori ma intreb la fel...dependenta exista dupa parerea mea in sensul ca iti dorest sa citesti ce mai scriu ceilalti forumisti,un fel de: oare ce mai fac"prietenii" virtuali...mai degraba devenim dependenti unii de ceilalti,cum e si la gradinita,mergi sa-ti reantalnesti colegii.
    Treaba cu stricatul" prieteniilor" pot concluziona din lipsa de sinceritate..sau uneori usurinta cu care ne deschidem inima cand nu este cazul....opinia mea cand se strica ceva vinovat este "toti ".
    Daca punem problema psihiatrului este ok!...daca credem ca ajuta.
    E "bai" cand cautam inafara noastra rezolvarea problemelor cotidiene ,pe care o si ducem pe forum/in virtual.
    sunt de aceeasi parere,un subiect interesant..de altfel se pare ca esti singura care la citit cu atentie..ma asteptam sa nu starneasca un interes deosebit..este ca si cum am discuta public de bolile noastre..
    putem trage concluzia, ca nestiinta poate fi depasita doar de increderea de sine..?

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    at home
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    19

Implicit

sunt de aceeasi parere,un subiect interesant..de altfel se pare ca esti singura care la citit cu atentie..ma asteptam sa nu starneasca un interes deosebit..este ca si cum am discuta public de bolile noastre..
    putem trage concluzia, ca nestiinta poate fi depasita doar de increderea de sine..?
    hmm....cred ca ne place aici pentru ca ne identificam uneori cu ceea ce spun ceilalti. pentru ca ne " cunoastem " cu bune si rele....cred ca multi am avut " iesiri" in momente grele....ne-am adus problemele aici intr-o forma mai placuta sau mai rozalie.....si am ascultat parerile celor pe care credem ca ii " cunoastem" . cred ca ne creeaza un sentiment de intimitate....e forumul in care ne " stim" . suna ciudat insa am regasit asta la mai multi dintre noi in timp....eu una, ma intorc mereu ca la locul faptei....oare ce mai fac ? oare ce probleme au mai aparut...oare ce retete mai gasesc? cum e cu actele...samd.
    bolile.....le impartim si pe ele cred, fatis sau pe ascuns....dar daca nu am avea nimic in comun cred ca nu am reveni.
    <<<fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru. ele sunt.>>>

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.159
    Putere Rep
    32

Implicit

..ma asteptam sa nu starneasca un interes deosebit..
    Mie nu prea imi place titlul topicului, ma obisnuisei cu alt stil.
    Cred ca ti-ai propus sa fii mai sobru pe 2010 .. camila, thailandeza, creierul la conserva au ramas doar o amintire..

Data înscrierii
    18.08.2009
    Posturi
    853
    Putere Rep
    18

Implicit

Paule, eu zic de camila sa profiti cit mai ai timp, ca peste o luna ma mut definitiv din Kuwait.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.159
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de encore Vezi post
    Paule, eu zic de camila sa profiti cit mai ai timp, ca peste o luna ma mut definitiv din Kuwait.
    Aia da. Unde te muti? Sotia daca e de acolo cum ii convine situatia? O impachetati si pe filipineza? Prin Africa mai iti place sa mergi? Auzi si eu vreau sa trec pe acolo vreodata, e adevarat ca-ti trebuie sa faci vreo nu stiu cate vaccinuri inainte sa mergi?

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Ultimul mesaj al lui bleksi
    De sorin în forumul Arhiva de subiecte
    Răspunsuri: 43
    Ultimul post: 29.01.2015, 16:31
  2. Panarama in ultimul hal!
    De în forumul Politica,politicieni,guvern,administratie locala
    Răspunsuri: 24
    Ultimul post: 02.02.2009, 08:53
  3. STUDENTII IN ULTIMUL AN DE FACULTATE
    De sunny_girl în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc