Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: pachete din Romania

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    42
    Putere Rep
    0

Implicit pachete din Romania

Buna,

Imi poate spune cineva o modalitate buna si ieftina prin care se pot trimite pachete DIN ROMANIA IN SUA, mai exact in Florida?
    Am tot cautat pe net...dar...ori nu stiu unde sa caut...ori toate variantele sunt exagerat de scumpe.

Multumesc mult de tot.

Data înscrierii
    12.11.2008
    Posturi
    45
    Putere Rep
    0

Implicit

Si eu am avut aceeasi problema si am ajuns la concluzia ca pana la urma tot posta romana e cea mai ieftina varianta. Cu EMS platesti cam 29 de lei/kg. Mare atentie insa!!!! Eu am patit-o cu unul din cele 2 pachete, mai exact au spus ca 'adresa este incorecta' (desi era fix la fel cu cea de pe celalalt pachet care a ajuns cu bine) si au trimis-o inapoi in romania, asta mai bine de o luna si inca nu a ajuns, nu stiu daca ar trbui deja sa il consider pierdut :(.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    42
    Putere Rep
    0

Implicit

Merci mult,

Probabil ca asta e singura varianta...eu am mai cautat prin ups, tnt, etc...dar preturile sunt exagerat de mari...

Multumesc de raspuns

Data înscrierii
    12.11.2008
    Posturi
    45
    Putere Rep
    0

Implicit

Ar mai fi 2 firme de cargo, FENI international si Savino Del Bene, dar si astia sunt mai scumpi decat posta romana, totusi mai ieftini decat firmele traditionale de curierat. Diferenta intre astia si posta romana este ca livrarea se poate face door2door si mai scapi de puricatul pachetului, cred ca stii ca la posta trebuie sa mergi cu pachetul deschis, ca sa se uite angajatele cam ce ai prin el.

Data înscrierii
    24.05.2006
    Locație
    New London,Connecticut
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Theo30 Vezi post
    Ar mai fi 2 firme de cargo, FENI international si Savino Del Bene, dar si astia sunt mai scumpi decat posta romana, totusi mai ieftini decat firmele traditionale de curierat. Diferenta intre astia si posta romana este ca livrarea se poate face door2door si mai scapi de puricatul pachetului, cred ca stii ca la posta trebuie sa mergi cu pachetul deschis, ca sa se uite angajatele cam ce ai prin el.
    www.....
    718-729-2402
    Sunati si intrebati de nr si adresa din romania,Eu am trimis din NY spre romania si nu mi-a lipsit nimic si nu a durat mai mult de 2 sapt.
    Bafta!!!

editat de sorin: nu se accepta linkuri catre siteuri comerciale. numere de telefon (am pus eu unul in locul linkului) si/sau adrese de email sunt ok.

Subiecte similare

1. pachete in romania
    De solo3009 în forumul Comunitatea romaneasca din West
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 06.06.2012, 09:26
  2. Pachete din Romania
    De fey1972 în forumul Nou veniti in America/SUA/Statele Unite-Ghidul incepatorului
    Răspunsuri: 18
    Ultimul post: 23.07.2009, 00:01
  3. pachete romania
    De în forumul Comunitatea romaneasca din Northeast
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 09.07.2008, 09:31
  4. Pachete de trimis in Romania
    De Atomic13 în forumul Comunitatea romaneasca din Southeast
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 04.05.2008, 03:31
  5. Pachete spre Romania???
    De popix în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse