Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 12

Subiect: strigat de ajutor

Data înscrierii
    11.12.2009
    Locație
    Sandulesti jud Cluj
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0

Implicit strigat de ajutor

cu mare greutate am gasit acest portal,nu mai stiu ce si cum sa fac,am ajuns in culmea disperarii.Am nevoie de ajutor,am nevoie in primul rand de cineva care sa ma asculte si sa-mi inteleaga problema. Am 44 de ani si de 4 luni am ramas fara serviciu iar sotia este pensionata de boala. Am acumulat niste datorii din care nu mai stim cum sa iesim,caut o persoana intelegatoare pentru a ne acorda un imprumut . Nu avem cu ce garanta dar avem cum returna suma intr-o perioada de 7 luni. Avem o mostenire care inca e supusa unui litigiu. Cine vrea sa ma ajute poate sa-mi scrie pe adrea de e-mail.
    Oricum va multumesc tuturor.

Data înscrierii
    11.12.2009
    Locație
    Sandulesti jud Cluj
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0

Implicit

Dupa cum spune si Sorin ,este foarte adevarat ca sunt multi tepari pe lumea asta. Eu nu am dat detalii pentru ca in primul rand astept discutii,asta e ca si cu greseala ,cea recunoscuta e pe jumatate iertata.La fel si problema mea,e pe jumatate rezolvata daca e discutata. Datorita fatului ca de 4 luni nu mai am un job am intrat in niste datorii pe care acum cand sunt scadenta nu le pot onora si de aceea as avea nevoie de o suma de bani ca si un fel de refinantare.Nu am cu ce garanta deoarece casa in care locuiesc e bun comun cu sora sotiei si ea nu vrea sa ne ajute. Nu vreau sa tepuiesc pe nimeni ,nu sunt din aceia cu ceafa groasa si ras in cap,sunt doar un om necajit care are o problema care nu pot sa o rezolv singur. Este vorba de o suma de 1500 de euro ,cine are si poate sa ma imprumute ,cu acte bineinteles ,e binevenit si il astept.
    Va multumesc.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de adrian sinteregan Vezi post
    Este vorba de o suma de 1500 de euro ,cine are si poate sa ma imprumute ,cu acte bineinteles ,e binevenit si il astept.
    Va multumesc.
    daca e vorba de un imprumut, nu crezi ca ar trebui sa incerci intai sa imprumuti de la banca?

Data înscrierii
    11.12.2009
    Locație
    Sandulesti jud Cluj
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0

Implicit

As vrea sa pot imprumuta de la banca ,dar fara job banca nici nu sta de vorba,am incercat tot ce se putea,asa am ajuns aici.

Data înscrierii
    11.12.2009
    Locație
    Sandulesti jud Cluj
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0

Implicit

Vad ca sunt totusi cativa cititori,asta ma bucura dar totusi nu are nimeni vreo idee,dati-mi fratilor idei,ce pot sa ma fac ,nu cunoasteti pe nimeni care ar fi dispus?Nu vre nimeni sa discute cu mine?

Data înscrierii
    21.01.2007
    Locație
    Orlando, FL
    Posturi
    2.364
    Putere Rep
    30

Implicit

Pai daca nu ai cum garanta imprumutul, mai mult decat atat nu ai job sa oferi o garantie in sensul asta ca ai avea de unde returna banii, cine crezi ca o sa-si ia un asa risc sa-ti imprumute 1500 euro pe vorbe?!
    Apeleaza si tu la prieteni, nu vad cum unul strain ar avea incredere sa-ti dea suma asta pentru datoriile tale.
    The impossible exists only until we find a way to make it possible.

Data înscrierii
    11.12.2009
    Locație
    Sandulesti jud Cluj
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0

Implicit

Are pe undeva dreptate keyframe14,dar spuneam mai sus ca pot face dovada ca am de unde returna banii pentru ca am mostenit 3/4 dintr-o proprietate.Problema e ca eu am nevoie de bani acum iar cota parte din acea mostenire o pot vinde doar dupa ce se fac o caruta de acte,care la fel costa ceva bani si dureaza ceva timp.De aceea sunt presat de timp,iar prietenii mei si daca pun toti la un loc nu strang atitia bani.
    Oricum multumesc pentru idee si ca ai ascultat necazul meu.
    Nu pot sa cred ca nu exista undeva ,cineva care sa ma poata ajuta ,atata doar ca nu stie de problema mea si eu nu stiu cum sa-l gasesc.

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

Citat Postat în original de adrian sinteregan Vezi post
    Nu pot sa cred ca nu exista undeva ,cineva care sa ma poata ajuta ,atata doar ca nu stie de problema mea si eu nu stiu cum sa-l gasesc.
    Pai or fi doritori, doar ca most of all s-au fript (cel putin o data) si nu mai au incredere in nimeni.
    Oricum, eu iti doresc succes!

Data înscrierii
    11.12.2009
    Locație
    Sandulesti jud Cluj
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0

Implicit

Ai dreptate lostjohn,multi sau fript,chiar si eu in perioada cand o duceam mai bine dar acum nu stiu ce sa ma mai fac si de aceea am apelat si la aceasta forma de cautare. Multumesc mult pentru incurajari.

Data înscrierii
    11.12.2009
    Locație
    Sandulesti jud Cluj
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0

Implicit

Gata fratilor, nu mai am nevoie de nimic pentru ca nu mai pot face nimic.
    Mi-au oprit gazele,lemne nu am deloc iar creditorii nu ma mai asteapta.
    Ce sa ma fac,mi-as da viata daca asta ar fi o rezolvare,dar nu pot fi las sa imi las sotia singura cu aceleasi probleme. Le multumesc tuturor pentru idei,sfaturi si ajutor.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. AJUTOR
    De magda71 în forumul Comunitatea romaneasca din Northeast
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 28.09.2007, 09:58
  2. STRIGAT...
    De american_prayer în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 27.08.2006, 06:54
  3. ajutor
    De reggina în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 19
    Ultimul post: 12.04.2006, 18:11

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •